Sayfa 3 / 15 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 217 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Beike Biotech China Kök Hücre Tedavi Grubu.:

Beike Biotech China tedavi grubu; kök hücre konusunda Çin de yüksek teknolojiyi
    kullanan , çok sayıda araştırma ve kök hücre laboratuarlarına sahip ve birçok uygulama
    hastanesi ile anlaşması olan ciddi ve multidisipliner çalışan bir tıbbi oluşumdur.

Diyabet (şeker hastalığı ) , Parkinson , Alzheimer , darbe sonucu omurilik zedelenmeleri ,
    Multiple Skleroz gibi nörodegeneratif hastalıklar , cerebral palsy ve Ataxie gibi bazı hastalıklar ve organ hasarlarında konvansiyonel tıbbi tedavilerin yararlı olma şansı şu an oldukça düşük , bazen hiç yoktur. Bu hem hastalıkların nedeni ve tedavisi bilinmediği için, hem de kısmen bilinse de standart uygulamanın yeteri oranda yüz güldürücü olmayışından kaynaklanmaktadır.

Hastalığınız bu gruptaki hastalıklardan. Kök hücrenin pratikte tedavide kullanılmasına henüz
    lasik tıbbi görüş şüphe ile yaklaşmaktadır. Haklı olarak. Klasik tıbbi yaklaşım daha uzun seneler araştırmaların devam etmesi, çıkan sonuçların tartışılması, bunların sınırlı hastalarda kullanılması ve pek çok merkezde yapılmış ve karşılaştırılmış bilimsel sonuçlar elde edildikten sonra tedaviye geçilmesi gerektiği vurgulamaktadır. Bu tartışılacak bir konu değildir. Aynı zamanda yeniliğe karşı olan şüphecilik de, uzak durmanın asıl sebeplerinden biri olabilmektedir. Halen kök hücre uygulaması ülkemizde yaygınlık kazanmamış ve yasal baza oturmamış olup, doktorunuzun sizin için öngördüğü objektif ve iyileştirici tedavi önerileri daima öncelik taşımalıdır.

Ancak Rusya , Çin , Kore ve Ukrayna gibi yüksek teknolojide ileri ülkelerin Tıbbında kök
    hücre uygulaması kanunidir ve özellikle standart tedaviye drençli hastalık tanılarında yaygın olarak kullanılmaktadır . Bizim hizmet verdiğimiz ve tedavileri uyguladığımız Çin deki Beike lab.ları ve tedavi merkezleri, Çin Sağlık Bakanlığı ve Çin üniversitelerinin kontrolü altındadır. Beike kuruluşunun içinde aynı zamanda 2 Üniversitenin de ortaklığı vardır.

Buraya kadar anlattıklarım kuruluşun çok güvenilir olduğu ve yapılan işin Çin de kanuni
    ve devlet kontrolü altında olduğudur. Tıpta herhangi bir tedavi yönteminin standart olarak kabul görmesi için öngörülen deneysel çalışma süresinin yaklaşık yedi yıl olduğu düşünülerse beklenen istatistiki sonuçların alınması daha çok zaman alacaktır. Uygulama ekibi her tıbbi yaklaşımda olduğu gibi bu uygulamada da riskler olabileceğini ve uygulama sonucunda iyileşeceğim gibi bir garanti verilmediğini hassasiyetle belirtmektedirler. Klasik tıp tarafından halen daha standart yaklaşım içine alınmamış olmakla beraber, ilerleyici ve tahrip edici hastalıklarda kök hücresinin yararlı olduğunu gösteren çok sayıda örnek izlenmekte olup, bu hastalıklarda kök hücresi tedavisi önerilmektedir.

Kök hücre tedavisi, kişinin hastalığına ve hastalığın süresine göre çeşitli hızlar ve oranlarda cevap verebilir, başlangıçta az da olsa, daha önce hiç olmayan yararlı gelişmeler görülebilir. Tedavinin hastalığın adına ve ciddiyetine göre çok kez tekrar edilmesi
    gerekebilecektir.

Size kök hücre tedavisi, bulunduğu konumu, uygulama yeri, ciddiyeti hakkında genel bilgileri paylaştım. Eğer karar verirseniz size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Geçmiş olsun diliyorum.
    Dr. Alp ERTUNGA

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adamlar iyileştirdiklerini ve iyileştirebileceklerini açıkça söylüyorlar. Ne yapalım nasıl edelim şaşırdım valla.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: visnelitart Mesajı Gör
    sonra cıne gıttım tedavı oldum çinden geldiğimden berı hıc ılaç kullanmıyom ve şimdiki halım ilaç kullanmış halımden cok daha ıyı önceden amantadın sayesınde cok ıyı olurdum şimdi amantadını almıyorum ve cok daha ıyıyım
    umrarim kizmasin
    sca genetik hastalik bu demek ki butun hucrelerin sca li
    kok hucre ettin onlar saglam
    ama scali hucrelerin yine sca li
    yani belki ilacina yine devam etsen cok cok daha iyi olursun belki
    iyi gunler

Üye
    ivanfer Avatarı

Son Giriş
    18.04-2010
    Saat
    01:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lazuli61 Mesajı Gör

bi doktor sana mnesis tadeka recettesi verebilse ve onu getirtebilsen en kaliteli idebenone mnsis

amerikada internaf ile anlasma yapan bi firma var onun idebenonu kaliteli ve ucuz onu senin icin arastirabilirim
    şimdi diyosunki en iyi idebenone mnesiste mevcut.
    peki mnesisi;WHO,FDA ve AB onaylamışmı?bilgin varmı?
    birde senden ricam şu NOBEN adlı ilaca fransız sitelerinden bakarmısın benim fransızcam yok çok yeni olduğu için fransızca sitelerdede belki olmayabilir ama bi bak.

yamakası ye
    çin haavaalanı büyük olduundan tekerlekli sandalye yle gittim

bu rda sanki şöle bişi çıkıor.sanki çine gitmeden önçe az uz destekli yürüyebiliordm da ama öle çok fazla yürüyemiordm...böle bi anlam çıkıor
    1) evet çine gitmeden once yuruyebılıyordum
    2) mesele cok fazla yurumek meselesıyse cok fazla yuruyebılıyordum ama bıtkın düşüyordum
    3) sca ılerlemeyen bı hastalık. şimedi dicen o zmn amelyat tan sora ndn yuruyemedin bel fıtıgı amelıyatına kım gırerse gırsın yuruyemez. ayrıca o hasta halımle 3 ay yattım ben kesıntısız 3 aydan sora nası yuruyebılırdım
    4) söyledıklerımden şüphelendıgını soluyosun şüphelendıgınkısmı drk yaz acıklayayım

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ivanfer Mesajı Gör
    şimdi diyosunki en iyi idebenone mnesiste mevcut.
    peki mnesisi;WHO,FDA ve AB onaylamışmı?bilgin varmı?
    birde senden ricam şu NOBEN adlı ilaca fransız sitelerinden bakarmısın benim fransızcam yok çok yeni olduğu için fransızca sitelerdede belki olmayabilir ama bi bak.
    mnesis dr larin ilac listesinde degil ama ozel dilekce yazarsan getirtebilirsin
    fda ab birligini ruhsat vermedi cunku kimse mnsis icin ruhsat istemedi
    ruhsatalmak kolay degil o zaman dr larin ilac listesine girmiyo
    noben icin bakcam haber veririm

ıvanaya cvp
    ıvana sız mnesısın ısmını bılmeden cok once ben mnesısı kullandım ustelık 1 yıl evet ab onayı var çnku ılaç italya da uretılıyor ben almanyadan getırtıyordum

mnesısın etkn maddesı ıdebenone pıyasada cıkan ılk ilaç bu mnesıs ıdebenoneyı ıceren

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nobeni fransiz siteler konusmuyor
    ama rus siteleri englisze cevrilmisinde noben idebenon oldugunu yaziyor
    ama rusya abde degil
    italyada uretilmiyor bi aralar italyadan dogru dagitilirdi avrupanin cesitli devletlere

Üye
    ivanfer Avatarı

Son Giriş
    18.04-2010
    Saat
    01:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk vişnelitart(bu arada ismim ivan)ben ilk mnesis ismini 2004 2005 yılları gibi duymuştum fa beni o zamanlar hissedilir derecede etkilemeye başladığı için alakam o zamanlar başlamıştı ama hiç kullanmadım.Almanyadan bende alcaktım mnesisi ama kesin çözüm olmadığı için araya kaynadı gitti durumumda o zamanlar daha iyi olduğu için peşine düşmedim

lazuli sanırım noben i sadece rusya kullanıyor.

visnelitart scda ilerliyor bildiğime göre ama ltfn moralin bozulmasın.
    benimde ölümle burun buruna gelip değişik şekillerde hastanelerde yatıp hjareketsiz kalmam çok ilerletti bende bu hastalığım fayı bence

lazuli ye
    sca genetik hastalik bu demek ki butun hucrelerin sca li
    kok hucre ettin onlar saglam
    ama scali hucrelerin yine sca li
    diyorsun bunu ıkna olmazsan doktoruna sorabıblırsın.
    '' Genetık hastalık'' demek kişinin hastalıgı tum genlerınde tasıdıgı anlamına gelmez bu kanser deilki yayılsın her hucreye bulaşsın.Genetık hastalık bireyin doğarken anne ve babanın genlerının mutasyon görerek bozulması ve bzk halde bebege aktarılması olayı genetıktır anlatabılşdımmı

Her hücre scalı deıldır olamaz. çunku sca snr sıstemı hastalıgıdr beyıncıgın kendı fonksıyonlarını yerıne getırmekte yetersız kalmasıdır.beyiinciğin otomatık reflekslerı ve dengeyı saglıyamasıdır. dolayısıyla sadece snr hucrlerı sca yı taşır.
    ilaç almamamın sebebıne glnce bunun sebebı kok hucre tedavısının ne derecede benı ıyıleştırebılcegını gormek ıstıyorum. ilaç alırsam ne bılcem bnı ilaçmı duzelttı kok hucremı
    kok hucre vucuda enjekte edildiğinde yapısı gereği vücuttakı bozuk hucrelerı tespıt eder oraya dogru gıder ve bzk hucrelerı asımıle ederek yanı yok ederek oraya kendısı yerleşir ve uremeye başlar yanı kok hucre vucuda enjekte edıldıgınde ztn scalı hucrelerı ortadan kaldırıyob ortadan kaldırılmış bı hucre nası dgtr hucrelere de hastalık bulaştırsın bu deedıgın mantıklı ama sadece kanser turlerı ıcın geçerli

Daha önce;
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ribozyme Mesajı Gör
    gülşah arkadaşımıza aktarılmış hücrelerin zamanla hastalanıp ölmeleri söz konusu olamaz. Ancak yaşlanmaya bağlı olarak hücrelerin ölmesi söz konusu olabilir ki, bu da önemsiz bir miktardır.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanser genetik degil
    iki cesit kanser var
    bi tane yerinde durur digeri her tarafa saldiriyo
    benim bildigim butun hucrelerin sca li
    ama belki sinir sistemdeki sadece etkilenior

enteresan bisey dedin
    kok hucre vucuda enjekte edildiğinde yapısı gereği vücuttakı bozuk hucrelerı tespıt eder oraya dogru gıder ve bzk hucrelerı asımıle ederek yanı yok ederek oraya kendısı yerleşir ve uremeye başlar yanı kok hucre vucuda enjekte edıldıgınde ztn scalı hucrelerı ortadan kaldırıyo
    bilmmezdim
    butun sinir systemini kok hucre onardimi?

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili gülşah bu konuda yanlış bilgilendirilmişsin. Ayrıca lazuli'nin türkçesi biraz bozuk olduğu için onu yanlış anlamışsın. Benim de tavsiyem ilaçlarına devam etmen yönünde. Ayrıca kök hücrelerin bozuk hücreleri tespit edip, onları ortadan kaldırma gibi bir yeteneği de yoktur. Kök hücreler sadece enjekte edildikleri bölgedeki hücre tiplerine dönüşürler. O bölgede bir bozukluk ve hücre eksikliği varsa, yeni oluşan hücreler bu eksikliği ve bozukluğu giderirler.

Genetik hastalık demek, bütün hücrelerin aynı bozuk geni taşıması anlamına gelir. Ancak her gen her hücrede aktif değildir. Dolayısıyla bazı genetik hastalıklar sadece bazı hücre tipleri üzerinde etki gösterirler.

Yukarıda da belirttiğim gibi ilaçlarına devam etmeni tavsiye ederim, seni tedavi eden doktorlarında bunu tavsiye etmiş olmalarını beklerdim. En azından hasta olan ancak daha işlevlerini yitirmemiş olan sinir hücrelerin için ilaçlarına devam et derim.

Genetik hastalık demek, bütün hücrelerin aynı bozuk geni taşıması anlamına gelir. Ancak her gen her hücrede aktif değildir. Dolayısıyla bazı genetik hastalıklar sadece bazı hücre tipleri üzerinde etki gösterirler.

demekkı sca bahsettıgın o '''bazı genetık hastalıklardan'' yanı
    SCA BAZI HUCRE TIPLERI UZERINDE ( SİNİR SİSTEMİ HUCRELERINDE) ETKİ GÖSTERİRMİŞ ...

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: visnelitart Mesajı Gör
    Her hücre scalı deıldır olamaz. çunku sca snr sıstemı hastalıgıdr beyıncıgın kendı fonksıyonlarını yerıne getırmekte yetersız kalmasıdır.beyiinciğin otomatık reflekslerı ve dengeyı saglıyamasıdır. dolayısıyla sadece snr hucrlerı sca yı taşır.
    Böyle bişey olamaz. Her hücre aynı genleri taşır bence ama ribozme ninde dediği gibi her gen her hücrede aktif değildir...

Sayfa 3 / 15 İlkİlk 123456713 ... SonSon