Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 217 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çisem babanla nasıl konuşabilirim ki bence babandan önce senle konuşmalı ve senı bırtakım durumlar konusunda gerçek olan bilgilerle bilgilendirmeliyim görüyorumki sitedeki bazı kullanıcılar hiç bir gerçek yanı olmayan konuşmalarla ondan bundan duyduklarıyla herkesın oldugu gıbı senin de kafanı karıştırmışlar ...insanların uydurma bılgılere el alemın konustugunu bılmeye degıl gerceklerı duymaya ve öğrenmeye ihtiyacı var...

Üye
    CISEM_0606 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2009
    Saat
    03:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sıbel bu dr bı havalanmıs kucuk dagları ben yarattım modunda babamı hep etkılıyo delı edıyo derdı gunu para parayıu alsın 5 dakka baksın yallah hastalıgına bısey yapamam gelme dıyo dıyokı ya benım korkum cok bıseye yonlendır gıt otur pıyango cıkmıs bekle dıyo manyakmı ne gecen derdımkı valla yasamıyo bılmıyo ah neyse

Üye
    CISEM_0606 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gulsah telımı verırım msn verırım en azından ılacları eczanede yok sen banada alsanda bende karsı odemelı alırım en azından bunu ıstesem luftfen ark saol hulya kardesım yazını okuyup okuyup guluyo "bu adam herkese aynısını mı dıyo" dıyo

sana dediğim ilaç AMANTADIN VE BUSPTU.BUSPU BULAMAMAN NORMAL ÇÜNKÜ BİTEK ALMANYADA VAR AMA AMANTADINI BULABILRSIN

pardon, ben babama az önce sordum o eczane amantadını yurt dışından degıl istanbuldan getirtmiş.2 gün önce de bir arkadaşıma tavsıye ettım o ilacı kayserıden o arkadaş aynı gun kendı şehrinden aldı o ilacı ve kullanmaya başladı. fayda gordugunu söyledi bana ...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oldu şimdi.. Demek Türkiye'de de bulunuyormuş.. Arkadaşlar araştırsınlar.
    Ama Türkiye'de üretilmeyen ilaçların "büyük yerlerde daha kolay bulunur" şartı yok! Hatta tam tersine.. Çünkü büyük şehirlerde hasta sayısı da çok olduğu için kısa zamanda biter ilaçlar, değil bilinen eczanelerde, ecza depolarında bile bulmak zor olabilir. O nedenle en temizi, -yapılabiliyorsa- TEB'e getirtmektir..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pkmerz 100 mg 30 tablet resim 022r - Friedreich Ataksisi (FA) ile ilgili ilaçlar?
    KISITLAMALAR
    a) Parkinson hastalığının tedavisinde, ilaçlara bağlı oluşmuş extrapiramidal reaksiyonların tedavisinde (tremor,rijidite,hipo veya akinezi) nöroloji uzman hekimi veya bu uzman hekimin bulunduğu sağlık kurulu raporu ile tüm hekimlerce.
    b) İnfluenza A ya bağlı salgın olduğu durumlarda profilaktik olarak; - 7 yaş altı ve 65 yaş üstü veya - Risk gruplarında (HIV (+), malignite, DM dahil herhangi bir kronik metabolik hastalığı, kronik renal disfonksiyonu, hemoglobinopatisi veya immun yetmezliği olan veya immunsupresif tedavi alan erişkin ve çocuklar veya 6 ay-18 yaş arasında olan ve uzun süreli asetilsalisilik asit tedavisi alan çocuk ve adelosanlarda) bu hastalıkları belirtir ve grip aşısının yapılamadığı (kontrendike olduğu durumlar ile erken aşılamanın yapılamadığı durumlar) durumlarda, ilacın prospektüsünde tanımlanan kullanım süreleri de dikkate alınarak en fazla 6 ay süre ile geçerli sağlık kurulu raporuna istinaden uzman hekimler tarafından reçete edilebilir.

ETKİN MADDE HAKKINDA KISA BİLGİ

amantadin sülfat

İnfluenza A profilaksi ve tedavisinde ve parkinson tedavisinde, antiviral - antiparkinson.
    İnfluenza A'da yetişkinde günde 200mg. tekdoz veya ikiye bölünerek, 1-9 yaş arasında 4.4-8.8 mg/Kg/gün (max 150mg/gün). 9-12 yaş 2 x 100mg.
    Parkinsonda yetişkinde günde 1 veya 2 defa 100mg.Kalp yetmezliği, periferik ödem, hipotansiyon ve renal yetmezlikte doz ayarlanmalı.
    Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.
    Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.
    Etkileşim; diüretikler.
    Yan etkiler; bulantı, dalgınlık, uykusuzluk, depresyon, anksiete, periferik ödem, hipotansiyon, konstipasyon, burun akıntısı,baş ağrısı, diare, yorgunluk.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.

Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !
    pk-merz 100 mg 30 tablet - amantadine - atc - fiyat - barkod - prospektüs - ilacabak

Üye
    CISEM_0606 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben eczanede bulamadım ankaradayım valla ark eczacı bakacak bulurum dedı bana yararını gorurum umudum var tart saol ark dun de bayaa yordum senı bana verdıgın umut yeter gıdemesem de destekledın umut verdın saol ark allah hepımıze yardım etsın arkdaslar ben alınca kulanınca yazarım arıyolar kulanmaya baslar baslamaz yazarım

merakımdan soruyom harbı davulun sesı gıbımı gelıuyo bu dr bızım hastalık hastalara hastalar yardım edıyo valla bu dr bazıları cok ınsafsız adama depresyondayım dıyom banane dıyo ılac ver korkularım var dıyom hıc sana ılac yok hastalar uydurup kulanıyo sende faydası varmıs gıbı kulan dıyo bunlar dr mu ya?

tart saol ark cok saol mıntarım sana

önemle rica ediyorum lütfen dikkat!!!
    Fa hastaları amantadını sakın kullanmasın bu ılaç sca için üretilmiştir

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

turkiyede doktorlar cok komik ya acaba bisey biliorlar mi

avrupa'da ve turkiye'de ilaclarin adi farklidir

icindeki etken madde ismine bakip ona gore almak gerek

ben trdeyken ilaclarim bitti kutuyu eczaneye goturdum bulamadilar

sonra ilacin icndeki etken ismini buldum
    zorda olssa buldum
    vallah allah size kolaylik versin

Üye
    ivanfer Avatarı

Son Giriş
    18.04-2010
    Saat
    01:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öyle oluyo.etken maddesi aynı olan bi ilacın değişik isimde bi aynısıda var.Belkide bilmediğimiz kaç tane...ama doktorlar ilacın adını değil etken maddesini bilir asıl öyle olmasa yeni çıkan veya çıkcak ilaçları nasıl bilcekti doktorlar.
    Bu aynen bizimde içinde olduğumuz durum gibi mesela
    mnesis+catena+noben ve belki daha vardır etkin maddesi idebenone veya ismi değişik sadece idebenone malesef avrupadada öyle.

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cisem sen FA'lımısın yoksa SCA'lı mı? Çünkü, Amantidin FA'lı hastalara yarayacak bir ilaç değil. Burada bahsi geçen ilaçları kullanabilmen için kesin teşhisin konulmuş olması şart ve doktoruna da (illaki Bülent Elibol olacak değil) mutlaka danışmalısın.

Bülent Elibol ismi bana hiç yabancı gelmiyor, ama bir türlü hatırlayamadım kendisini. Ama Türkiyedeki doktorların, yapılan yeni araştırmalardan habersiz yaşadıklarını biliyorum. Onlar bir ilacı, ancak ilaç firmasından bir temsilci gelip kendilerine ne için ve ne kadar kullanılması gerektiğini anlattıği zaman yazarlar. O nedenle, Bülent Elibol'un hastalığınla ilgili bilgileri, tıp fakültesindeyken okuduğu kadardır. Ondan sonra ne FA ne SCA ne de başka bir hastalıkla ilgili tek bir yeni makale okuduğunu sanmıyorum.

Eğer ona bir daha uğrayacak olursan, benim bu konu başlığında 3. sayfada vermiş olduğum makaleleri götürde millet ne çalışmalar yapıyormuş öğrensin. Tabi ingilizcesi varsa.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rybozime cisem scalidir
    trdeki doktorlar ancak ab ve abd nin yaptigini yaparlar
    yani takip eder lider degil
    elibolu hic duymadim heralde tekevizyon larda sov eden birisi unlu olduguna gore

belcikadada bazi prof drlar bile biseey bilmiyorlar bizim hakkimizda genel bizim hastaliklara rasgelmiyorlar birisiyle cekismistim zaten simdi doktora gitmek icin baskent bruksel e gidiyorum cunku ayagigmin dibindeki hastane bilen adam yok

ilaclar icin aslinda maddeyi bildiginde cok kolay
    cunku ayni madde ile ilac yapan cok sayida firma var erkes kafasina gore isim koyuyo ama madde ismi degismiyor bi kolaqaylik gibi goruyom

mesele bi suru su markasi var icindeki degismiyo su ama markasi farkli farkli
    kolay gelsin

Üye
    CISEM_0606 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet ben scalıyımn fa degıl fada hemen hemen aynı zaten neyse ben ank hastane hastane gezdım hacettepenın norolojı dalında en unlusu bu bır hastası var ınanmasın ... bana her gıttıguımde nıye geldın dıyo başka hastanelere gıttım sca ne dıyo adam kıtaba bakıyo bende bunlar dr olacakta dedım bende gorecem opkuyup bana cevapları su tedavın yok ya ben zaten bunu bılıyom sonuc bern ondan bulante gıdıyom bılıyoya benı dayımın dr buymus

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hacettepeden olduğu için tanıyorum o zaman. Ne de olsa benim üniversitem. SCA'lı isen benim verdiğim makaleler işine yaramaz. SCA ile ilgili birşeyler bulursam eklerim.

Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon