Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 78 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    themis Avatarı

Son Giriş
    05.02-2009
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    teşekkürler hüllü açıklamaların için 3 ay kelimesini ben kullandım kardeşime fizyoterapist 3 ay sonra gel dediği için. ama sizinde açıklamalarınızla biras baştan savmak için böyle yaptıklarını düşünüyorum.. kendinize ii bakın umarım herşey yolunda gider

Üye
    hüllü Avatarı

Gerçek Adı
    Hilya
    Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben teşekkür ederim de bu baştan savma olayına taktınız açıklamalarımın neresinden çıkardınız hala anlamış değilim,ben çalıştığım için gidemiyorum onlar eve geliyo diyorum ama anlatamadım neyse önemli değil,herkese hayırlı günler...

Üye
    themis Avatarı

Son Giriş
    05.02-2009
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hüllücüm seninle ilgilendikleri için krdeşimi baştan savma tedavi ettiklerini düşünüyorum yani seni değil umarım anlatabilmişimdir.

Üye
    ismail86 Avatarı

Son Giriş
    07.01-2010
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    turhal
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abı oncelıkle bunları bızımle paylastıgın ıcın tesekur ederım fızk tedavıdekı hocamızla bu hareketlerı yapıyoz aama daha farklı sımdı mesala bacakları 90 derece kaaldırmak yerıne bacagımızı yavasca kaldırıp hocamızın ıstedıgı yarde tutarız zaten ıstesemde bacaklarımı 90 derece kaldıramam o ayrı bı konu

Üye
    paşakızı Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    01:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben aranıza yeni katılıyorum aslında çoktandır katlmak istiyordum ama bazı sorunlardan dolayı olmad bende fa hastasıyım benim hastalığım hayli ilginç gelişti 5 yaş sıraları ortaya çıktı20 yaşıma kadar yürüyordum ve şuan bir ay sonra 28 yaşında olacam ayakta tutunarak durabiliyorum kendi başıma yürüyemiyorum spor yapmak gerçekten çok önemli ben şahsen kendi mi çok daha rahat hissediyorum spor yapınca arkadaşlara öneriyorum

Üye
    Sibel972 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sadece yazın yüzebiliyorum evet iyi geliyo ama kışın pek imkanım yok ne yapabilirim

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kış için kapalı yüzme havuzları var Sibel..

İstanbul için link: http://www.ibbsporetkin.com/tesisler.asp

Üye
    Sibel972 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler baben 8)

Üye
    kelebek03 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    23:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben şimdi çok merak ettim
    ayak deformetesi kültür-fizik hareketleriyle düzelir mi?

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap hayir

cok spor ettim
    vitamin adim
    protein aldin
    yani hersey denedim yok o hastaligin ilerlemesidir spor biraz hastaligi yavaslatir ama durdurmaz
    agrilarin varsa biraz hafifletir
    ama spor yapmak mecbur cunku ilac ciktigi zaman kendini birakmayan insanlar etki daha fazla eder
    spor etigin zaman vucut daha iyi nefes aliyo damarlar sistigi icin ve beyin sinir iletisim fazla oluyo
    bu hastalik o baglar birer birer kopariyo
    diyelim spor yapiyon 100 baglantin var bi tane koptu 99 kaldi bu durumda 1% kayip ettin
    yapmiyosun spor var 10 baglantin var bi tane koptu 9 kaldi bu durumda 10% kayipp ettin

insallah anlarsiniz cunku tam kelimeleri bulamiyom ama kolay orneklerle anlatmaya ugrasiyom

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lazuli hastalık seni çok etkilemiş evet hepimizi etkiledi ama bu tüer karamsarlıktan çıkman lazım yapma ya friedreich ataksisi hastalığı yeni başlayan birisi senin bu yazdıklarını okusa psikolojikman daha kötü etkilenmezmi?dostum bak tıp bilgisi almadın dimi kesin şeyler yazma lütfen tamam ilerliyo hastalık ama kişiden kişiye farklılıklar gösteriyo çünkü a kişisine spor yapmak fazla yara sağlamazken(gözle görülmeyen yararları vardır sanırım) b kişisine yararı çok fazla.örnek vereyim ben eskiden yani hastalık başlamaAdan önceleri futbolcuydum tamam şimdi zorla yürüyorum ama şimdi fizik tedavi almıyorum ama alınca gerçekten biliçli bi şekilde fizik tedavi yapınca durumum daha düzgün oluyor.bu durumu önceki yazılarımdan birinde dile getirmiştim.tamam belli bi tahribat var ama kendini bırak hiç fizik tedavi filan yapma olmaz dimi fizik tedavi en azından bizim için uğraş olmalı kendini bize bi uğraş iş olsun.
    hastalık bende ilk başladığı zamanlarda;Türkiyede ünlü bi tıp fakültesindeki bi fizyoterapist demiştiki:bunu fizik tedaviyi su içmek,yemek yemek gibi ihtiyaç haline getir anlataabildimmi önemini.zaten fizik tedavi bi ilaç tedavisi gibi bi cerrahi operasyon gibi hemen etki edecek bu durum sayılmıyor.kısa vadeli bi olay deel,uzun vadede(nebileyim belki 5belki 10 sene sonra)etkisi görülebicek bi olay sayılıyor.
    hastalığın ilk yıllarında gittiğim ankarada bi dr demiştiki;ilaç tedavisi ve fizik tedaviyle hastalığın ilerlemesini durdurmaya çalışacağız,yine başka bi dr coenzim Q10 ilacının faydasını düzenli fizik tedaviyle %30 görebilirsin demiş bi arkadaşa.örneğin bende,sende bu fizik tedavi iyileşme sağlamaz belki ama b kişisinde ve c kişisinde iyileşme sağlayacak ama uzun vadede.
    zaten günlük ihtiyaçların çoğu fizik tedavi sayılıyor mesela:duş almak bile fizik tedavi.
    önceden bi gazetede okuduğum yazı şöyleydi;sanırım kas hastası olan bi bebeye annesi ve babası bi tüür bitkisel bi yağla vücuduna msj yaparak hastalığın ilerlemesini durdurmuş(bu tür haberleri netten bulup buraya eklemek isterim ama beceremiyorum,resimli bi şekilde sayın yöneticim babür akdağa duyurulur)
    fizik tedavi bizler için gerekli ve fizyotarapist eşliğinde daha süper olacağı kanısındayım.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence ben yanlis anlat fisik tedavisi hergun goruyorum her gun spor ediyorum
    4 senedir hastalik ilerliyo yapmassam daha beter olurdu sen fulbolcu ben benden genisletirdim
    anlatmaya calistigim spor yapan vucut daha kuvetli ve daha cabuk eski kuvetine kavusuyor
    soylediklerimi yanlis anlamaya gerek yok
    yine hassta olanlarin moralini belki bozar ama gercekci olmak gerek ve hastaligin ciddi oldugunu cabuk anlamalari gerek ki daha fazla mucadele etsin
    ben 14 yasinda bilirdim ve ablam 7 yas buyuk hastaligini gorerek buyudum bi gun oyle olacagim derdim o zamandan beri mucadele ediyorum

tip bilgim var hatta umadigin kadar

hayat pembe degil gercekleri once bilmek daha iyi

daha cok sey var ama hepsini demiyom moraliniz bozulmasin

bazi videolar var youtubede linkleri gondermiyon ama onlar bakmak insani uyandirir bu videolar hareketleri gosteriyolar masajci yardimi ile isterseniz linkini koyabilirim

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kürşat99
    ...
    (bu tür haberleri netten bulup buraya eklemek isterim ama beceremiyorum,resimli bi şekilde sayın yöneticim babür akdağa duyurulur)...
    Ben artık yönetici değilim Kürşat.. Ama sözünü ettiğin gazetenin linkini ya da adını verebilirsen haberi resimleriyle birlikte aktarırım.

lazuli, videoların ancak linkini verebiliyoruz, evet.. Sen de katkıda bulunabilirsen seviniriz tabii..

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildiğim v e youtubede filan izlediğim çok görüntü var ama onları fazla gerek görmedim ben daha çok hastalığın tedaavisi için yapılan çalışmaları izliyorum onları göndermek isterim ve friedreich ataksisi hastalığına neden olan geni beyincik resmini ve beyincikte bulunan cerabeller(serabeller>) denilen bölgeyi filan resimlerle göstermek isterim.
    lazuli61 ben bilgi deyince normal bildiğimiz veya bildiğin bilgileri kasdetmedin eğer onu düşünürsek Türkiyede friedreich ataksisi hastaları içinde belkide ençok friedreich ataksisi hastalığı bilgisii olan benim bu sakın yanlış anlaşılmasın belkide diye yazıyorum ama benim sözünü ettiğim bilgi tıp bilgisi,tıp eğitimi yani doktarların aldığı eğitim.
    ilaç teed avisi yanında fizik tedavi bizler için gerekli kanısındayım şuan zaten hastalığın ilerlemesi durssa fizik tedaviyle tekrar eski hale dönmek kolay gibi özellikle bacaklarda oluşan ve bu hastalıkta olması doğal olan polinöropati(sinir zayıflaması)çıkardığın zaman belkide ilaç tedavisine de gerek olmadan fizik tedaviyle bu iş çok kolay olacak İnşallah.ama fizyoterapist eşliğinde olması gerekli
    bence Allah'tan umudu kesmemeliyiz

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kazlar hasta degil ki
    durdusak bile sorun beyinde sinir beyinde kase emir veriyo

nasil kontrol olmazsa guc yaramaz

benim akrabam trabzonda genetik center de ogretmem ve o da turkiye avrupaya karsi geride
    sen dusundugunu soyluyosun
    ben bi suru arastirma bilgi verdim seninkiler duymak isterdim ama nerde bu sitede bazi okudugum yanlis ama hepsine cevap veremiyom
    bunu biliyon mu

hastaligimizda frataxin geni eksik beyin de
    sordum doktor o zaman bana frataxin verin dedim
    veririm dedi ama heer ne kadar verirsem beyine ulasmaz beyine ulasan pek fazla mpade yok
    anti oxidan cok ama idebenone ve coenzyme beyine daha kolay ulasiyo
    ben doktor degil ama hergun masajcilayim
    her zaman hastalikle deney yapiyorum
    akrabamla genetik ogretmeni ile her zaman iletisimdeyim

bir soru turkiye fa uzerinde yapilan deney sunarmissin
    bence yok
    ama seni dinliyorum kursat seninle ugrasmak istemiyorum bildigimi aktiriyorum
    sitede bi sey gorup umutlanmiyorum sitede gordugumu doktorlara soruyom sonra nette yaziyorum

google.fr de ataxie de friereich yazdigin zaman bir suru sayfa cikiyo
    google tr de pek bulumuyo
    mantikli olalim

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon