Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    paşakızı Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    01:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Haber Internaf aracılığı ile Michael Beaudet’in nazik katkısı ile sağlanmıştır.
    Hasan Çiçek tarafından tercüme edilmiştir.
    Friedreich’s Ataksi’den binlerce kişi muzdarip.
    Boston, 4 Eylül 2009 – MDA, yaklaşık 60 yıldır Nöromüsküler hastalıklar üzerine dünya da liderlik yapmaktadır. Bu zaman zarfında bilimsel teknoloji daha pahalı ve daha karmaşık hale doğru ilerledi. Maliyetleri paylaşmak için, MDA birçok biyoteknoloji şirketi ile ortaklıklar kurdu. Massachusetts’de bulunan bir şirket Friedreich's Ataksiye bir tedavi bulmak amacıyla çalışmaktadır. Repligen temsilcisi Laura Whitehouse, “Repligen, Friedreich's Ataksi için yeni bir tedavi geliştirmek amacıyla çalışmaktadır. Eğer biz bu ilaçları geliştirmekte başarılı olabilirsek, bu hastalıktan muzdarip olanlar açısından kullanılabilir ilk ilaç olabilme potansiyeli olacaktır. Bu ilaç hastalar için hastalığın seyrini etkileyebilir, yaşamlarının düzenini ve rotasını etkili bir biçimde geliştirebilir” dedi. Friedreich's Ataksi kalıtsal bir nörodejeneratif bir hastalık olup düşük düzeyde frataksin üretimi ile karakterize edilmektedir ve zamanla hareket kabiliyetinin kaybına yol açmaktadır. Sinir sistemini ve kas fonksiyonlarını etkilemektedir. Bilimadamı Heather Plasterer, “Repligen’de benim sorumluluğum, ilaç adaylarımızın, Friedreich's Ataksili hastalarda normalden az çalışan gen olan frataksin geninin çalışmasını artırmada ne kadar başarılı olduğunu takip etmemize yarayacak bazı yöntemler geliştirmektir’ dedi. Repligenden Steve Jones, “Şu an için sadece hastalığın belirtilerini ortadan kaldırmayıp aynı zamanda belirtileri tersine çevirerek hastalığın seyrini değiştirebileceğini düşündüğümüz bir ilacı geliştirme aşamasındayız. Ve bu durum bizi oldukça heyecanlandırıyor” dedi.
    Kaynak/Dahafazla oku

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Paylaşımın için tşk ederim.

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah catene gibi fos çıkmaz. Sabırla bunuda bekleriz. Başka işimiz yok zaten.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu deney icin brujselde kanimi almislardi
    insanlar uzerinde daha denenmemis ama farelerde frataxin seviyesi bir fa tasiyicinin seviyesine ulastirmistilar
    catena,deferiprone ve hdac cok farkli calisiyor
    biri mitokondrileri korur
    digeri frataxin uretimi yukseltiyor

eger bu tedavi gelismesi olumlu devam etsede
    bi kac sene daha bekleriz ulasmak icin

ilk bu yontemi bulan 2003'te buldu yani dusunun

Üye
    paşakızı Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalık üzerine şirket çalışıyosa çok da fazla bekleyeceğimizi sanmam, sadece bir hastalık üzerine gidecekler ben ilk defa bu kadar umutlandım

Üye
    samikonca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

paşakızı sence bu şirket neden hastalık uzerine calısıyordur?

Üye
    paşakızı Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bu soru o kadar gereksizki illede cvp diyorsan söyleyeyim tabiyki para için herkes para için çalışıyor

Üye
    samikonca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

senin gibi bn de umutluyum belki bu sirket belki bir baska kurulus tedaviyi bulacak,insallah bulurlar..tedavisini elbet birileri bulacak,bulunca kok hucre tedavisinde oldugu gibi herkes kendi cebini dusunecek,biz onlar icin yesil dolarlardan ibaretiz..

Üye
    yamakasi10 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    18:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazının tamamı.

BOSTON -- MDA nöromüsküler hastalık araştırma yaklaşık 60 yıldır dünya açmıştır. Bu süre içinde, bilimsel teknolojisi ve daha karmaşık pahalı büyüdü.

Payı maliyetleri için, MDA birçok biyoteknoloji şirketleri ile ortaklıkları oluşturmuştur. Bir Massachusetts şirket Freidrich's Ataksi için bir çare bulmak için çalışıyor.

"Repligen Freidrich's Ataksi tedavisi için yeni tedavi geliştirmek için çalışıyor. Ve eğer bu ilaçlar geliştirmekte başarılı, bir potansiyel ilk ilaç kullanılabilir olmalı ve belirgin ve hastalar için hastalığın seyrini değiştirmek olabilir geliştirmek ders ve onların yaşam yörünge, "Laura Whitehouse, Repligen dedi.

Freidrich's Ataksi bu protein Fretaxin düşük seviyeleri ile karakterize bir kalıtsal nörodejeneratif hastalık olduğunu ve ilerici engeli yol açar. Bu sinir sistemi ve kas fonksiyonu etkilemektedir.

"Repligen anda, benim sorumluluğum biz izlemek için ne kadar iyi bizim bileşikleri yapmak yani Freidrich's Ataksi işlev gören altında gen olduğunu fretaxin gen artırmayı kullanabileceğiniz bazı yöntemler geliştirmektir," bilim adamı Heather Sıvacı söyledi.

"Biz aslında sadece semptomları tedavi FA değiştirmek için düşünüyorum bir ilaç geliştirme sürecinde, ancak ters belirti. Ve biz bu konuda oldukça heyecanlı hevesli olan," Repligen Steve Jones dedi.

There's Freidrich Ataksi dünya çapında yaklaşık 15.000 hasta ve şu anda hiçbir tedaviler tedavileri mevcuttur.

"FA öksüz hastalık ve kuruluşlardan finansman MDA gibi çok özellikle yetim hastalıklar için önemli olan çok küçük çünkü bunlar kabul edilir ve çok amacıyla uygun hasta için bir ilaç geliştirmek için size gereken fonların düzeyi bulmak zordur. Bir önemli yararları olduğu biz MDA ile sahip ortaklık aracılığıyla bulduğunuz bu da hem hekim ve bilim adamlarının yanı sıra hasta amacıyla bu bileşiklerin gelişimi hızlandırmak için bütün bunlar son derece değerli bir çok geniş ağ yaratmasıdır insan klinik denemeler için, "Whitehouse dedi.

MDA Labor Day Telethon Kanal 5, Pazar 9 başlayan yayını olacak ve Pazartesi günü devam 6 kadar
    Copyright 2009 TheBostonChannel.com tarafından. Tüm hakları saklıdır. Bu malzeme, yayını, yayınlanan olmayabilir yeniden veya yeniden dağıtılabilir.

sitenin en altındaki bir kişinin vermiş olduğu yorumu:

ben bio-teknolojik işbirliği üzerinde segmentinde gördüm. kombine araştırmacılar, doktorlar ve bilim adamları MD, MS, ve kanser tedavileri için doğru gelmek yukarıya ile birleştirerek. Benim izlenim bu küçük araştırma şirketleri ihtiyaç duydukları finansman elde edemeyeceksiniz ... Geçenlerde, mineral takviyeleri, vücudun hastalıklara mücadele alligned almak için şu anda beslenme ile kanser tedavi başka bir bilim keşfettiler. (benim oda arkadaşım meme kanseri o kemiklere matastitisized vardır.] O Ben ............ bir sonuç izlemek am bu rejimi başlamıştır. onun adını ve bilgi halinde söylemek isterim herhangi bir şekilde araştırma .... Fred Eichhorn teşekkür ederiz www.essentialsfactor.com www.esssentials.ws telefon ücretsiz :1-877-KANSERİNDE FREE 1-877-226-2373 www.CELLECT.org ilerleyen towared onu yerleştirebilirsiniz ... eğer her şeyi yapabilir ... bir tedavi için araştırma tutmak acıyor asla!! sincerly Cynthia Morin

iyi çeviremedim ama k. bakmayın... ii gün ler

Üye
    yamakasi10 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paşa kızı bu firma sadece fa için çalışmıyor.fa gibi hastalıklar için çalışmış şimdide fa yı göz önüne alıyor.çalışmamız içinde fa da olaçak diyor.dahaaaaaaa ne başlamışlar nede bi yol kadedebilmişler.yazıda yazılanlar genelde fa nın nasıl bir hastalık olduğunu yazmışlar..bunlar o tedaviyi çıkarana kadar biz görmeyiz sanırsam...şimdilik en çok umut edeçeğimiz kök hüçre ama buda kesin değil...

ii günler...

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

phase 1 denemesi bile bile bitmedei
    bunun 2 ve 3 uncu phasi var bundan sonra piyasaya surulmesi suresi
    5 seneyi bulur yani simdiden umutlanacak bisey yok ortada

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar (çıkana kadar kadar biz görmeyiz) (şimdiden umutlanacak bişey yok) falan yazmışsınız ama eğer haberin tarihine baktıysanız 4 eylül. Bence adamlar 5 sene sonraki bir ilacı şimdi yazmazlar. Ben o şirketin sahibi olsam ilaç çıkmadan 1-2 ay sonra bu haberi yaptırırdım. Beş sene önceden haberi yaptırsa o zaman millet diyecekki çıkacak çıkacak dediler oda fos çıktı derler. Bakın arkadaşlar o şirket benim olmadığı halde ben herhangi biri olarak bunu düşünüyorsam şirket sahipleri kesin düşünür ve ona göre bir takvim belirler. Benim görüşüm böyle...

Üye
    yamakasi10 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onur krdşm adamlar dememişlerki biz denedik bilmem şu zamanda çıkaraçaz diye.adamların sadece dediği bundan sonra fa üzerine yükleneçeğiz.bundan sonraki çalışmamız bu olaçak diyor. yani ortada ne deneme safhası var nede bi ilaç.sadece şirkt fa üzerinde çalışaçağını söylüyor.

bunu bu kadar büyütmeye gerek yok.

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Repligenden Steve Jones, “Şu an için sadece hastalığın belirtilerini ortadan kaldırmayıp aynı zamanda belirtileri tersine çevirerek hastalığın seyrini değiştirebileceğini düşündüğümüz bir ilacı geliştirme aşamasındayız. Ve bu durum bizi oldukça heyecanlandırıyor” dedi
    bu habere ıcılır walla ( ıftardan sonra)
    bazı arkadaslar ortada ılac yok dıyo adamlar gıcındanmı uyduruyo suan ıcın bı ılac var sadece gelıstırıyolarmıs ben oyle anladım.
    walla arkadaslar tr kok hucre safsadadan baska sey deıl carsamba aksamı haberturkde kok hucre oturumu vardı bakmaz olaydım program kısırlıgın tedavısıyle basladı tup bebekle kapandı fıttırdılar ınsanı ya sankı kok hucre sadece kısırlıgın tedavısınde kullanılacak genetık hastalıklara hıc degınılmedı dr. konusacak oluyo bıbbbbbbbbbbbbb spıker dogmamıs cocugun cınsıyetıı belırlenırmı dıyoya ızleyıp sunuya kufretmek ısteyen varsa etsın haberturkozel carsamba aksamı yayınlandı lınkını bulan olursa ekleyebılır. dr lara dıyecek lafım yok hepsı ısının uzman bırı memorıaldandı prof semra kahraman bırı amarıkan hastanesınden dr nesrın ercelen bırıde kocaelı unv. kok hucre merkezınden prof erdal karaöz du.
    anladıgım kadarıyla embrıyonık kok hucreye daha onay yok calısmalar suruyomus.
    somatıkse yılan hıkayesı gıbı bısıy da lab denenecekmıs sonra ınsan dısı canlılarda sonra ınsanda tabı deneme ıcın ınsanlarda denemeye dr 15 yıldan once kesınlıkle olmaz dıyo deneyın sonucları ıse............................................... .............
    bıze gene almanya yolu gorundu hadı hayırlısı )))))))))))

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    idebenone deney halen bitmedi ne zaman bulundu 1999da
    deferiprone 2002 halen deneme suruyo deneyler bi kac sene sonra bitcek
    epo de oyle cok oluyo
    yani simdi o bulundu diyebilirsin
    ama kullanman icin seneler gecer
    senin karakterinde var hemem herseye kapiliyon
    bende oyle idim ama degistim
    umutsuz degilim gercekci bekleyelim
    bu arastirmayi yuruten doktorlari taniyom
    beni takip eden doktor bunca zaman bisey demedigine gore bence suan somut adim yok hastalar icin

Sayfa 1 / 3 123 SonSon