Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ALIRIZA Avatarı

Son Giriş
    24.02-2010
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SEVGİLİ SİBEL HANİ OLUMLU DÜŞÜNMEYİ SEVİYORDUN HATTA SEVMEK YETMEZ İNANIYODUN.SEN ZATEN BU HASTALIĞIN İLACININ SPOR YAPMAK OLDUĞUNU BİLMİYOMUSUN BENCE SEN DAHA TAM BU HASTALIĞI KABÜLLENNEMEMİŞSİN.BENCE HATTA BİRAZ DAHA İLERİ GİDİCEM O OKUDUĞUN PİSKOLOJİ KİTAPLARI PEK BİR İŞE YARAMAMIŞ GİBİ GÖZÜKÜYOR.O TÜR KİTAPLARI YANİ KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARINI İDRAK EDEREK VE HAYATINA UYGULAYAN BİRİ NERDE HANGİ PARADİGMAYI YANİ BAKIŞ AÇISINI KULLANICAĞINI BİLİR.BİLMİYOSADA ARAŞTIRIP BULUR.SON OLARAK SORUNA DEĞİL ÇÖZÜME ODAKLANMAYI ÖĞRENMEMİZ LAZIM.BU DÜNYA YAŞAMAYA HAZILANMAK İÇİN DEĞİL YAŞAMAK İÇİN VARDIR GÖRÜŞÜZ

Üye
    Sibel972 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EVET TAM OLARAK KAAABULLENMEDİMBEN O PSİKOLOJİ KİTAPLARINDA YAZANLARI PEK TAKMADIM.AMA HEP
    OLUMLU DÜŞÜNDÜM SPORUM FAYDASINI ÇOK İYİ BİLİYORUM AMA DÜZENLİ YAPAMIYORUM
    ALİ RIZAACIM :?

Üye
    ALIRIZA Avatarı

Son Giriş
    24.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili sibel,bence insanlarin ilk bastaki sorunlari hastalik degil düsünce seklidir..
    bende bu hastaliga sahip oldugum icin cok rahat konusuyorum bu konuda..
    bu durumda düsünülmesi gereken gercekten samimi olarak ve dürüst olarak kendini kandirmadan bu hastalik olmasiydi eger neler yapabilirdim..?burdan dürüst bir insanin bulucagi cevap bu hastalik bana herhangi bir konuda nasil bir sorun yaratir dyie düsünmek..mesala sen bana düzenli spor yapamiyorum demissin..
    hayatta herhangi birseyi yapabildigin halde yapamiyorum demek sorunun sende oldugunu gösterir,mesala "SIR" diye bir kitap var bu kitapta hayatta olum düsündügün herseyin ve olumsuz düsündügün herseyin hayata yansiyacagi anlatiliyor..bu konuda basima gelen bir örnek anlatmak isterim..
    benim bu hastalikla ilgili olumlu düsünmem sayesinde masör bir abimle tanistim..
    ona hastaligimda kitap okurken gözlerimde titreme oldugunu söyledim oda bana
    saclarimi kazitip kafanin arka kismindaki tomsugun üzerine,bir avuc kadar kurumus papatyayi kaynatip suyunu akitip,papatyayi bir bez parcsasiyla kafamin arka kismina yani tomsugun üstüne baglayip üc gün orda biraktim ..bu sorunun ortadan kalktigini gördüm..
    mesala bir adamin cok borcu var,bu sorunla ben napicam diye soruna odaklanip bunu düsünmenin onun hayatina getirecegi extra yüklerin oldugunu söyleyen ve bunu insaninkendi hayatinda sürekli yasayabilecegini hepimiz defalarca görüyoruz...
    senin ve diger arakdaslarin bu hastalik üzerine sorunlarin negatif olarak degil pozif olarak egilmesini, karsilarina cikacak daha güzel olaylar olacagindan emin olarak söylüyorum..herkeze selamlar.

Üye
    Sibel972 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDELYE ALDIM BAANA AALIŞMAM İÇİN YARDIM EDİN DAAHA NASIL OTURACAGIMI DÜŞÜNÜYOM

Üye
    ALIRIZA Avatarı

Son Giriş
    24.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorun nerde

Üye
    cazgir Avatarı

Son Giriş
    30.07-2008
    Saat
    23:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bi şeyi merak ediyorum bu hastalık ilerledikce tekerlekli sandalyeye kesin düsürüyormu yoksa ben baska bi nedenden mı dusmus olabılırm??

Üye
    Sibel972 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SORUN BENDE ALİ RIZA CIM İÇİME SİNDİREMİYOM

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cazgir
    arkadaşlar bi şeyi merak ediyorum bu hastalık ilerledikce tekerlekli sandalyeye kesin düsürüyormu yoksa ben baska bi nedenden mı dusmus olabılırm??
    Hastalığın şiddeti kişiden kişiye değişiyor. Örneğin 48 yaşımdayım ve henüz bir tekerlekli sandalyem yok! Belki ben bir istisnayım.. :roll:

Sanırım çok arkdaş TS kullanmak durumunda kaldığı için başka bir başka neden aramaya gerek yok, bence..

Üye
    Sibel972 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BABEN ABİ HAKLI

Üye
    bizimköylü Avatarı

Son Giriş
    21.11-2010
    Saat
    16:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende f.a yım sizlere biraz kendimden bahsedeyim 20 yaşlarında tanı kondu ilk başlarda yokuş aşagı inerken dizlerim titriyodu neler oluyo bana ?neden titriyo dizlerim diye bi doktora gittim (o zamanlar bu bir dahiliye doktoruydu neyin var dediğinde yokuş aşagı giderken dizlerim titriyo çanta bile alamıyorum elime dediğimde cevaben sende eline bişey almadan yürü demişti ) bunu hiç unutmuyorum
    şimdi 39 yaşındayım arkadaşında söylediği gibi bu hastalık bünyeye göre değişiyo yani ilerlemesi son iki yıla kadar birinin kolunda yürüyebiliyodum dışarda daha rahat olsun diye tekerlekli sandalye kullanmaya başladıgımda bu yana sanki hastalıgımın seyri hızlandı şuan evde zor yürüyorum evde araba kullanmamaya çalışıyorum
    yazımı uzun tutmak istemiyorum arkadaşlar söylenecek yazılacak çok şey var sadece bişeyin çok çok önemli oldugunu söyleyip bırakacagım (psikoloji) BİZLERİN EN ÖNEMLİ İLACI MOREL sevgiyle kalın

Üye
    asli Avatarı

Son Giriş
    10.08-2017
    Saat
    00:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim kardesimde 14 yilgir f.a li sanirim hastaligin seyri herkezde ayni degil.zorlansada tekbasina sokaga cikip dolasabiliyor.ama spor salonuna gidip gelirken esofmanla sokaga ciktiginda yanliz yürüyemiyor destege ihtiyac duyuyor.fakat kot pantalon giydiginde yanliz yürüyebiliyor.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12