Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kok hucre tedavisi diyorsunuz eger gelirse embryonik gelsede turkiye suan icin kok hucreden her insanda ayni verimi almiyor belki sende daha iyi bende ise yaramaz
    basari yuzdesi coook dusuk tum dunyayi gezsende oyle

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yamakasi10;

walla yamakası seni tanımasam beıkenın avukatımısın dıyecem ya sonra varsayımlar uzerıne konusuyon yok tr de kok hucre yapılacak yr yokmus ya nasıl yok sana tr de kok hucre naklı yapılan yerlerı saysam sabah olur tr de kok hucre yapılıyo vede sonuclar mukemmel fakat kalp hastalıkları ıcın bu bu nedenle benı ılgılendırmıyo benı ılgılendıren norodejenaratıf hastalıklara kok hucre naklı tr yapılamaz demen buyuk bı talıhsızlık beyandır.

----------

loneliness;
    arkadasım ne avusturyası ya oda nerden cıkdı ben avusturya dıe bısı dduymadım varsa eger ben kacırmısım demekkı avusturyada damı kok hucre merkezı var bılen guzelce anlatsın

Üye
    yamakasi10 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    18:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slymn krdş nasıl bir bilgi ye sahpsin bilmiorm ama yanlış biliosn .kök hüçre ayrı hüçre tedavisi ayrı. tr de kök hüçre yapılmıor hüçre tedavisi yapılıor.bu hüçre tedaviside kanserler yani.kök hçreyle hüçreyi kaıştırma.yer var diorsn say bakalım en fazla sayaçaan 3 yer oda bankasıdır.tedavi yapılaçak yer diorm. bnuu ben deil dr lar tv de dediler.dr ların yalancısıyım

----------

ya öle net konusuorsunuz ki...başarı yüzdesi düşük diorsn.gördünmü yada oldunmu.sadece duydukların ya dr lardan yada netten.kendinde diorasun herkeste aynı etki etmez die.100 kişie etki eder yada etmez bunu düşünmemelisin o zaman beklemeden tedavni olmalısın.belki ileşeçen belki ileşemiçen hastalıını olasıklara göre yapma bence.

slymn diorsn sabaha kadar tedavi yerlerini sayarım.nsl bi çümle bu şimdi .ister say ister sayma bana bi faydası varmı yada başkalarına.
    ya ben m yazdklarımda hiç beike öle böle die övdümmü.embriyonik kök hüçre dedm sadece.yaşın gelmiş 35 e ama bir çok yorumun çoçuksu vala.
    senin bizlere yol göstereçeğine neler yazıorsun.seni tanımasam neyse..

siz kendi kendinizi yer bitirirsiniz vala...herksin hastalığı kendine kim ne halt ederse etsin...

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tedaviyi sen ettin yuruonmu ki o kadar eminsin
    sen iyi olani gordun
    gozlerine gormedisen o hayaldir

doktorlar gormedi onun icin yok bisi diolar
    sen diosun onlar bilmiyor
    su bilmiyor suda bilmioyar

peki kim bilir cinli doktorlarmi
    cinliler ekmeklerine tukurmez sana duymak istedigini derler

hem burasi kok hucre konusuna dondu yine malasef yeri degil burda konuyu devam emek dogru degil

Üye
    yamakasi10 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    18:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya krdş benm ağzımdan çin dr lrı die bi laf çıktımı krdş.ben şimdie kadar gittiğim yeri tedaviyi övdümmü gidin dedimmi.demedimkafanıza göreuyduruyorsunuz.
    ben şu adam iyoldu diyip gitmedim ki.bunuda yazmıştım zaten.ben hiç kimseyi örnek alıp gitmedim.hastalığıma baktım geleceğime baktım öle gittim.
    yürüyüp yürüyemediğimi sormşsun bunu sen deil ben bilirim.
    öleoturmakla iyileşilmior krdş.araştırmaklada iyileşilmior.
    bi çok kişi araştırıor ama sonunu nedense getiremior.koskoçaman bir boş zamanişte.

neyse artık herkes ne halt ederse etsin.istiyen nerde tedavi olacaksa olsun.ne yaparsada ypsın.

Üye
    loneliness Avatarı

Gerçek Adı
    HüseyiN
    Son Giriş
    14.02-2010
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Altındağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avusturyada var demedım orda doqtor calısan amcamın kızı war onla ırtıbata gecdım 1 arasdırıcak eger ıyı 1 haber gelırse sızlerlede paylasırım dedım

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim Loneliness,
    Öncelikle geçmiş olsun, senin hastalığın bahsettiğine göre önden gidiyor. Bildiğin üzere şu anda bu hastalığın tedavisi yok. Bahsedilen kök hücre yöntemlerinin hiçbiri bu hastalığı tedavi etmiyor! sadece bazıları tedaviye yardımcı olduğu umuluyor, onlarda henüz insanlar üzerinde denenmemiştir. HDAC için çok çok erken daha preclinic(5 aşamanın ilki) aşamasındadır.
    Şu anda tek bilinen yöntem hastalığın yan etkilerini azaltma yöntemi. Kardiyomiyopati, kalp büyümesi ve diyabet riski bu hastalığın bilinen en büyük yan etkileridir. Bu etkileri minumum a indirmek için Egzersizle birlikte CoQ ve E vit. kullanılması tavsiye edilirdi. Şimdi ise CoQ geliştirilerek idebenone, idebenone de geliştirilip ilaç ruhsatıda alınarak (Kanada için) Catena oldu.

Şu anda Catena alıp kullanman çok zahmetli ve pahalı bir iştir. Bunun yerine idebenone kullanabilirsin. İdebenoneyi doktor gözetiminde en az 6 ay 20-30mg/kg oranıyla kullanmalısın. 6 ay sonra bir ay ara verki böbrekler, mide rahatlasın. Birde E vitamini kullanabilirsin idebenone kullandığın için günde 800uı yeterli. Sağlık durumun gereği doktor gözetiminde kullanmalısın. İİİ bi doktor olsun. İdebenone yi eczacılar birliğinden temin edebilirsin. Başvuru için gerekenler ve prosedür bu linkte var http://www.teb.org.tr/?modul=italilac&detay=ii_basvuru
    İdebenone işe yaramasa ruhsatı iptal edilirdi, buna inan.

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

loneliness;

sımdı oldu tamam bı arastırsın bakalım benımde avusturyada saglam akrabalarım war senden bı haber gelsınde ona gore gelısmelerı sekıllendırırız

Üye
    melahatakgöl Avatarı

Son Giriş
    13.01-2010
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya onur kardeşim bana bilgi verir misiniz ilaçlar hakkında benim kardeşimde fa hastası şuan 16 yaşında yürüyemiyor gittikçe ilerliyor.almanya kölnde kök hücre yapıyorlar dediler bilgileri faksladık ama hala davet göndermediler.bu ilaçlar hakkında bilgi verebilirmisin bana çok ihtiyacımız var lütfen sen nasıl iyileştin ve şuan koşuyosun

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melehat ne koşması koştuğumu nerden çıkardın? Melehat şuan için f.a nın bir ilacı yok olanda pek işe yaramıyor. Şuan f.a nın tek tedavisi kök hücre tedavisi. Ama şuan...

Melehat bu konuda çok bilgisiz olduğun belli araştırmanı tavsiye ederim. Kök hücreler somatik ve embriyonik olarak ikiye ayrılır en azından somatikle embriyonik arasındaki farkı araştırmalısın...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Onur, şu mesajında sen dedin ya: Mesaj 2
    Bak ben hepsini yaptım şimdi koşuyorum sanada tavsiye ederim...
    Müdahale etmeyim dedim ama olmadı..
    Bu tür yerlerde mesaj yazarken dikkatli olmalıyız.. Gördüğün gibi yanlış anlamaya çok müsait..

Sevgili Melahat, Çin'e giden bir arkadaş oldu. O şurada aniatıyor durumunu: http://www.engelliler.biz/forum/kok-...tml#post335774 Almanya da şu an için belirsiz sanırım.. Hüllü arkadaş gitti.. Şurada anlatıyor: http://www.engelliler.biz/forum/kok-...kli-oldum.html

Kardeşine önerim: E vitamini alsın ve düzgün egzersiz yapsın..

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: o_n_u_r Mesajı Gör
    ... Şuan f.a nın tek tedavisi kök hücre tedavisi. Ama şuan...
    Bu kadar emin olup baska birisi hemen cine gidecem der
    bu yontem (tedavi degil) suan kendini ispatlamadi
    ben cine gttim kosuyom diyende yok fayda gorduyse bu plasebo etkisi olabilir fisiolojik olarak ayni

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Baben abi burda hepimiz birbirimizi tanıyan bir aile olarak gördüğüm için ilaçlarlarla dalga geçmek için koşuyorum demiştim. Hadi melehat yeni olduğu için bu espiriyi anlamadı ama siz nasıl anlamadınız şaşırdım doğrusu...

----------

Lazuli kardeş evet şuan için f.a nın tek tedavisi var oda kök hücre tedavisidir.Tedavi eden bi ilaç varda benmi bilmiyorum. Sadece idebenone var oda hiç bi işe yaramıyor. İdebenoneden iyileştim diyen yoksa tek tedavi kök hücre. Ben kimseye çine veya almanyaya git demiyorum. Bak mesela hilmi çine gitti hülya almanyaya gitti. Herkes kendi tercihini kendi verebilecek durumda selçuk. Ben şuan için tek tedavi kök hücre tedavisi dedim kalk almanyaya veya çine git demedim kimseye dememde...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok, ben doğrusunu anladım da.. Seni tanımayan biri okuduğunda yanlış anlayabiliyor! MSN değil burası.. Her türden insan gelip gidiyor. Sadece sen yazıyor, ben okuyor olsak durum değişir..

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tedavi eden ne ilac ne kok hucre var
    idebenone kardyomyopatiyi iyilestirir
    iyi oldugunu gozle goremezsin
    hic bir yerde tedavi yoktur ne cinde ne almanyada ne abdde
    tedavi kelimesini yanlis kullaniyon
    kimseye git demedin ama seni okuyan iùkanlari zorlar tedavi olmak icin kesin birsey olmadigi sure tedavi var ediyolar deme
    hilmi oldu gitsin bi kanini baktirsin yine hasta
    buda hayat yine belirsiz oldugunu gosterir

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon