TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 99 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    03:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yeni arkadaşlar katılmış.Herkese çok geçmiş olsun.Benim kızımın durumu halen aynı.Gerçi eskiye oranla minnacık iyi gibi.Sanırım kullandığı psikatri ilacı Lustral sayesinde sadece depresyon ağlama vs geçti.Yoksa yutma korkusu geçmedi.Boğulma korkusu geçmedi.Yine aynı yemek yerken 2 saat sofrada yutabilmek için abuk subuk hareketler dediğiniz aynı şeyleri yaşayarak,şekilden şekile giriyor.Ne kadar istesede ne kadar zorlasada her yemekte boğazımda takıldı hissi hiç geçmiyor.Hala ilaç içerken odalara kapanıyor ani seslere karşı dikkatli oluyor ki,o anda yutamam diye.Daha çok yemeklerin suyu ile besleniyor katı gıdalar yok zaten.Şimdi ilginç olan tek başına iken,sokakta iken,seslerden etkilenme vs vs yemek yiyemeyen kız,gariptir tahin helva yiyor.Neymiş efendim o ağızda eriyormuş.eeee birde simit.tavada önlü arkalı hafif kizartiyorum ketçap mayonez karıştırıp simiti bandıra bandıra yiyor.Bana diyor ki emerek yutuyormuş.Direk yutamıyorum diyor.Bunların dışında bir gelişme yok.Bu aralar devamlı tasikardi carpinti yaşıyor.yanlışlıkla bir kere tam yutma yapsa sanki her şey düzelicek gibi geliyor bana ama...ne zaman bitecek bu korku bende bilmiyorum artık.

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Geçmiş olsun.Ben doktor değilim ama lustral çocuğa niye veriliyor hangi amaçla veriliyor ki? Bence çok saçma. Yine hatim olmadan şunu söyledim cesaret verici ve zekasını kullanmaya yardımcı ilaçlar var. Bu sayede çocuk kendi zekasını ve cesaretini kullanarak yutabilir.

15 yıldır cesaret edemedim her şeyi şu 5 ayda cesaret edip yaptım.

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@marangozz Teşekkür ederiz.Kızım 25 yaşında.Yutma problemleri başladık dan sonra KBB -Noroloji-Gastro -vs bir çok doktora gittik.Endeskopi ,Baryumlu yutma çekimi, gibi bir çok muane den geçti.Sonunda psikatri doktoruna yönlerildi.Bir çok psikatri ve psikolog gezdik.Anksiyete bozukluğu ve Panik Atak teşhisi kondu.İlaç başladılar.Korkusunu yenmesi için cesaret verici bir ilaç var mı bilmiyorum.Hiç bir doktor bahsetmedi.Bugüne kadar ilk defa sizden duydum.Siz nasıl yendiniz?

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Doktora danışmadan ilaç almayn.
    Öz güven, cesaret, Zeka, enerji, veren bir ilaç var zaten bu ilacın muadili benzeride yok.
    Lustral gibi debresan ama içeriği farklı.

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@marangozz Doktorun bilgisinde ve önerisinde olmadan asla ve asla ilaca karşıyız zaten.Bilgilendirme ve ilginiz için teşekkür ederiz.

Üye
    Murteza Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar, EFT Duygusal Arınma Tekniği hem kolay hem etkili.
    Kitabını alın, öğrenin. Fobilerde çok hızlı etkili.
    Sorun psikolojik ise, fayda görürsünüz bence.

https://www.kizlarsoruyor.com/kisili...ugu-cekiyorum-

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

Hipnoz çare olabilir mi acaba?

Üye
    limonçiceği Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    17

Merhaba hepize geçmiş olsun geçmiş olur umarım psikolojik nedenlerden önce lütfen dahiliye doktoruna gidip kalsiyum magnezyum demir ve D- vitamini değerlerinize baktırın ekstrem sağlık sorunları doğum anomalisi vs haricinde sorunun kaynağını bulmanız daha kolay bir tedaviyle sorunu kökunden çözmenize yardımcı olacaktır özellikle kalsiyum ve magnezyum eksikliğinde yutma sorunların yaşandığını kaynaklar yazıyor d vitamini kalsiyumun vucutta kullanımını sağlar 30 ng/ml düzeyini normal kabul eden doktorlar var siz bunu 60 ng üzerinde tutun. avrupadaydı sanırım yutma sorunu olan bireylerin tedavi edildiği bir mezkezde yiyeceklerine yapılan takviyeler kalsiyum mağnezyum demir çinko d vitamini sonuç merkezde hastalık tedavi edilmiş oluyor yaptıkları eksik yapıtaşlarının takviyesi sadece.

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için herkese çok çok teşekkür ederiz.

@Marjinalinizdeniz Kızım biz yarın sabah Koç Üniversitesi Hastanesine Fatih Aslan'a muayene ye gidiyoruz.Fakat sigorta geçmiyor.Ücreti 620 TL miş.Sen ne zaman gitmiştin çok mu zaman geçti.300 tl ödedim demiştin.SSK geçiyor muydu senin gittiğinde.Birde senden istedikleri 2 testi Koç Üniversitesi hastanesinde mi yaptırdın.Baryumlu 120 özafagus 2000 demiştin. Özafagus zor bir test mi acı duyuluyor mu.Ne kadar sürede yapılıyor.Biz internetten baktık burundan giriliyormuş uyuşturuyorlar mı

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Marjinalinizdeniz Kızım inşallah iyisindir senden cevap alamadım çok merak ettim

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:11
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    21

benimde bu aralar kafam kötü. kafam kötü yani moralim bozuk olduğu zaamn aynı zamanda yutma guclugu yemem içmemde kötüleşiyor bozuluyor. kendime ilaç arıyorum bide farklı bi ilaç deneyeceğim. burdaki doktorlar ne eft biliyor ne emdr ne bişey. varsa yoksa hap yazıp gönderiyorlar.

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    125
    Verilen Beğeniler
    0

Bu problem yüzünden yıllar önce D vitaminim diplerdeydi şu an yine o yöne doğru gidiyor. Yemeğin suyu ya da yağına ekmek batırmakla yetiniyorum. O da ekmeğin içiyle..

Üye
    fry123 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2020
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Merhaba konunun başını okudum ama devamini getiremedim gecmis olsun. Gözlerim ağrıdığı icin okuyamadim kusura bakma.
    Ben bu fobiyi duydugumda ck şaşırmıştım. Psk.danismanlik okudum hic derslerde görmedik. Ama gecen gun Barış muslu yu takipnederken bunu yasayan insanlar varmis bu sayede öğrendim. Siz de bir bakin istersemiz bu tur sorunlari olup noroformat deneyen kisiler var. Ben de deneyeceğim bazi sorunlarimda

Üye
    feyza96. Avatarı

Son Giriş
    09.01-2020
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de aynı sorun var ve bu ara özellikle çok arttı nolur şuna bir çözüm bulunsun benim bulabildiğim tek yöntem mama

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet ne yazık ki ilaçlardan bir mucize bekliyoruz.Ben anlamıyorum gerçekten neden bunun doğru düzgün bir tedavisi bir ilacı yok.Çok kişi ile tanıştım korkularını yenen insanlar var.2- 3 ay gibi bir sürede doktor nokta atışı yapıp düzgün bir tedavi uygulayabiliyor ama bu kişiler maddi durumları çok iyi olduğu için vizetesi çok pahalı doktorlar sayesinde iyileşme göstermisler.Bizim de denemediğimiz psikatri ilacı kalmadı deneme tahtası olduk 3 senedir.İlaçların yan etkilerinden başka bir şey görmedik.Emekli maaşımı Barış Muslu'ya gidip bırakıp onu da denedik.Hiç bir şey değişmedi.Tek çare dediğiniz gibi mamalar yemek suları ekmek içleri.D vitamini eksikliği kızımda da oldu.Nerden buldu bu hastalık bizi nasıl bir süreçden geçiyoruz bilmiyorum.Biz hala bunun başlama noktasını araştırıyoruz.Yutma kasları yada beyne giden sinirlerle mi alakalı mı diye.Kedi tırmalaması sonucunda,kuduz aşısı sırasında verilen ağır serum verilmişti kızıma.Vücud da sinirlere kaslara bir şey mi yaptı belki sonrasında da yan etkileri geçse bile korkusu fobi mi oluşturdu.Boğulma korkusu ölüm korkusu yutma korkusu derken geldiğimiz bu durum çözümlenemiyecek mi..Vitamin eksikliği mi yapıyor bu hastalığı yoksa aşırı hareketsiz bir yaşam mı kasları etkiliyor.Yoksa çok fazla a sosyal kişiler mi yaşıyor bu hastalığı.Çocuklugunda yaşadığı bir üzüntü bir travma mı sebep acaba buna.Yoksa mutsuz insanlar mı bu kişiler. Yada bir Eli yağda bir eli balda olmak mı sebep oldu.Yok mu çok iyi bir doktor,bunun ilacı yok diyecek ya da gerçek bir çözüm önericek.

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon