Sayfa 1 / 15 1234511 ... SonSon
Toplam 217 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    italya ikisini beraber kullandilar ve cok olumlu sonuclar aldilar

benim doctorum bana dedi idebenone lullanma bu deney sirasinda ve bu deneyden once agazina idebenone koyma
    neden cevab basit
    biz deferiprone deniyoruz ne kadar fayda ediyor idebenonenu ayni anda alirsan karisiklik olur hangi madde fayda ettigini bilemyiz idebenone mu yoksa deferiprone mu
    ondan bu maddeler ayri deneniyorlar
    denemeden sonra ikisi ayni zamanda alabilrim ama deney yok cunku bir madde deniyorlar iki degil

tum yazdiklarini onceden fransizcasini okumustum zaten yas ortalamaya 9-18 yani halen yuruyorlar

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili lazuli italyada ikisini beraber kullandılar çok olumlu sonuçlar aldılar diyorsun. Ben bu yönde yapılmış ve yayınlanmış bilimsel bir makale bulamadım. Bu konuda daha fazla bilgi verebilirsen sevinirim.

Tabiki sadece bir ilacın etkisini anlayabilmek ve ona ruhsat çıkartırken kanıtlar sunabilmek, ilaçla yapılacak placebo kontrollü deneyler gerektirir. O nedenle deferiprone ve idebenone'u çalışma süresince birlikte kullanmamanı anlayabiliyorum. Ancak ikisinin beraber kullanıldığı çalışmaların da yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Sana bu konuyu sormamın nedeni, doktorunun sana ikisini birden kullanmaman gerektiğini söylemiş olduğunu yazmış olmandır. Sandım ki ilaçların bir biri ile, benim bilmediğim, bir etkileşimi var ve ikisini beraber almak istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. Ancak yazdıklarından anladığım kadarı ile böyle bir durum söz konusu değil, ikisini birlikte almamanın tek nedeni çalışmanın sağlıklı yürütülebilmesi.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ben de ilk okudugumda "karshi gelmeyi" "cekishme" olarak anlamishtim ama "eshdeger" anlaminda kullanmish klasnic galiba...

ama klasnic, bi madde nasil ayni zamanda sürekli degishtirilip denenebilir ki? paralel olarak belki... ama klinik arashtirmalar esnasinda maddeyi degishtirip, degishik maddeyle devam edemessin ki.. sonuclari degerlendirmek imkansizlashmaz mi o zaman... degishtirdigin an arashtirmanin taaaaaa yeni bashina gitmen gerekmez mi o zaman... türlü zorluklarla bitirilmish, degerlendirilmish bütün ashamalari yenibashtan tekrarlaman gerekmez mi o zaman... diger bashlikta bi arkadashin iddia ettigi gibi 4-5 yil önce cikan (bunu o söyledi, ne zaman ciktigiyla ilgili bi bilgim yok benim) idebenonenin üzerinde 4 yil calishilarak , degishtirilip gelishtirilerek catena isminde bashka bishe ciktiysa ortaya, hangi arada hastalar üzerinde denenerek tesiri, dozlari, yan etkileri, endikasyonlari, kontraendikasyonlari vs. vs. vs. belirlendi, hangi arada health canada'ya sunularak ruhsat alinabildi? bugünden yarina yapilicak ishler degil ki bunlar, özellikle de friedreich ataksisi gibi ender görülen bi hastalik sös konusuysa yillar bile isteyebilir... (lazuli de daha önce bunu söylemeye calishti ama onu anlamaya calishma zahmetine girmeden dalga gecmekle yetindi bicok arkadas; üzücü bishi gercekten :|...)

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ribozyme
    Çalışmayı incelediğim kadarı ile Q10 ile idebenone arasında, 2.’nin sentetik bir analog olması dışında pek bir fark yok. Bu nedenle q10 almak varken idebenone almanın ne gibi bir fark doğuracağına dair kafamdaki sorulara henüz cevap bulamadım. Biliyorsanız bana siz söyleyin. Bu konuda bir şey öğrenecek olursam size iletirim.
    neti karishtirirken pek güvenemedigim wikipedia'da shöyle bisheye rastlamishtim, bununla alakasi olabilir mi acaba, ben pek anliamadim sen daha iyi degerlendirebilirsin shüphesiz! ...
    Idebenone is different from Coenzyme Q10 in one very important way. During a hypoxic (low oxygen) condition, CoQ10 can switch function from an anti-oxidizing to an auto-oxidizing process. This auto-oxidation rapidly produces free radicals which damage the tissues of the body.

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neti karishtirirken pek güvenemedigim wikipedia'da shöyle bisheye rastlamishtim, bununla alakasi olabilir mi acaba, ben pek anliamadim sen daha iyi degerlendirebilirsin shüphesiz! ...
    Idebenone is different from Coenzyme Q10 in one very important way. During a hypoxic (low oxygen) condition, CoQ10 can switch function from an anti-oxidizing to an auto-oxidizing process. This auto-oxidation rapidly produces free radicals which damage the tissues of the body.
    Bunu pek bir fark yaratacağını sanmıyorum. Ancak anladığım kadarı ile q10 ile kıyaslandırıldığında idebenone ATP üretimini daha çok artırıyor. Ayrıca q10 alımına yönelik yapılan çaışmalar hep anti oksidan etkisi ile hücre içinde birikip çöken Fe+3'leri tekrar Fe+2 formuna dönüştürme kapasitesine yönelikti. ATP üretimini arttırması gibi bir durumun FA'lılarda etki yaratacağına dair bir açıklama okumadım. Ama idebenone da bu durum söz konusu.

Ama lazuliye de dediğim gibi bence deferiprone (marka adı Ferriprox) ile idebenone'u (marka adı Catena) birlikte kullanmak FA'lılara daha çok yarar sağlayabilir. Özelliklede ergenlik döneminde olan ve halen yürüme kabiliyetleri olan hastaların bu ilaçları bir an önce kullanmaya başlamaları gerktiği düşüncesindeyim. Ancak şu durumda bu mümkün görünmüyor. Bununla birlikte Türkiyede Ferriprox'u reçeteli olarak almak mümkün sanırım. Çünkü Talesemi tedavisinde kullanılıyor.

Türkiye distribütörü

Apotex Ilac
    Kanlica Mah. Muhtarbey Sok. No:14
    Beykoz-Istanbul
    Turkey
    Telephone: +0216 425 83 66
    Fax: +0216 425 83 67

Ancak bu iilaçlar mutlaka doktor kontrolünde alınmalı. Çünkü çok ciddi sonuçlar doğurabilecek (vücut savunmasında çok önemli olan beyaz kan hücre sayısını düşürmek gibi) yan etkileri var.

Bu arada diğer tarafta lazulinin yazıdıklarının tümünü takip ettim ve söylediklerinde hiç bir yanlış yoktu. Bunuda belirmek istiyorum. Zaten oradaki tartışmalar üzerine üye olup açıklama yapma gereği hissettim.

Bence kırıcı olmadan bilgileriniz paylaşmanız en doğrusu. Sonuçta hepiniz bu yolun yolcusunuz.[/quote]

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

coenzyme q10 dogal madde yediklerinde oluyo
    idebenone ayni enzyme ailesi ama laboratoirda uretilmis

idebenone daha etkili oldugunu kanitladi

nicosie kibris heralde 6 aylik deneme ettiler catenayi

amerikada idebenone yuksek dozu belirlemek icin deney sona ermek uzere iki sene surdu bunlara dayanarak ruhsat alindi sanirim

sakin deferiprone almayin yan etkisi coktur bunu biliyorum fakat yan etkisi cok ise faydasi o kadar coktur
    ben deneyimi anlatayim istersen
    deferiprone dozunu belirlemek icin deney
    3 farkli doz birde placebo
    1 normal doz
    2 yuksek doz
    3 cok yuksek doz
    4 placebo
    hangisini alacagimi ne ben ne de doktorlar bilecek ancak deney bittikten sonra sonuclari tam olarak bilecegim
    deney suresinde her hafta kan alip ve her hafta hsteneye gidicem tam control altinda yani

deferiprone + idebenone calismalari sonuclarini bulmam zor siteler yazmiyor ancak fransiz forumlerde durumunu acikladi hata youtubede bile video var
    fisik tedavide gordu sonuclar su
    kadin 30 geckin unuttum ama 15 yildir yorumuyo
    faydalar
    konusmasi duzelmis
    ellerine daha hakim
    oturdugu zaman belli tutuyo
    ve tuvaletini control edio
    doktorum bana demisti iyi etmez
    ama hastaligi durdurabilir ve mesele diklenirim yorumek pek umut vermedi ama ne olur bilinmez dedi

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Negative opinion for Santhera's Sovrima

Monday 28 July 2008
    Tom Moberly - Reporter

Santhera Pharmaceuticals' investigational treatment for Friedreich's ataxia, Sovrima (idebenone), has received a negative opinion from the EU's CHMP..

avrupadan olumsuz bakis

http://www.scripnews.com/news/negati...as-sovrima-034

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ama lazuliye de dediğim gibi bence deferiprone (marka adı Ferriprox) ile idebenone'u (marka adı Catena) birlikte kullanmak FA'lılara daha çok yarar sağlayabilir. Özelliklede ergenlik döneminde olan ve halen yürüme kabiliyetleri olan hastaların bu ilaçları bir an önce kullanmaya başlamaları gerktiği düşüncesindeyim. Ancak şu durumda bu mümkün görünmüyor. Bununla birlikte Türkiyede Ferriprox'u reçeteli olarak almak mümkün sanırım. Çünkü Talesemi tedavisinde kullanılıyor.

deferiprone sakin denenmeden kullananmamali

ama yukardaki soleneneler kisa sure sonra gecerli olabilir

deferiprone + idebenone neden olmasinn ama simdi gundemde degil
    biraz sabir diyelim bi sene

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

idebenonu abde var adi mnsis 50 g lik 3 tane al 150 g bi catena kadar idebenonu olur
    deferipronu halen kullanmadim hallen dozunu bilmiyoruz
    herhangi bi norolog heralde dozunu ayarlayamaz
    kaybedeceyin sey var o da sagligindir cunku fazla deferiprone alirsan daha kotu olursun
    yoksa bi seene onceden yapardim
    sabirli olmak gerek mnesis e devqm bi sure daha edin tavsiye ederim

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lazuli61
    guzel anlattin bunu bi kac defa anlatmaya calistim ama becermiyom heralde
    Bu gayet normal lazuli, sonuçta belçikada doğup büyümüşsün. Ben de almanyada olduğum için, avrupadaki türklerin türkçe öğrenmekteki sıkıntılarını yakından biliyorum. Ama sanırm bu forumda yada diğer platformlarda türkçe yazışmak suretiyle, biraz da olsa kendini geliştirmişsindir. Ayrıca bu yönde eğitim almış olmam da, teknik detayları basitleştirerek anlatmama olanak sağlıyordur sanırım.

yapacagim deneyde deferipronun dozunu belirtecez

bu deney 6 ay surecek
    gelecek ay baslicam ablam ile yas 26 ablam 33 bu deney icin yasin 35i gecmeyecekti
    Benim yukarıda bahsettiğim patent çaışmasının, senin katılacağın klinik çalışmalardan farkı, idebenone ve deferiprone'un birlikte kullanılmış olması. Benim düşünceme göre, bu durum ilaçlardan daha çok yarar elde edilmesine olanak sağlamış.

bu hapi israeli bi doctor tesaduffen bizim hastaligina fayda etigini bulmus hap canada da denendi

bi frransiz forumda bi deneye giren kizin annesi dedi deney basladi ama yan etkilere dayanmamis
    Zaten patenti alanlar, Fransız (Arnold Munnich), Kanadalı (Michael Spino) ve İsrailli (loav Cabantchik) üç araştırmacı doktor. Sanırım aynı çalışmadan bahsediyoruz. Zaten çalışmada, aşırı dozda çalışmaya katılan 19 yyaşındaki bayan bir hastada görülen siddetli yan etkiler dolayısıyla, 80mg/kg/gün çalışmasının durdurulduğu belirtilmiş.

Bence senin katılacağın çalışma, eğer senin burada anlattıklarının dışında bir ayrıntı içermiyorsa, oldukça gereksiz. Çünkü ilacın dozu benim verdiğim patent çalışmasında ayrıntıları ile belirtilmiş ve bunun hastaya göre 80 mg'dan az olmak kaydıyla, en az 20 mg olabileceği belirtilmiş. En uygun değerler ise 20-30mg/kg/gün olarak tespit edilmiş.

Ancak, ben çalışmanın geliştirilebileceği düşüncesindeyim. Şöyleki, sadece deferiprone denemek yerine,

deferiprone+idebenone+Coenyzme Q10+Belirli dozajlarda demir hapı kullanımı (Fe+2) çalışması yapılmalı.

Hasta önce patentte belirtilen metod ile, sinir hücrelerinde birikmiş olan demirden arındırlmalı. Daha sonra yan etkileri önlemek ve hastanın günlük demir ihtiyacını karşılamak amacıyla küçük dozlarda ve belirli aralıklarda hastaya demir takviyesi yapılmalı, ayrıca hasta düzenli olarak Coenzyme Q10 ve idebenone kullanmalı.

Bence senin doktor böyle bir çalışma yapsa daha mantıklı ve daha yararlı olur. Yoksa sadece deferiprone'u denyip dozunu belirlemeye çalışmak, Amerikayı yeniden keşfekmekten başka birşey değil. :wink:

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ribozyme aynen dusunuyorum
    deferiprone ve idebenone ayni anda alinsa daha cok fayda elde edilinir

ama teker teker denemek lazim
    deneyden sonra ikisini ayni anda kullanmanin sakincasi yoktur

prof arnold munnich paris te necker hastanesinde belcikada gibi sadece deferipronu denicek

bi tek italyada ikisini ayni anda kulllanildi

ve olumlu sonuclar allin

yorumeyen insanlar yorutmesi zor cunku bazi sinir baglantisi beyin kopuyor
    yani yardimla yoruyen ki kopmadi ama ha koptu ha kopacak idebenone ve belki deferiprone sinir baglatilari koruyor guclendiriyor
    kirik bi seyi ne kadar korusa guclendirirse kirik olan kirik
    onun icin yorumeyen kalkar demiyorlar yardimla yoruyen yardimsiz yorur

rekursion belcikada butun fa li hastalar idebenone alabilir ve bunu sosyal sigorta oduyo kardiomyopati olsun olmasin

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ribozyme aynen dusunuyorum
    Böyle düşündüğünü biliyorum lazuli, zaten daha öncede bu konuyu yazışmıştık. Sonuçta aynı şeyleri düşünüyoruz.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion
    bunu doktorumla görüshmek icin bi gün bile beklesdim galiba Smile... onu ikna etmek icin bu bashlikta da ulashabildigim dosyalari, linkleri, ribozyme'den alabilicem bilimsel makaleleri, hatta ribozyme'nin bazi mesajlarini ona gösterirdim
    Bu arada elimdeki makalelerden bir seçki yaptım isteyenler için. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Dosyaları açmak için Acrobat Reader'a ihtiyacınız olacak.

http://www.2shared.com/file/4011464/...makaleler.html

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion
    madem "hemsherimsin" yanlish bishi sölememe izin verme, beni düzelt, e mi?
    O iş biraz zor, çünkü sen Türkiyedeki bürokrasiden ne kadahaberdarsan ben de Almanyadakinden o kadar haberdarım :wink:

Ancak bildiğim bir şey varsa o da Merkel varken almanayadki sağlık sigortaları idebenone gibi vitamin kökenli ilaçları ödemez.:twisted:

Merkel geldi baktı almanlar ölmüyor, yaşlı nüfus gittikçe artıyor, bu almanları nasıl öldürebiliriz acaba diye günlerce kara kara :lol: düşündükten sonra müthiş (!) sağlık reformunu gerçekleştirdi ve sigortalar neredeyse birşey ödemez oldular. :shock:

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: vivaldi
    şimdi benim anlamadığım catena fosmu çıktı?
    Hayır vivaldi. Yukarıda yazdıkarımızı ayrıntıları ile okuyacak olursan, öyle birşey demediğimizi anlarsın.

Dediğimiz şu,
    1. Catena etken maddesi idebenone olan bir ilaç markasıdır.
    2. Idebenone, Koenzim Q10'a eşdeğer olan bir moleküldür.
    3. FA'lılarda, tüm canlıların ortak enerji taşıyıcısı olan ATP (arabaya konulan benzin gibi düşünün) üretimi normal kişilere oranla daha azdır.
    4. İdebenone bu ATP üretimini FA'lılarda normal seviyelere kadar çıkartıyor.
    5. İdebenone'un özellikle erken yaşlarda alındığında, FA'hastalarında bazı sinirsel belirtileri (el kontrolü, göz titremesi, konuşma bozukluğu gibi) önlemede etkili olduğu gösterilmiştir.
    6. Ancak FA'lılarda asıl problem, hücre içi demir birikimidir.
    7. Demir birikimini önlemek için, Talesemi hastalarında kullanılan bir demir tutucu olan Deferiprone, FA'lılarda da denenmiştir.
    8. Ferriprox etken maddesi Deferiprone olan bir ilaç markasıdır.
    9. Deferiprone+Idebenone ile yapılan çalışma, özellikle erken yaşlarda bu iki ilaç birlikte kullanıldığında, hastalık etkilerinin azaldığını, bazı belirtilerin de kaybolduğunu göstermiştir.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur.
    Herkese iyi bayramlar.

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lakoste
    bu arada idebenone kullanan varsa faydasını gören varsa bana site ismi verebilirmi 3 tane site var ama hangisinden alayım bende bilmiyorum
    Türkiyede henüz idebenone kullanan olduğunu sanmıyorum.

Sana site adresi:

http://www.vitasprings.com/idebenone...ceuticsrx.html

Bu fiyat, tablet sayısı ve mg bakımından en uygunu. Bu fiyata 50mg'lik idebenone tableti satan tek yer burası. Ancak Türkiyeye gönderme ücreti oldukça tuzlu. Ek olarak gümrükte çıkacak sorunları da göz önünde bulundurmak gerektiği sitede belirtilmiş. Yani gümrük vergisi alıcı tarafından karşılanmalı diyorlar. Ama dayın oradan gelirken getirecek olursa bu sorunlarla karşılaşmazsın.

Unutmaki, bunu FA'lıların ömür boyu yüksek dozda kullanması gerekiyor (10-15mg/kg/gün, 3 doz halinde). Bu durumda ortaya çıkan maliyet oldukça fazla. İşte o nedenle, Catena'ya ilaç ruhsatı çıkartarak bunu sigortaların karşılaması için çalışıyorlar.

Üye
    aycuhan Avatarı

Son Giriş
    07.01-2011
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

idebenone kullanan var. Netten siparişle kargo ücretini ödeyip getittiriyorsun. 10-12 gün içinde elinde oluyor. Gümrük sorunu yok,kargo 18$ civarında.Ben yüksek dozda içtiğim halde aylık masrafı günde bir paket sigara masrafından ucuza geliyor.

20 gramlık toz idebenonu 30$ a alıyorum. günde 3kez 400mglık kapsül.Boş kapsül ve kapsül doldurma makinesini siteden temin ediyorsun.Benim ilk aldığım sitede (uniquenutrition.net) ikinci seferden sonra abd den kredi kartım çalındığı için bu site bizi bloke ettiğinden üçüncü alışverişimi başka yerden yapmıştım ama aynı marka üründü aldığım.o adresi şu an hatırlayamadım.ama diğerinden alabilirsin.(yalnız sanal kart çıkarıp öyle alışveriş yap.Benim başta yoktu,abd de çalınma olayı fazla.)

yalnız kullanım dozunuzu mutlaka doktorunuza sorun.

Ben idebenone u 16 mayıstan beri kullanıyorum.Kardiyomiyopati sorunum var hastalığım ilk çıktığından beri.Kalp şikayetlerim azaldı.Dinçlik verdiı. 10 yıldır kalp ilacı kullanıyorum ve devam ediyorum.Önceden ilaç vaktim geçer geçmez çarpıntı başlardı,onlar kalktı şimdilik.Yine de dr a muayene olmadan yararlarını tam diyemem.

Umarım aydınlatıcı olmuşumdur.

Üye
    hüllü Avatarı

Gerçek Adı
    Hilya
    Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya valla pes doğrusu diyecek bişey bulamııyorum,size kimse bu ilaç tam iyileştirir yürütür demedi önceden yazdığım bi yazıda söylemiştim hücrelerde dejenerasyon olduğu için geri dönüşüm olmaz diye,bu tedavi günlük yaşamınızı kolaylaştırmak için,
    benden bu kadar arkadaşlar umutlu olmayın oturun ağlayın karalar bağlayın belki iyileşirsiniz...

Sayfa 1 / 15 1234511 ... SonSon