Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 78 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lakoste
    merhaba bende bu hastalıktanım ne yazıkki benide 20 yaşında buldu bu hastalık şu anda 24 yaşındayım fazla degil ama hafif denge kaybı var çaresi yok biliyorum ama oturmak bu hastalıgın düşmanı oldugunu biliyorum en azından kendimde gördüm burayı yeni gördüm üye oldum sizlerle tanışmak isterim vede dertleşmek tabi cvp larınızı bek.teşk
    Hoş geldin lakoste,

Çok çok haklısın.. Oturmak (daha doğrusu hareketsizlik) en büyük düşmanlardan biri! (Bir diğeri sigara ve alkol vb. kötü alışkanlıklar. Duy Kürşat! ) Ben bu konuyu daha geç anladım.

Onu yenmenin de bildiğim tek yolu: Düzenli egzersiz ve spor. (Bu konuda bildiklerimi/yaptıklarımı yakında burada paylaşmayı düşünüyorum. )

Üye
    SaMuRaY Avatarı

Son Giriş
    01.09-2010
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baben spor yapmak iyi de ağır sporlar yapmak bize iyi gelmiyor kendimizi yormadan ve düzenli spor yapmak iyi geliyor

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SaMuRaY
    baben spor yapmak iyi de ağır sporlar yapmak bize iyi gelmiyor kendimizi yormadan ve düzenli spor yapmak iyi geliyor
    Evet haklısın. Spor derken, ağır sporları kastetmedim. Zaten halter kaldıracak halimiz yok herhalde.. :wink: Hatta (hiç yapmadım ama) takım sporlarının dahi bize göre olmadığını düşünüyorum! Düzenli egzersiz bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi amacıyla sporun yapabildiğimiz kadarını yapalım, derim..

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz gecikmeli oluyor ama.....
    evet baben çok haklısın sigara nolmal kişinin sağlığına bile zararlıymış hele benim!zaten sigara içtikten sonra dengemin iyice bozulduğunu hissediyorum ben amayinede içiyorum,
    Allah'a çok şükür ki sigaradan başka kötü alışkanlığım yok.alkol çok pis bir şey zaten.alkol vb şeylere hatta sigaraya bile bu hastalıkta ki kişilerin yaklaşmasına şiddetle karşı çıkıyorum.sigara olabilir ama alkol kesinlikle olmamalıdır.friedreich ataksisi hastalarının yanı sıra nolmal kişiler bile almamalıdır bence alkol.
    arkadaşlar,kaderdaşlarım belki okuyunca moraliniz bozulabilir ama egzersizler yani fizik tedavi bir yere kadar.bazı şeylerin bilincinde olalım hastağımız ilerliyor(ama bu ilerleyiş herkeste farklılık gösterir)önemli olan hastalığımızın durmasıdır durduktan sonra gerisi kolay gib i görünüyor bana göre ama şuanda fizik tedavi ile durmaz hastalık,bazı kişilerde durabilir ama genelinde durmazmış fizik tedavi ve ilaçlarla durabilir.ama şuanda o ilaç yok sanırım.ilerde bir gün tamamen bitecek İnşallah
    bu hastalık çok ilerde kollara da etki yapar mı şuan 22 yaşındayım ve kollarım çok güçlüdür Allah nasip ederse durumlar dahilinde engelleliler bilek güreşi milli takımına girmeyi düşünüyorum.bazı kişilerle irtibat kurdum baben bu tür takım oyunlarına ne dersin

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Kürşat, yine çok konulu bir mesaj atmışsın. Taksit taksit yazsan olmuyo sanki. :P Bazen, cevap için uzun uzun yazmak gerekiyor. Konu çok olunca daha da uzuyor. :roll: Şaka bir yana, son sorunu şimdi cevaplayım, ötekileri sonraya bırakayım.

"spor"dan söz ederken senden ilham aldım. Her ne kadar "takım" adı geçmekteyse de, bu ve benzeri spor dalları "bireysel spor" kategorisine girmektedir, bildiğim kadarıyla. Ağır olmamak şartıyla, düzenli egzersiz bilincini aşılaması bakımından FAlılar için de yararlıdır diye düşünüyorum.

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hebınıze selam ve saygılar nasılsınız arkadaslar ben sızı yenı buldum yanı toplu olarak cokda ıyı oldu ama bıde aması var
    ne yazıkkı gec buldum iş işden gectıkten sonra napalım kader ben 31 yaşındayım suan hıcbır spor egzersız yapmıyorum ılac almıyorum ve bunların sonucu tekerleklı sandalyedeyım bılemıyorum sızlerı yazdıklarınızı daha once okusaydım ve egzersızlere devam etseydım suan bu durumma gelırmıydım ama sıze bısey soyleyem kesınlıkle egzersız jımnastık ve sporu ıhmal etmeyın kosun demıyom judo boks da demıyom yappabılecegınız ne varsa al kol bacak karın kaslarınızı calıstırın el kol kasları ıcın yaylar var onla rdan kullanın karın kasları ıcın şınar cekın sırtustu yatıp ayaklarınıza bırını oturtup kalkın basta zor olacak hatta ılk 2 hafta ıcın karın bolgenız acıyacak agrıyacak ama zamanla hepsı gecer en cok 2 hafta ıcınde gecıyor yapmazsanız tekerleklı son kacınılmaz olur benım gıbı gec olsada bıseyler yapmak ıstıyom
    rekursıon rumuzlu arkadasla gorusmek ıstıyorum msn varsa yazarmı yada benı eklesın kib.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

egzersiz kas-sinir hastalıklarında kasların kullanılarak kan akımının kasları beslemesini sağlayarak kas atrofilerini yavaşlatarak kaslarımıza fayda sağlar yine kas erimesinin götürüsü olarak vücudumuzda oluşabilecek postür bozukluklarını önleyebilir geciktirebilir ve kendimize güven duymamızı sağlar ve ve ve daha bir çok fayda sağlar egzersiz illaki planlı olmayabilirde belki pratikte neler yaptığımızı günlük hayatta örneklendirirsek birbirimize bu açıdan yardımcıda olmuş olabiliriz ben hafta için büroda genelde hareketsiz olduğumu biliyorum o yüzden akşam eve gidince en basitinden bulaşık yıkamak benim işim mutfaktada radyom var iş bittikten sonra müzik eşliğinde mutfak tezgahindan tutunarak ayak hareketleri bacağı dizinize kadar kaldırıp indirme kollarınızı sallamak(hatta bir arkadaşımdan öğrendiğim güzel bir metod var yarım kg veya 1 kg lık pet şişeleri doldurup kollarınızı onlarla çalıştırmak :wink: ne bileyim yani gücünüz hangi hareketlere yetiyorsa hatta buna dans ediyorum bile denebilir öneli olan kol bacak kaslarını bir şekilde hareket ettirmek basit ama bence yararlı olduğunu düşündüğüm kendimce egzersizler bunlar sonra yer hareketleri var bunları fizyoterapist önermişti günde üç kere önce 10 adetle başlayan sonra artırabileceğiniz türden ne yalan söyleyim çok düzenli yapmadım ama aklıma geldikce kendimce yapabildiğim hareketleri yapmaya devam ettim yani uzun süreli egzersiz molaları vermedim amma verdiğim zamanlarda hemen vücudumun daha ağırlaştığını egzersiz yaparken yaptığım basit gelen hareketlerde zorlandığımı hissedince hemen tekrar başladım basit başlıklarda bizler için neler gerekli dersek benim tecrübelerimce
    EGZERSİZZZZZZZZZZZ

SÜTTTT( sabah+akşam 1 bardak :wink: )

KİLO ALMAMAYA ÇALIŞMAK

VE VE SİGARA ALKOLLLLLL (kesinlikle arkadaşlarrrrrrrr :twisted: )

a bunlar hastalığımızı bitirirmi yok edermi hayır bizlerin hastalığı KRONİK HASTALIKLARDAN ama bunları yapmazsak durumumuzun daha kötü olacağıda kaçınılmazzzzzzz

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

arkadaşlar bu dediginiz Q enzimin insandan insana fark yaratabilir tabiki bana göre böyle sanırım ayrıyetten fizik tedavi var bunun için dok. fizik tedaviye sevk ediyor ama sevk ettigi yer bu hastalıgı bile duymamış size nsl yardımcı olsun ben gittim tedaviye orda bulunan yaslnızca 1 veya iki alet var koşma bandı bile yok şaştım kaldım dok ise bana nsl yardımcı olacagını bile bilmiyor ewet spor yapmak bu hastalıga iyi geliyor ben yapıyorum kaslarımı çalıştırıyorum bunun için devlet bizim için ücrretsizleştiriyor bu mekanları tek yapmanız gereken istanbulda oturanlar için tophanede isomdan sevk alıp ordanda devletin özel açtıkları spor fitnis yüzme havuzları var oraya gitmeniz inanın çok iyi gelecek ben adım bile atamazken şimdi yuürümeye başladım yalnız birazda umut sizde olacak savaşacaksınız yani ben yapamamıyorum deyip işin içinden çıkarsanız olmaz ben yaptımda ondan sölüyorum ama zorla yaptırdılar sonra baktımki oluyor neyse

Üye
    SaMuRaY Avatarı

Son Giriş
    01.09-2010
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yılmaz arkadasıma katılıyorum mesela benim koşu bandım var tabii ben koşmuyorum nerde o günler sadece yürüyüş yapıyorum sabah ve aksam olmak üzere 10 ar dakikalık ve gerçekten kaslarıma çok iyi geliyor 1 -2 gün yapmadığım zamanlar kendimi çok kötü ağırlaşmış bir şekilde hissediyorum sıkılarakta olsa yapmaya çalısıyorum bana göre spor ve egzersizler en iyi ilaç haftada bir kere fiziktedaviye gidiyordum profosyonel altında çalısıyordum faydasını görüyorum arkadaşlar

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uyyyyyyyy uyyyyyyyyyyyyyyyyy burada neler olmuş girmeyeli çok şeyler olmuş kimler gelmiş arkadaşlar hepiniz h.g.hüllü,scothbrite,starlight hoşgeldiniz geçte olsa............
    arkadaşlar vaktim çok az sabah iş var ama sizden yani hepinizden bilgi isticem.
    normal bi insanın kollarından bile güçlüdür benim kollarım,şuan engelliler bilek güreşi milli takım seçmeleri için hazırlanıyorum.ayrıca vücut geliştirme çalışıyorum.bunun yararı olarak çok şey gördüm.mesela bacaklarımı ve ayaklarımı geliştirmeme hiç çalışmama rağmen, dengem azcık düzeldi sanki,sabahları uyanınca kollarımda güçsüzlük olurdu,sabahları uyanınca olan güçsüzlük ,tamamen, geçti,yaptığım tüm hareketleri kendi başıma yaptığım halde bayağı süper faydasını gördüm.aslında fizyoterapist kontrolünde yapılan fizik tedavi haraketleri belki hastalığı durdurabilir,bide ilaç desteği olursa offffffffffff süper olur valla
    sorum şu;bileklerin ve kolların daha çok gelişmesi için bildiğiniz ne tür haraketler var?bilgisi olan varsa anlatabilirmi
    bu bizim hastalık kaslarlada ilgili olduğu için kasları yenileyenmi kuvvetlendirenmi ne sporcu ilaçlarıda alacağım gelişime göre hepinize bilgi veriririm.tekrar hoşgeldiniz görüşmek üzere saygı ve sevgilerimle...

Üye
    hayat_yasam Avatarı

Son Giriş
    14.02-2007
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    umuda bir damla dahi hasret olan yerden
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya egzersiz yapmak zorundayız ama nedense bi gün yapıyorum ertesi gün zoruma gidiyo aksatıyorum olmuyo ya aslında pes edip azim göstermem lazım yapamıyorum azim de bende yok hemen pes ediyorum..... :cry: ama bundan böyle pes etmek yok herşeyin üstesinden geleceğim ALLAHIM izin verirse :wink:

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hayat_yasam
    ya egzersiz yapmak zorundayız ama nedense bi gün yapıyorum ertesi gün zoruma gidiyo aksatıyorum olmuyo ya aslında pes edip azim göstermem lazım yapamıyorum azim de bende yok hemen pes ediyorum..... :cry: ama bundan böyle pes etmek yok herşeyin üstesinden geleceğim ALLAHIM izin verirse :wink:
    ewet pes etme bak aslında bir program yapsan çok iyi olur . sende yapma gereksimi duyuracak bişey olmalı yanisi bu sporu yapmam gerek saglıgım için demeli insan kendi kendine inan alışınca sanki bir eksiklik geliyor. bana bilmemm size öle oluyormu

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hayat_yasam
    ewet pes etme bak aslında bir program yapsan çok iyi olur . sende yapma gereksimi duyuracak bişey olmalı yanisi bu sporu yapmam gerek saglıgım için demeli insan kendi kendine inan alışınca sanki bir eksiklik geliyor. bana bilmemm size öle oluyormu
    lakoste doğru söylemiş.. Nasıl sabah kalkınca yüz yıkamak bir alışkanlık oluyorsa, akşam yatarken dişleri fırçalamak alışkanlık oluyorsa, kültür-fizik egzersizleri de öyle olmalı ve yapılmadığında rahatsızlık duyulmalı..

Şu sıralarda üzerinde çalıştığım bir proje var.. Kendi yaptığım kültür-fizik egzersizlerini şekilli olarak anlatmaya çalışıyorum. Birkaç günlük daha işi var. Daha sonra buraya yükleyeceğim.. Umarım işe yarar.

Üye
    hayat_yasam Avatarı

Son Giriş
    14.02-2007
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    umuda bir damla dahi hasret olan yerden
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baben abi ve lakoste haklısınız program yapmam lazım. geç olmadan....... :wink:

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    haa bu arada sayın: baben bir ara kültür fizik egzersizleri şekilli olarak anlatım yapacaktın bir kaç günlük işi var dedin bittiyse paylaşırsan sevinirim

Sevgili lakoste,

ops: ops: Çok çok özür dilerim.. Araya başka işler girdiği için(biliyorsun aynı zamanda da adminim ops: ) henüz bitmiş değil. Ama en kısa zamanda bitireceğim. Söz.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon