TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 99 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.265
    Verilen Beğeniler
    6.187

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biraz panik atak kaygıya çevirmiş şikauetleriniz anneminde çok kaçar ne yese yavaş ye diyom dinleyen yok

Bende küçük balıktan huylanıom kılçıklı sevmiyom hiç

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    03:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@ebubekir58 @merve_61 @Suskun Mutsuz Umutlu @Tükendim @Marjinalinizdeniz çocuklar uzun zamandır yazamadım,kusuruma bakmayın..Annem ameliyat oldu Babamın da Akciğerde kötü huylu(adını yazmak istemedim)tedavisi ile uğraşıyorum.Kızımın durumu aynı hiç bir değişiklik yok.Tek değişiklik psikatri ilaçlarına başladığından beri artık ağlamıyor intihar düşünceleri bitti.Ama boğulma korkusu ve yemekleri yutakdan gönderememek aynı.emerek yemeye çalışıyor.Su içiyor zorlada olsa ilaçlarını bir kaç deneme ile ziyan olsada ilaçlar yutuyor.çorba içiyor.bardakta olursa daha rahat içiyor,çorba şehriyeli vs olmamak şartı ile..benim hala anlayamadığım yiyecekler boğaza nasıl takılır..takılıyor işte diyor.sanki mıknatıs gibi her şey mi yapışır ben anlam veremiyorum.Katı gıdaları da dilim le geri itemiyorum.sanki istem dışı yutagımı kapatıyor dilim.yutma refleksim yok benim diyor.Çok istiyor yemek yiyebilmeyi herkes gibi her şeyden yemeği,korkmadan..hemde çok sever yemek yemeği,kendince mücadele de ediyorum diyor..ama nedennn beyin bunu kabul etmiyor.Ben çok yoruldum anne olarak ona belli etmemeye çalışıyorum ama sanırım bazen sabrım tükeniyor sert davranır oldum.Çok üzülüyorum çokkk.Ebû bekir güzel düşünmüş watsap grubunu,tecrübeleri paylaşmak güzel olur ama benim kızım bu yapılan paylaşımlardan bile etkileniyor(Yani boğulma yada yutamama hakkında yaşananlardan)okuyamıyor yazıları.Belki sadece iyileştirici rahatlatıcı paylaşımlara katılır.
    Konu Neşe_94 tarafından değiştirilmiştir (01.10-2019 Saat 02:14 ).

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.265
    Verilen Beğeniler
    6.187

@Neşe_94 iyi bir kbb profösöre gösterseniz küçük dili nasıl büyükmü

Üye
    LORA Avatarı

Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    paris
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    32
    Blog Mesajları
    1

Hem mutsuz hem umutlu olan arkadaşım daha iyi ya zayıflarsın diyetisyene gitmeden....Suskun olduğunu da sanmıyorum açtığın konuya öyle çok şey yazmışsın ki....
    Ben psikiyatri hastanesinde çalışıyorum.Bu yaşadığın fobi yani yemek yerken aklına gelen kötü anı ilaçla değil korkunun üstüne cesurca giderek tedavi edilir.
    Trafik kazası yapan birinin tedavi süreci şöyledir.Kazadan hemen sonra arabaya bindirilir.Hatta kendisinin arabayı sürmesi istenir.O bunu yapmayı reddeder.Israrla arabaya bindirildiğinde öyle acı çeker ki.Terlemeye başlar,eliyle arabanın kenarlarını tutar.Kas katı kesilir,bu şekilde yolculuk yapmaya devam eder eder eder sonra korkusundan kurtulduğunu görür.Yani çivi çiviyi söker.Önceden yaşadığı kötü anı yok oluncaya kadar iyi anı yaşaması gerekir.Ama tam anlamıyla iyi anıya geçebilmek için baya bir acı çeker...
    @Suskun Mutsuz Umutlu hipnoz tedavisiyle de iyileşebilirsin.

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    08.08-2020
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    98

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bu ölmekten korkmak mıdır aslında bilemedim, arkadaşlar eliniz ayağınız tutuyor korkularınızın üstüne gidin çok daha ciddi rahatsızlık yaşayan yatalak olan hiç bir işini tek başına yapamayan insanları düşünün iyice çiğneyin ve yutun bir kere yaşanmış ama hep yaşanacak diye bir şey yok can boğazdan gelir diye boşa dememişler yemenize içmenize dikkat edin vücudunuzun bağışıklığı düşerse en basit bir hastalık bile sizi süründürür ki bu çok daha kötü bir şey bence!! ayrıca bunun için ilacın verilmesi bana pek doğru gelmedi ilaç neyi düzeltiyor anlamadım iş sizde bitiyor korkularınızı yenin hayat çok uzun ama bir o kadar da kısa!!

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:11
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    21

@LORA

Zayıf olmayı seven biri değilim çünkü zayıf insana elbise yakışmaz ve zayıf insan sağlıklı da olmaz. Suskun un aslında ama internette açılıyorum Hipnoz veya emdr adına ne diyorlarsa işte işe yarayabilir fakat bunu devlet hastanesi veya üniversite hastanesi bünyesinde uygulayacak hekim bulamıyorum.

@eMeL_eMeL

güzel yazıyon iyi hoş da . ah bi yenebilsek

Üye
    merve_61 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2019
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendi kendime aştım üstüne gittim geçti gitti .zaten ben kendimi zora sokuyormuşum onu farkettim

Üye
    Kardelen07 Avatarı

Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende yutma güçlüğü yaşıyorum siz nasıl kurtuldunuz

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    125
    Verilen Beğeniler
    0

Bi ara bu problemi asgari seviye indirmiştim. Ne yazık ki son zamanlarda iyice hortladı. Elimde para olsa bile istediğimi alıp yiyemiyorum. Resmen kâbus yaşıyorum. Korkunun üzerine git yen tarzı laflara da gülüyorum. O zaman bütün psikiyatri hastaları iyilesirdi böyle sorunlar çözülseydi.
    Sürekli Youtube'dan Heimlich manevrasına bakıyorum. Hatta anneme bile izlettim
    Doya doya yemek yiyenlere imreniyorum. Insan doğru beslenmezse vücudu dirençsiz oluyor ve bunu yaşıyorum. Sürekli çarpıntım var. Bazıları da benim numara yaptığımı düşünüyor. Ne yapacağımı şaşırdım..

Üye
    Kardelen07 Avatarı

Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 aydır bu dertten müzdaribim 7 kilo verdim hala da veriyorum tartıya çıkmaya korkar oldum sanırım azalarak yok olacağım bana özafajit tanısı konuldu antibiyotik şurup herşeyi kullandım 3 aydır geçmemesi normal mi psikolojik olduğunu düşünmeye başladım

Akalazya teşhisi konuldu ise bu konuda türkiyede tek isim dr fatih aslan poem ameliyatı yapıyor

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.265
    Verilen Beğeniler
    6.187

Geçenlerdede dereotu yiyom ben boğazıma kaçıverdi elimle çıkardım biraZ korkarak yedim sonrası dikatli yemek lazım

Kaçıcak diye yemezseniz pskolojiniz bozulur başka hastalığa davetiye çıkar

Üye
    Kardelen07 Avatarı

Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@merve_61
    @Suskun Mutsuz Umutlu
    @Pluvia
    Yutma problemi olan arkadaşlar boğazınızda sanki bir yumru varmış hissi yaşıyor musunuz

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.265
    Verilen Beğeniler
    6.187

@Kardelen07 bende kalıcı yok korku

Kaçacak diye bazen dikkatli yiyom

Yememezlik yapmıyom

Genetik heralde sülalede kaçıyo yerken😁

Korkmayın yiğin böle şeyler panik atak anoraksiyeyede çevriyı

1 2yerseniz geçer gider

Üye
    merve_61 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2019
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimki bir anda başlamıştı şöyle ki sadece hap yutma korkum vardı yemek yememde sorun yoktu.Stresli bir dönemdeydim o sıralar kafamı yutmama takmıştım sürekli onu düşününce hiç yutamazsınız arkadaşlar birde kendim Boğazımı kasıyormuşum korkudan aslında yutmama müdahale ediyormuşum meğer.ilk başlarda yumru hissi vardı şimdi yok yani bendeki hep stresten. Doktora gittim hortum falan atıldı hiç bir sorunum yok. Antidepresan kullanmakda istemedim.

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:11
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    21

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @plüfovil93

benim yaşadıklarımı sende yaşamışsın veya yaşıyorsun. bende minimum seviyesine kadar düşürdüm hastalığın etkisini ama yeniden alevlendi şuanda ağzımdan çıkarıp çöpe tükürüyorum geri paran var ama yiyemiyorsun aynen öyle o da kötü

@Kardelen07

Öyle bir his yok tamamen beynim duruyor yutma komutunu verip yutkunma işlemini yapıp yapmama konusunda ani korku ve abuk subuk hareket yaparak öylece kalıyorum.

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon