Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 48 mesajın 46-48 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mugoaytu Mesajı Gör
    malesef daha kısa bende bir sitede 37yıl diye okudum beş yıl önce.

----------

ayrıca TTedT
    yürekten teşekkürler kardeş,çok yararlı aydınlatıcı bilgiler veriyorsun
    Rica ederim, bende hastalığımın aktif olduğu yıllarda (2002) 35 diye okumuştum ama insanların yaşam standarları(hastalığı yavaşlatan ilaçlar, farklı terapi yöntemleri vs.) yükseldikçe ortalama ömrüde uzuyor. Ayrıca FA her hastada farklı seyrediyor. Bu hastalığın yan etkilerini ne kadar azaltırsan yaşam süren o kadar uzar.

Misal lazuli nin dediği gibi kardiyomiyopati azaltan idebenone, diabet riskine bağlı düzenli beslenme, solunum yetmezliği riskine karşı düzenli egzersiz ve sigarasız yaşam hastanın ömrünü uzatıyor.
    İdebenone çıkalı 5 yıl oldu, ayrıca allah uzun ömür versin üstad(Baben)

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ olasın "Turp gibiyim" diyemiyorum ama sizlerin bu mesajları daha bir can katıyor gibi..

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu olumsuzlukları azaltmak ve ilerleyen teknolojiden yararlanmak için bu hastalığı y a v a ş l a t m a l ı y ı z.

Size para ve zaman kaybettiren yöntemlerden uzak durun ve genel kabul görmüş FA tedavisini uygulayın. Tekrarlıyorum bu yöntemi;

20mg/kg oranında idebenone, fizyoterapi, belirli zaman periyotlarında alabileceğiniz E vit. B-complex ile hastalığın geçiş evrelerinde sizi daha rahat hissettirecek vertigo destekleyici (nootropil vs.) ilaçlar almanızı ve daima doktor gözetiminde olmanızı tavsiye ederim. Bu ilaçlardan doktorunuzun haberdar olmasında çok büyük fayda varolduğunu unutmayın! Çünkü risk gurubundaysanız bazı tetkikler yapılarak doz ayarlanması yapılmaktadır.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234