Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Delfin öncelikle yaptığın açıklayıcı bilgilerin için tesk ederim.
    Birçoğumuzda 2008 de ilaç çıkacak ve hastalık (FA) tarih olacak gibi algı oluşmuştu.YAptığın açıklamalarla daha gerçekçi düşünmemeizi sağladın.

YÜXEL67; FA da kasılma beklenmeyen birsey demişsin,tam aksine kasılma az veya çok hepimizde var vede olur.

LAZULİ61; alkol rahatlatıyor demişsin; bütün FA lı dostları ayyaş yapacaksın) Tabi bu işin şakası,
    Alkol sağlıklı insanlarada yalancı bir rahatlık verir.Bu yüzden alkol bağımlılığı oluşur zaten.Delfinin yazısında belirttiği gibi, FA genlerdeki mutasyon ve özellikle sinir hücrelerindeki dejenerasyon sonucu meydana gelir.ALKOL ise; günümüzde tıbbın dediği gibi genleri etkileyerek genlerde ve hücrelerde mutasyon ve dejenerasyona sebep olur.
    Kısa vadede rahatlayalım derken ,birkaç yıl gibi bir zamanda zararlı çıkarız.Yani kaş yapalılım derken göz çıkarmış oluruz...
    Verdiğiniz diğer bilgiler için tesk ederim,
    HEPİMİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM...

Üye
    ALIRIZA Avatarı

Son Giriş
    24.02-2010
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVGİLİ DELFİN BENDE KİTAP OKUMAYI ÇOK SEVİYORUM.BEN 1976 DOĞUMLUYUM.BENDEDE 5 SENE ÖNCE YOĞUN GÖZ TİTREMELERİ OLUYORDU.BİR MASÖR ABİMİN TAVSİYESİ ÜZERİNE BİR AVUÇ PAPATYAYI KAYNATIP SUYUNU AKITIP ENSENE TÜLBENTLLE BAĞLIYOSUN GÖRME SİNİRLERİ KAFANIN ARKASINDADIR VE SİNİR ACAYİP YUMUŞUYOR BU PAPATYANIN ÜÇ GÜN KALMASI YETERLİ DAHA SONRA BİRDE HERGÜN EN İKİ SAAT BOYUNCA SAKIZ ÇİĞNEDİM BUNU DA ŞUANDA BİLE ACAYİP FAYDASINI GÖRMEKTEYİM. SANADA BUNU YAPMANI TAVSİYE EDERİM.

Üye
    delfin Avatarı

Son Giriş
    01.03-2009
    Saat
    19:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili baben, acemiliğime denk geldi. Bir dahaki sefere daha dikkatli olacağım. ops:
    ALIRIZA, kitap okumayı bırakmamla başlamam bir oldu diyebilirim çünkü zaten kitap okumak gözler için en iyi jimnastikmiş. Bunun yanı sıra kitabı okurken sesli okumak, çıkarmaya zorlandığınız kelimeleri tekrar tekrar söylemek çok yararlı tabii bunun yanında ağız kaslarımızı çalıştırmanın en iyi yolu sakız çiğnemek... Ama papatyayı ilk defa duydum bunu en kısa zamanda deneyeceğim: wink: Bu tavsiye için çok teşekkür ederim.

Üye
    yasmin_akın Avatarı

Son Giriş
    06.07-2008
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar iki tane maalesef fa lı kardeslerim var bir kız erkek
    yasları 26 21 sıcak havalar harici hep evdeler yaptığımız hic bir sey yok
    canları cok sıkılıyor fizik tedavi görmiyorlar ilacta kullanmıyorlar evde bizim tavsiyelerimizle spor yapıyorlar hic arkadasları yok aileden baska kimse yanlarında olmuyor içlerine kapanmış durumdalar sosyal faaliyetleri olmadı yani bize tavsiyeniz nelerdir bu durumda kardeslerim için neler yapmamız gerekiyor mesala fizik tedaviyi önerirmisiniz ve kullanmamız gereken ilaç varmı bu hastalıgın uzman doktoru kimdir nasıl ulasabiliriz
    herkese acil sifalar diliyorum
    sağlıklı huzurlu yarınlara

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

delfin: Hiiiç önemli diil Hepimiz acemi olduk.. Kimse daha doğmadan öğrenmediki forum kullanmayı..

yasmin_akın:

Siteye ilk üye olduğum günlerde şu başlığı açmıştım: http://www.engelliler.biz/forum/view...?p=78653#78653

Oradaki bir mesajımda şunları demişim:
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Baben
    ...
    Ama bugünkü gençlerin işi gerçekten zor :x

Onların yaşındayken benim dünyam çok daha farklıydı. Gerçi, teknik olarak, şimdiki dünya daha ileri. Hastalığımın tanısı bile 36 yaşımda ancak konulabildi. Ancak, insanların aile ve arkadaşlarıyla, yani yakın çevreleriyle ilişkileri bu tür hastalıklarda daha bir önem taşıyor, bence. O yüzden gençlerin işi “zor” diyorum. Yine de bazı şeyleri, kısaca anlatmaya çalışayım:
    * “Dünya Görüşü” çok önemli.. “Olanı, olduğu gibi görmek” gerekir.
    * Fizyoterapi ya da diğer bir deyişle “düzenli spor” önemli.. Hele gençlerde çok daha önemli! Daha önceki mesajımda dediğim gibi, hareketsizlik, kaslarda erimeye neden oluyor. Hattâ “hidroterapi” dedikleri “fizyoterapinin su içinde yapılanı” çok daha yararlı. Mümkünse bu da yapılmalı. Bunun önemini 25 yıl önce kavramış olsa idim durumum şimdikinden çok daha farklı olurdu..
    * Bunun yanı sıra “sigara, içki” benzeri alışkanlıklardan kesinlikle uzak durmalı.
    * Yalnızken bile,sürekli olumlu bir şeylerle meşgul olunmalı, “kendini dinleme” olayı yaratılmamalıdır.
    * Tedavi edici ilaç yok! Ancak “rahatlatabilen” ilaç var. Lioeresal, spazm giderici olarak iyi geliyor. Ancak, uzun süreli kullanımda, yan etkileri çokça olan bir ilaç. Laroxyl rahat uyku sağlıyor. E ve B vitaminleri kompleksleri de yararlı oluyor. Yine de bu ilaçları doktor kontrolü olmadan kullanmamak gerekli!

...

Sağlıcakla kalın..
    Kardeşlerin için bunlara ekleyeceğim: (Gerçi bu alışkanlık daha küçük yaşlarda elde dilir ama :roll: ) Bol bol OKUSUNLAR!

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baben abiye katılıyorum ve ayrca bir hatırlatma yapmak istiyorum.

yasmin-akın;hicbir sosyal faliyetleri yok, çok canları sıkılıyor demişsin.
    kardes lerimize selam söyle ve onların bu fOrumla tanışmalarını sağla.cünkü burası sanal da olsa bir sosyal aktivite alanı.
    kendi durumundaki hatta (bazıları daha kötü cünkü 4kardesin 4 üde FA hastası olanlar var)insanların olbdugunu bilme ve onlarla paylasımda bulunmak onlar icin cok iyi olacaktır.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alkol bagimlisi degilim sadece fark ettim
    bunu bugun doktoruma soyledim
    guldu ve hastalara alkol icin dememimi bekleme
    bence alkol zararli ama sigaradan fazla degil yani care degil ki
    bugun konustum doktorumla bu ay deneye girmeliyim bakalim :d

Üye
    delfin Avatarı

Son Giriş
    01.03-2009
    Saat
    19:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Baben ve mugoaytu'ya katılıyorum bende;
    özellikle bu gibi hastalığa sahip olanlarda Baben'in de dediği gibi 'kendini dinleme' tehlikeli olabiliyor kesinlikle,,, sürekli olumlu şeylerle meşgul olsunlar bu konuda aileye büyük iş düşüyor ki ben senin gibi ablaları olduğu için kardeşlerinin şanslı olduklarını düşünüyorum yasmin.. ayrıca mugoaytu'nun dediği gibi internet ortamı sanalda olsa sosyalleşmek için en iyi aktivite alan... ki umarım interneti kullanabiliyorlar...
    +
    bu hastalığın en iyi doktoru yine bu hastalığı taşıyanın kendisidir diye düşünüyorum ben bunuda kendimden biliyorum yasmin :wink: herkesin bildiği gibi her hastalıkta olduğu gibi moral çok çok önemlidir ama işte moralimizi hep aynı seviyede tutmak çok zor bunun için dediğim gibi ailenin yükü 1 kat daha ağır...
    hepimzin yüzünde tebessüm oluşturacak bir fıkra anlatmak istiyorum :lol:

Karadenizli Temel ile Adanali Birol birlikte tatile
    cikarlar.Fethiye'de, Kelebekler Vadisi'nde kamp
    kurarlar.Aksam güzel bir yemek yiyip sonra uykuya
    dalarlar. Bir kac saat sonra Biroluyanir ve Temel'i de
    dürtükleyip uyandirir.Temel uyku sersemidir:
    -'Ne oldu? Ne istisun?'
    -'Temelciğim.Yukariya bak ve bana ne gördügünü
    söyle.'Temel gökyüzüne bakar ve cevap verir:
    -Ha punun icun mu uyandirdun benu?. Paktum iste.
    Milyonlarca yilduz cörirum... isil isil parliyan milyonlarca yilduz...
    Birol tekrar sorar:
    -'Peki, bu sana neyi gösteriyor?'Artik iyice uykusu
    kacan Temel sinirlice cevap verir:
    -'Teolojik olarak Allah'in kudretinu ve kendu acizligimuzu cörirum.
    Felsefi olarak, evrenun sonsuzlugunu ve onun karsisındaki
    önemsizligimuzucörirum.
    Astironomik olarak galaksilerun, yildizlarun, gezegenlerun varligini
    corirum.
    Meteorolojik olarak pucün havanun çok güzel olacaginu cörirum.
    Yilduzlarun konumuna bakarak da gecenun körü ve saatin 3 oldugunu, penu
    luzumsuz
    yere uyandirdugunu cörüyurum...
    niye sordun punu paa? Ha sana neyi costerur?
    Birol cevaplar:
    -'Ulan hiyar, cadirimizi calmislar...

Üye
    of_yalcin Avatarı

Gerçek Adı
    ömer YALÇIN
    Son Giriş
    21.07-2009
    Saat
    22:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul /Bakırköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

refleksoloji ile tedavi mümkün aslında !!!İzmirde 2004 yılında Belçikada eğitim görmüş ESAT BAŞARAN ın açtığı psiko akademi isimli merkezde bir çok engel grubuyla ilgili başarılı sonuçlar alındı incelemeye değer.you tube da da tedavi olan vatandaşlarımızın görüntüleri mevcut..söylenecek fazla birşey yok aslında sadece biraz araştırmamız gerekiyor sanırım !!!ben kolaylaştırayım biraz;;
    http://www.youtube.com/user/efo3333

Üye
    SaMuRaY Avatarı

Son Giriş
    01.09-2010
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalçın bey in hasta olduguna sanmıyorum..http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=33189 bu linkte hep refleksoloji yi anlatıyor kafamı da karıstırıyor :lol:

efo3333
    Misafir Üye
    efo3333 Avatarı

ben hasta olduğumu söylemedim ama refleksoloji sayesinde çözüm bulabileceğinizi söylüyorum.şu konuda kesinlikle eminim...daha ileriye gitmez.!!!tanıdığım birisine uygulattırıyoruz ve refleksoloji sayesinde vücut nöron üretiyor!!!esat başaran yada refleksoloji olarak google da arama yaparsanız daha detaylı açıklamalar var.doktorların bırakın yürümeyi oturamaz dediği hastalar sağlığına kavuşabiliyor insanlar.size iki haber sunabilirim bununla alakalı solediğim adrestede bazı televizyon programlarında aileler kendi ağızlarından anlatıyorlar...mesela alakasız gibi gözükebilir ama mide reflüsünün tedavisi tıp ta yok denilir ama refleksoloji ile bu mümkün...nitekim çalışma bakanımız faruk çelik bununla ilgili esat beyin katıldığı bir programda ne şekilde iyileştiğini anlatıyor....ben sadece yplu gösteriyorum inceleyip incelememk size kalmış tabiki.Allah acil şiflar versin.benim sorunum başaka bende tedavi görüyorum..
    mesela aşağıdaki haber ve gönderdiğim linkteki videoları inceleyebilirseniz refleksolojiile neler başarıldığını görebilirsiniz....

bir de şu link var::
    http://psikoakademi.blogcu.com/REFLE...GU+PROBLEMLER/

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam olarak refleksoloji ne oldugunu bilmiyorum
    ben belcikada yasiyorum oyle bi tedaviyi duymadim ama ona benzer seyler ediyorum
    yani el ve ayagima masaj eden adam her gun geliyor ve ayak el kol masaj ediyor ve hareket ettiriyor
    5 senedir devam ediyom faydasi var ama iyilestirmiyo
    kucuk bi anlatim yaparsan iyi olur cunku butuun yazdigin sayfanin tamini okumadim okuyamadim dogrusu tebellik sanirim

Üye
    of_yalcin Avatarı

Gerçek Adı
    ömer YALÇIN
    Son Giriş
    21.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul /Bakırköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi refleksoloji ile ilgili bilimsel çalışmalar yapılıyor...el ve ayakları ayrı ayrı değerlendiriyorlar..çok bilimsel olarak bilmiyorum ben ama prof.dr. şenol dane .esat başaran,halill taburun ortak yürüttüğü projeler var bu konuyla ilgili makaleler yayımlıyorlar dünyaya,eğer arama şansınız olursa bizzat esat beyi arayıp sorabilirsiniz daha detaylı olarak .

Üye
    of_yalcin Avatarı

Gerçek Adı
    ömer YALÇIN
    Son Giriş
    21.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul /Bakırköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sibel972
    GÖNDERDİĞİN LİNKİN BİZLE ALAKASI YOK.BİZ MONGOL VEYA OTİSTİK DEGİLİZ.MORALMI BOZZZMAYA ÇALIŞIYON. :evil:
    kesinlikle öyle bir düşüncem yok!!!!!!!!
    sanırım adresi detaylı inceleyemediniz ama ben soleyeyim refleksoloji nörolojik rahatsızlıkların %90 ında başarılı olmuş bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir tamamen ilaçsız ve ameliyatsız birçok engel grubunda dünya çapında çok büyük başarılara imza atmıştır.eğer ki verdğim adresten (http://psikoakademi.blogcu.com) yada www.refleksoloji.org sitesinden daha detaylı inceleme yapıp size en yakın şubesini arayıp bilgi alırsanız hem birşey kaybetmezsiniz hemde böyle önyargılı davranmak yerine belkide teşekkür edersizniz.
    saygılarımla.
    üç adreside tekrar veriyorum:
    www.refleksoloji.org
    www.psikoakademi.com.tr
    http://psikoakademi.blogcu.com

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam arkadaşlar...

Ben de ( FA ) lıyım ben daha çok yeni sayılırım ( FA ) da, ama en önemli olan bir kaç sorundan bir tanesi de.
    DENGE...
    Hastalığımızdaki, diğer önemli olan bir kaç sorunun az veya çok ilaçları veya da egzersizle giderilebilen agrılarına da çare var sayılır..

Nootropil' in yeterli olmadıgını görüyoruz denge ile ilğili...
    Nootropil den başka bir ilaç' ını bilen yada kullanan varsa yazabilir mi??...

Ayrıca site de gördüğüm, okuduğum, baben abimizin, bu hastalıkla yaşayıp hala ayakta durabildiğini, tek başına yürüyebildiğini okumak bana da güç ve azim verdi...
    Kendisine,
    Bu bilğilerini ve tecrübelerini, bizlerle paylaştıgı için çok teşekkür ediyorum...
    Hepimize geçmişler olsun.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon