TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 34567
Toplam 99 mesajın 91-99 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Şeyda12 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    Usak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oncelikle herkese saglikli gunler diliyorum. Benimde 2019 agustos ayinda baslayan yutma guclugumle birlikte ozet gecmek gerekirse 3 farkli hastanede endoskopi oldum ve birde molitite testi yapildi sonuc normal insana gore bile cok daha saglikliymis yutma refleksim. Fakat soyle bir durum varki o bir yil cok zor zamanlar gecirmistim psikolojik olarak tamamen bunun tetikledigini dusunuyorum. Velhasil en sonunda psikolojik olarak tani kondu. Ilk zamanlar cok kilo verdim corbayi bile cay suzgecinden gecirip yerken suan cok daha iyiyim ve bunun en buyuk sebebi psikolojik olarak surekli kendimi rahatlatmak birde bir doktor tanidigimiz vardi birgun geldiginde benden ekmek yutmami istedi suyla birlikte ben mumkun olamiyacagini soyledim ve inatla vazgecmedi sagolsun en son kacarsa kacsin bogazina ben burdayim mudahale ederim dedi o lafi yetti ve hop ekmek rahatca gitti bogazimdan. Baska bir psikiyatira gittigimde de yiyecegin nefes borusuna kacmasi cok kolay bir olay degil istesende basaramazsin demisti. Bu tur psikolojik teknikler ise yariyor. Baska sorusu olan varsa yardimci olmaya calisirim.

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.265
    Verilen Beğeniler
    6.187

Geçendebenim dereotu yapıştı boğazımaelimle tutup çıkardım öncesideyapışmıştı gıcık oluyom 😏

Nezaman yesem yapışıuo

Üye
    Şeyda12 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Usak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Pluvia
    Merhaba hanimefendi burada insanlarin yasadigi problemler cok daha farkli anlayamadiginizi dusunuyorum kaygidan kaynakli yutma refleksi olusmamasi ile ilgili yani dereotunun sizin bogaziniza yapismasiyla alakasi yok sizin bahsettiginiz sorun her insanda zaman zaman zaten olabilecek birsey yemek yemenize de engel degil!

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.265
    Verilen Beğeniler
    6.187

@Şeyda12 ben kendimi örnek verdim sık sık dereotından oldığundan yiğince diye yani kaygı etmemek lazım biraz korkuyo insan tabi boğulcam diye üstüne durmuyom pek bida yemem onu yeşilliklerde oluyo bazen

Annemdede var osorun çekirdek kaçtı nefesine zaten panik atak hastası yemedi yıllarca buaralar yiyo gene

Korkudan yani boğazdan gitmiyo bişi yenersiniz işlh

Kaygı endişe zor oluyo annemde yaşıyo bazı şeylerde

İlaç içiyo robot oldı yıllardır

Üye
    forevergs Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    12.07-2020
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar arkadaşlar ya bende de 1 aydır yutkunma sorunu oldu doktora gittim ama hiç bir sorun görmedi lakin yemek yerken çok zorlanıyorum acı veya ağrı hiç bir şekilde yok ama nasıl bu durumdan kurtulacam bilmiyorum araştırdım benim durumumda olan sizleri gördüm ve yardımcı olursanız çok sevinirim

Daha doğrusu bu durumdan kurtulan var mı varsa nasıl aştı çok kötü bir durum Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Üye
    Şeyda12 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Usak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu durumu yuzde doksan astigimi soyleyebilirim ama bu durumu yasayip ben iyilestim diyen de cok az hatta yok gibi o yuzden moral olmasi acisindan yaziyorum ki eminim en kotulerinden biri benimdir ilk zamanlar su bile icemiyordum birak yemek yemegi insan zaman tedavi ve sabirla normale donuyor emin olun ve genelde bunu yasayan insanlarin uzuntulerini kizginlarini icine atan insanlar oldugunu dusunuyorum biraz duygulari yerinde yasamak lazim bazen kizdiginda bagirip cagirmak onu atmak lazim yoksa boyle bogazimizi dugum dugum ediyoruz tabi bu benim nacizane fikrim baska yasayan arkadaslara da sormak lazim.

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    125
    Verilen Beğeniler
    0

@Şeyda12

Sizin adınıza çok mutlu oldum. Ben de bundan 2 veya 3 yıl önceye kadar neredeyse düzeliyordum ki sıkıntılar başlayınca yine eskisi gibi kötü oldum..

Üye
    Şeyda12 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Usak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin ne boyutta acaba yemeniz icmeniz en fazla ne kadar duzeldi sonra aniden mi tekrarladi zamanla mi

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    125
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Şeyda12

Düzelmeye başladığı zamanda katı yiyecekleri (hepsi olmada da bir kısmını) rahatlıkla yiyordum. Bazı sıkıntılar yaşayınca eskisi gibi olmaya başladım. Yani geriye dönüş oldu. Şu an, rahatsızlığımın ilk zamanlarındaki gibi katı yiyecek yerken çok zorlaniyorum. Ekmegin sadece içini yiyebiliyorum. Yemeklerin suyuna ekmeğin içini batırıp tüketebiliyorum. Kısacası çok kötüyüm😔

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 34567