Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 78 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,

Yaklaşık 9 yıldır, hergün yapmak zorunda olduğum, (ama çeşitli nedenlerden tam anlamıyla yapamadığım ops: ) kendime göre uyarladığım, kültür fizik egzersizerini resimli hale getirme projemin yarısını tamamlamış durumdayım.

Bu hareketleri, herkes kendine göre uyarlayabilir; azaltabilir ya da çoğaltabilir. Önemli olan DÜZENLİ yapılmasıdır!

Bazı şekiller "uzaylılara" benzedi . İdare edin artık.

Günde dört grup hareket var.. Dörder saat ara ile! Hepsinin bir arada yapılması yorucu ve bıktırıcı oluyor! Ertesi gün vazgeçebilme riskini doğuruyor. O nedenle dörde ayırdım.

egzersizler1jl9 - Friedreich Ataksisi (FA) ve Spor..?

Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar..

egzersizler2ix9 - Friedreich Ataksisi (FA) ve Spor..?

Salı, Perşembe ve Cumartesi..

egzersizler3hr2 - Friedreich Ataksisi (FA) ve Spor..?

Devam edecek..

Üye
    hayat_yasam Avatarı

Son Giriş
    14.02-2007
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    umuda bir damla dahi hasret olan yerden
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baben abi bizimle bunları paylaştığın için çok sağol :wink: gerçekten bunlarla hayatımızı kolaylaştırabiliriz.tekrar teşekkürler abicim

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili babür akdağ ellerine sağlık süper olmuş hepsi süper ama bu program çok zor gibi görünüyor.futbolcu idman programı gibi.kanımca bu hareketleri tam olarak uygulasak hergün fa bizde kalmaz herhal.kimsenin hergün aynı şekilde uygulayacağını sanmıyorum ama İnşallah herkes uygular.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

e.. Kürşat, sen de çok diyosan buna .. ne diyim daha :P ki bu hergün yapılması gerekenin yarısı.. Daha akşam ve gece grupları var sırada.. Üstelik şimdiye kadar yaptığım hareketlerin en düşük düzeyi.. 1999-2004 arası bunlara bir de "hidroterapi" ekleniyordu.

FA'yı ortadan kaldırmak için değil, FA'dan kaynaklanan kullanılmayan kasların zayıflamasını gidermek için, bu hareketler!

ops: Rica ederim hayat_yasam. Unutmayın; spor aktiveti sırasında vitamin alırsanız yararı olur. (Örneğin ben, birer tablet supradyn ve Evicap 400 alıyorum hergün. Bunların yanında doğal vitamin de alınabilir.)

Üye
    pelin1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Pelin
    Son Giriş
    28.03-2014
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Baben abi iyi güzelde çok ağır değilmi bu hareketler
    benim anlamadığım şey öğle grubu2deki yürüme hareketleri biz normal yürüyemiyoz bunları nasıl yapçaz :?:
    ayrıca bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim :P
    uygulamaya çalışırım ama çok tembelim ben ya :cry:

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Günlük miktarları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Hatta çok ağır gelen hareketlerden vazgeçebilirsiniz. Benim 5-6 yıl önce yaptığım 80 tür hareket vardı. Çoğunu iptal ettim şimdi.

Yürüme hareketlerini -oraya çizmedim ama- rehabilitasyon merkezindeyken, yürüme barları arasında yapardık. Evde, koridorun duvarlarına tutunarak yapıyorum.

ops: Rica ederim. Bunun için buradayız zaten.

İlk günler zor olur ama olumlu sonuçlarını gördükçe daha büyük istekle yaparsın inan.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Babür abi ellerine sağlık çok güzel çizmişsin bazıları marsdan gelme gibi evet ama yinede anlaşılıyor eee biz insanoğlunda uzaylılara karşı bir aşinalık gelişti tabi gidip gelmeyede başlayacağız yakın zamanda sorun yok yani :shock:
    benim gittiğim fizik tedavi doktorunun bana verdiği broşürdeki hareketlerde var gerçekten faydası oluyorki önerilmiş gözümüz korkmasın hemen arkadaşlar azar azar başlarız hepsini yapamasakta yapabildiğimiz kadarının bile faydasını görürüz sanıyorum bir ricam daha var şekillerin yanındaki yazılar çok küçük babür abi onları nasıl daha net okuruz yoksa elime bir büyüteçmi almalıyım :?:

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Resmin üzerine tıklarsan orjinal resim çıkar, onun da sağ altındaki "olağan boyutuna genişlet" butonuna tıklarsan resimler de, yazılar da "deve" gibi oluyor. :P Benim önerim; onların kağıt üzerine çıktısını almanız. Böylece sürekli elinizin altında olur.

Sen o broşürü taratıp resim formatında bana göndersene.. Değişik hareketler varsa onları da ekleyelim.

Üye
    eroberto35 Avatarı

Son Giriş
    22.03-2007
    Saat
    14:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın baben harika olmuş valla bende bi erinmesem yaparım fakat sizin dediğiniz gibi bi zamandan sonra bıktırıcı oluyo ama pes etmemek lazım saygılar.

Üye
    dilekce Avatarı

Son Giriş
    23.02-2007
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar. bu rahatsızlıktan yeni haberdar olmuş birisi olarak yazmam nekadar doğru bilemiyorum ama ilgim ve bilgim olan bi konuda cevap verme gereği hissettim. göndermiş olduğunuz hareketlerde yazan tekrarları yapmanız ilk başta mümkün değil. sporcu ve antrenör kimliğimle yazıyorum bunları. yazdıklarınızdan rahatsızlığınızın kaslarla ilgili olduğunu anladım (inşallah doğru anlamışımdır) spor yamamış kişiler birden kaslara yük bindirirlerse kaslar aşırı kasılır ve ağrılar oluşur ki bu insanlarda kaslarının zayıflamasına bile sebep olmaktadır. onun için yazan tekrarlarla değilde daha az sayılarda yaparak başlarsanız hareketlere sizin yararınıza olur. ve lüfen hiçbir zaman bacaklarınızı 90 derece kaldırmayın, daha az açılarla başlayın ama ne olursa olsun fazla açmayın. ve son bir bilgi daha. kesinlikle(çok önemli!!) hareketlerde esnetme yapmayın. benim nacizane fikirlerim bunlar. uygulamak yada göz önünde bulundurmak size bağlı. hepinize sağlıklı günler...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dilekce,

Değeli yorumların için çok çok teşekkürler.. Beni, 9 yıl önce 2 ay kaldığım "Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi"ne götürdün.. Bu hareketleri yapmaya başladığımın ilk günleri öylesine dayanılmaz ağrılar oluşmuştu ki.. Bir gün ara verdiğimi hatırlıyorum. Keşke oradaki fizyoterapistimiz sen olsaydın..

Ama zamanın sınırlı ve kısıtlı oluşundan dolayı, böyle yapılması zorunluydu. Ve orada bu resmini çizdiğim hareketlerin 7-8 katını yapardık.. Tekrarları az sayıdan başlayıp zaman içerisinde çoğaltmak, tabii ki en doğrusu..

Bu forumdaki başka bir başlıkta şunları demiştim:
    Bu aslında bir “kas hastalığı” değilmiş. Ama normalde çok kullanılan kaslar (bacak, kol vb.) kullanılmadığından hızla zayıflamaya hatta erimeye başlıyor. Spazm eşliğinde ve kullanılan ilaçların yan etkileriyle zaman içerisinde ağırlaşıyor, hastalık. Desteksiz yürüyememe vb. sonuçlar ortaya çıkıyor.

* Bacakları 90 derece açabilmek zaten olmuyor! O kâğıt üzerinde öyle. :P

* "hareketlerde esnetme" durumunu anlayamadım! :? Nasıl oluyor?

Bir de o resimleri çizdikten sonra herhangi bir fizyoterapiste ya da spor öğretmenine vb. danışma durumum olmadı.. Şimdi hareketlerin ikinci bölümü elimde.. Onları bitirdikten sonra,buraya eklemeden önce görüşlerinizi almak isterim..

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

sayın baben çok güzel olmuş bu yaa inş faydalı olur herkese dilekçenin dedigi gibi birden yüklenmeyin sakın ha ondan sonra daha kötü olursunuz
    beben ellerine saglık teşekkürler :wink:

Üye
    themis Avatarı

Son Giriş
    05.02-2009
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benim sorum lacoste sana olacaktı sen yazında şöyle demişsin..
    spor yapmak bu hastalıga iyi geliyor ben yapıyorum kaslarımı çalıştırıyorum bunun için devlet bizim için ücrretsizleştiriyor bu mekanları tek yapmanız gereken istanbulda oturanlar için tophanede isomdan sevk alıp ordanda devletin özel açtıkları spor fitnis yüzme havuzları var oraya gitmeniz inanın çok iyi gelecek ben adım bile atamazken şimdi yuürümeye başladım
    bende bunun üzerine isom u aradım yalnız ordaki bayan sevk yapmaya yetkileri olmadığını devletin açtığı bu fitness salonlarından da haberdar olmadığını söyledi..bu konuda bilgilendirirmisin bizi yada arkadaslar bu konuda haberdar olan kimse varmı.. teşekkür ediyorum herkese çok geçmiş olsun..

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: themis
    merhaba arkadaşlar benim sorum lacoste sana olacaktı sen yazında şöyle demişsin..
    ewet dedim aslında bu isommun baştan savma yöntemlertinden biri her ne kadar istanbul özürlüler merkezi olsada adına yakışmayacak işlerde yapıyor bünyesinde çok az özürlü işçi bulunduran isom bu yüz kızartıcı işi de yapabiliyomuş demek

gelelim size kardeşim aslında bu tür konuları yüz yüze gidip isomma görüşebilirsiniz orda bizim gibilerin spor yapmasına yardım eden hocalar var onlardan ben devletin olan spor komplekslerinde kendi özür durumuma göre spor yapmak veya yüzmek istiyorum diyorsun tabe gene dr karar verecek ne tür spor yapabildigini baştan savma fitnisa spora veya yüzmeye gidemezsin ha bide zaten isoma üye olacaksın tabe özür durumunu belirten bir beyaz kart yada raporun olması gerekiyor
    bunlardan ibaret inş yardımcı olmuşumdur.....

Üye
    themis Avatarı

Son Giriş
    05.02-2009
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    lacoste teşekkür ederim aydınlattıgın için beni aslında benim amacım isom gibi yerlerin başka şehirlerde de olup olmadığı çünkü ben adanada yaşıyorum ordan irtibata geçmekti..tekrar tesekkürler cevabın için

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon