Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon
Toplam 177 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    recep.fb Avatarı

Son Giriş
    11.10-2009
    Saat
    00:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu anda serebellar ataksi hastasıyım 45 yaşındayım ne yapmamm gerekir tedavi olarak

Üye
    ebrugun Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba tekrar..babam doktorumuzun verdiği ilaçları kullanmaya başladıktan sonra ve de iğneleri, cok buyuk gelısme gosterdı..artık kendı basına da eskisi gibi dışarı cıkabılıyor..doktorumuz zaten %30-%40 iyileşmeyi görüceksiniz demişti..okmeydanında konulan sca teşhisi ile sımdıkı doktorumuzun koyduğu serebellar sendromu cok farklı hastalıklarmıs yanı okmeydanı hıcbırsey bulamadığı için bıze bu teshısı koyup yolladı ki eğer yenı doktorumuzla gorusmeseydık babamda herhangı bır gerıleme ve duzelme olmayacaktı....dun doktorumuza gıttıgımızde hasar ancak 6 ay ıcınde en ust sevıyede duzelme gosterır dedı..yanı %80e kadar ıyılesme olucakmıs...bır arkadaş fa lılar ıcın de yurtdısından getırdıgımız iğneyı sormamı ıstemıstı adı plesenta suis injeel olan..doktorumuz bu iğnenın kımseye zararı yok herkes kullanabılır dedı beyın hucrelerını yenıleyen ve onaran bır nevı genclık ıgnesı dedı ama fa'lılar için faydası olucanı sanmıyorum ama bır zararı da yok dedi..bız cok faydasını gorduk,ama dedıgım gıbı ıkı hastalık da farklı bırbırınden...bol bol yürüyüş ve sıcaklarda dısarı cıkmayın dedi...son gelısmeler böyle...eğerki doktorumla da gorusmek ısteyen arkadaslar olursa donsun ısmını ve numarasını veririm...geçmiş olsun dıleklerımle...

Üye
    ebrugun Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nootropil,prozac,plavix,coraspin kullandığı ilaçlar...ama siz doktorunuza sorun babamın teshısı serebellar sendromu cunku...doktorum da Nöroloji bölümğnden Doç.Serdar Dağ..ist-levent 'te Levent Cerrahi Tanı Merkez'inde..

Üye
    fa yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sca hastasıyım 2003 den beri ama kendini 2-3 yıldır belli ediyor. sca olan kişilerle bilgi alış verişi kurmak isterim.

Üye
    fa yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler.

Üye
    fa yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilaç kullanmıyorum sadece vitamin ve fizik tedavi ama siz ilaçlardan bahsediyorsunuz benide bilgilendirirmisiniz?

Üye
    fa yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sadece vitamin alıyorum ve fizik yapıyorum ama bence yeterli olmuyor.

Üye
    ASBURÇ Avatarı

Son Giriş
    12.07-2009
    Saat
    23:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. (1ay) dır sizleri takip ediyorum.okuyorumsizlerin sayesinde spino serebella ataksi konusunda doktorumun bana açıkladığından belki daa da fazlasını sizlerden öğrendim.teşekkür ederim.
    vişnelitart a bi sorum olacak .takip ettiğim kadarıyla sorumun cevavbını bulamadım.kısa bi bilgi olarak verebilirsen sevinirim.
    kök hücre tedavisini çinde olmuşsun çok geçmiş olsun .bu tedaviyi ne zaman yaptırdın ,faydası oldumu nasıl idin gitmeden önce şimdi nasılsın .açıklarsan bilgilendirirsen sevinirim.teşekkür ederim.

Üye
    tataroglu Avatarı

Son Giriş
    10.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

spino serebller dejenerasyon(dégénérescense spino-cérébelleuse) hastaliginda kim var olan kisiler nasil bir ilac kullaniyor nasil bir hastalik bana aciklarsaniz sevinirim

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında o bir tek hastalığın adı değildir. FA da bir SSD'dir örneğin.. Hem de en sık görüleni..
    Friedreich ataksisi
    En sık görülen spinoserebeller dejenerasyon şeklidir. Spinal kordda spinoserebellar ve kortikospinal trakt-larla beraber arka kordon dejenerasyonuyla sonuçlanan otozomal resesif bir durumudur.

Üye
    tataroglu Avatarı

Son Giriş
    10.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

henuz bir teshis demiyorlar noroliji doktoru ama hastalik olarak o diyorlar benim ellerim once titriyordu ama 5 yil oldu kafam ve sol omuzum titriyor belli bir sure sonra titreme kendiliginden duruyor ama bu seferde musklerim agri yapiyor su anda lyrica diye bir hap aliyorum 1 yil oldu ama hicbir etkisi yok bu konuda yardimlarinizi beliyorum*

----------

1 yil oldu lyrica diye hap aliyom ama hic faydasi yok benim sol ommuzum ve kafam titriyor 5 yil oldu sicze hangi hapi veya gelismis birseyler varmi

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kesin bir teşhis olmalı önce! Gerekirse doktorunu değiştir, üniversite hastanelerine falan git. Çünkü bir hastalığa yapılan tedavi yöntemi diğerine zarar verebilir! Geçmiş olsun..

Üye
    kibele_ Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    14.02-2013
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Spinoserebellar ataksi tip 1 ( SCA 1 ) hastasıyım. 36 yaşındayım. Hastalık iki yıl önce belirtilerini göstermeye başladı. Konuşma bozukluğu,yürüme güçlüğü ve ellerde güç kaybı ve kavramada zorluk var. Tepkliler bu şekilde başlıyor. Her geçen zaman artıyor. Çünkü ben babamı ve halalarımı bu süreci yaşayarak kaybettim. Hastalık başladığındaki gibi kalmıyor, denge kaybı ve konuşma bozuukluğu artarak ilerliyor. Bendeki tepkiler bunlar. Eğer böyle şikayetleri olanlar varsa ( Umarım SCA değillerdir ama ) DNA testi yaptırsınlar. Test sonucu otaya çıkıyor. Bütün arkadaşlara geçmiş olsun. Acil şifa dileklerimle.

Üye
    ufukaras23 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    20.09-2010
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    ığdır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mereba bende sca hastasıyım.2-3 yıuldır bende var ama son dönemde ııce ağırlaştı.

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    asburç,
    öncelikle mesajına oldukça geç cevap yazdığım için üzgünüm tedavimle ilgili merak edeceğin tüm soruların cevapları kök hücre forumunda yazıyor kök hücre forumundan F.ataksı de kök hücre başlığına gırersen benm butun deneyımlerime oradan ulaşabilirsin

Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon