TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 99 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ttnc Avatarı

Son Giriş
    03.06-2019
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tabiki vade Allahtan sadece vade değil hastalığın her türlüsü ondan şifasıda onda sen yeterki inan o yüzden her hastalığı yada kaldırabilecek yük sadece insanlara özel bize ait senin kaldırabileceğin yükü acıyı ben kaldıramayabilirim benim kaldırabilceğim yükü acıyı sen kaldramazsın belki onu Allah bilir o yüzden Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez sen gönlünü ferah tut benim fobimle cokta ilgilenmene gerek yok o yüzden

Üye
    ebubekir58 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAMUN ALEYKÜM, Bu hastalık 5 yıldır bendede var ☹bende bilgi alayım sizlerden bi şekilde lütfen mesaj falan atın..

Üye
    Marjinalinizdeniz Avatarı

Son Giriş
    05.08-2020
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu için üye oldum diyebilirim bende de hapın nefesime kaçmasıyla başladı bi buçuk yıl yeme bozukluğu yutma sorunu çekiyorum ama bana hep doktorlar psikolojik dediği için 6 7 ay boyunca psikologa gittim ama durumum ilerleyince tekrar hastaneye gitmek zorunda kaldım ve özel hastanede yapılan testlerde akalazya hastası olduğumu öğrendim yutma sorunum psikolojik değil bi hastalık olduğunu ablacığım da giden aylarıma yaşadığım sıkıntılara üzüldüm bilmeden ameliyat olma sınırına gelmişim bana hap verdi sadece hala karşı olan psikolojimi yenemiyorum çünkü herşey bi hapla başlamıştı verdiği ilacı üç ay kullanmam gerek ama kaygı bozukluğum ortaya çıkıp panik oluyorum tek bu hap içme fobim yüzünden tekrar psikoloğa gitmeye karar verdim yemek yeme sorunum artarak devam ediyor belki sizdeki de psikolojik değildir tekrar iyi bit doktora tedavi olun diye tavsiye vermek istedim..

Hızlı yazdığım için bazı yerlerde yazım yanlışlarım olmuş ama ameliyat sınırına gelmişken doktora gittim ya hap ya ameliyat dedi hap fobim içinde iyi bi psikoloğa gidicem umarım şu hastalık geçer hayırlısıyla..

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    03:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,herkese acil sifalar diliyorum öncelikle.Kızımı 2 sene önce yabancı ülkeden gelme yavru kedinin tırmalaması yüzünden kuduz aşısı,sonrasında ölmesi yüzünden kuduz aşısına ek tekrar 3 igne daha yapıldı.O günlerde de bogazına salatalık turşusu takılmıştı.o günlerden sonra kızım da yutma sorunu başladı.yemekleri yutakdan kendi yutmak istesede gönderemiyor.ilk olarak aşının yapıldığı hastanenin kapısını çaldık.bu verilen aşı ve ağır serumun bir yan etkisi var mı yada kaslara bir zararı olur mu diye.Malesef bize tatmin edici bir cevap veremedikleri gibi "geri dönüşümsüz yan etkisi olmaz"diye kafamızda soru işaretleri ile gönderdiler.Çalmadığımız doktor kapısı kalmadı.endeskopi yapıldı reflü tedavisi gördü.Ardından KBB arkasından nöroloji de "boyun düzleşmesi"var dediler yüzme önerdiler.Baryumlu röntgen denilen yiyecekleri ve içecegin geçişi ve tüm yemek borusu incelendi.yutma yapamadığı gibi gittikçe kötüleşiyordu.Korku panik atak anksiyete iyice bedenini sardı.psikatri tedavisine başladık.Hap içme korkusu yüzünden önce damla şeklinde,sonrasında bir sürü yan etkisi olan ilaçlar işe yaramadıkça değiştiriyorlardı.psikolog da yardımı ile zorlu müdacelemizde kızımı sadece süt bisküvi ve muz u robottan geçirerek sonrasında tekrar süzerek,Zayıflamasını önlemeye çalışsamda 1 sene boyunca 10 kilo verdi.Kim ne derse yapmaya çalışıyordum hocalara gitmedim kurban mı kesmedim.Düzelme olmayınca ilaçları bıraktırdım.Aldım kızımı sadece ikimizin baş başa kalacağı deniz kenarı bir köyde sessiz sakin bir ortamda geçen yaz bitiminde düzelmeye başladı.tam sevinirken,korkusu panik atak depresif durumu iyice duzelsin diye,bitkilerle manyetik tedavi diye,pozitif enerji veren bir yere goturdum.ilk seans dan sonra,daha iyi hissedecegini beklerden,tam tersine yemekleri yutma korkusu daha doğrusu yutakdan istem dışı gönderememesi tekrar bu yaz başladı.Sabah gözümüzü açıyoruz geç saatlere varan uykusuzluk ile konu hep bu korku,yemek yiyememesi,boğulma korkusu,boğazında birşey takılmış yada yapışmış hissi,aç gezmesi yüzünden yemek yiyen insanlardan nerdeyse nefret edicek duruma geldi.Hiç bir arkadaşı ile bu durumu yüzünden görüşmüyor.İş hayatına atılamıyor.daha dogrusu sadece benim yanimda ne yiyebiliyorsa rahat olabiliyor.Oda yiyecekleri emerek yutmaya çalışıyor.Fakat bir gerçek varki bu 2 senelik süreçte hiç tıkanmadı.boğazında nefes borusuna,bir şey kaçtığını zannetsede hiç bir zaman kaçmadı.Ama kendisi yinede sert öksürme yaparak kendini rahatlatıyor.Zaman zaman intahar etmek istemekten bile bahseder oldu.Yavrum o kadar yıprandı ki.Bir tek tutundugu dal oldum.Ben ne zaman düzelicem diye gün boyunca ağlıyor.bir tek kas testi yaptıramadık.Çok zor ve bir Çok iğne elektrik verilerek yapılan bu teste dayamazdı.

Üye
    ebubekir58 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ablacım aynı dediğin hastalık bendede var..

Üye

Son Giriş
    05.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızınız kaç yaşında bende intiharı düşündüm ama çare değil düzelmek için çok uğraştım annem benim için çok yıprandı üzüldü bazen dayanamadigim zamanlar oldu ama onlar için dayandım kaygı bozukluğu panik durumları bende de var bişey yerken kimsenin yanında değil genelde evde birileri varken yiyebiliyorum ben akalazya hastası olduğumu öğrendim eğer kızınız boğulma takılma nefes darlığı öksürme yaşıyorsa bi doktor var alanında çok ünlü ona yönlendiriyim ona gidin isterseniz ben çok çektim kızınızdaki şeylerin aynısını yaşadım ve psikolojik etkileri de var tabi ama en önemlisi hastalığım olduğunu öğrendim eğer kızınızın durumu psikolojikse bioenerji hipnoz tekniğini uygulayan fobiler alanında uzman kişilere gitmenizi öneririm çünkü ben öyle birini buldum ve ona gidicem umarım bi an önce iyi olur ve iyi oluruz

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@ebubekir58

çok geçmiş olsun.Hepiniz için tek dileğim çabuk atlatmanız tabiki geçmiş olacak inşallah. Bunun için elimden ne gelirse destek olmaya çalışırım sizler için.Bu arada burda çoğunun şikayeti birbirine benziyor.bi watsap grubunuz yokmu? Birbirinize deneyimlerinizi anlatabileceginiz destek olabileceğiniz...

@Marjinalinizdeniz @ebubekir58

Çok geçmiş olsun.Kızım 25 yaşında.Şikayetleriniz birbirine çok benziyor.Bu öyle bir hastalık ki ucu öyle yok ki ne profösörü kaldı nede branş doktorlarını gezmemiz bitti.Maddi manevi bitirdi bizi.iki kere endoskopi oldu.bir tanesi ni daha geçen hafta oldu.gastrit ve reflü hastalığı tedavisini görüyor.Ama Akalazya demediler.psikatri psikolog derken bu sizin dediğiniz bi enerji nasıl bir şey bilmiyorum ama Manyetik rözanans diye bir yerde başına bantla elektro manyetik frekans yaptılar daha kötü oldu.Bugün NP beyin hastanesinde randevumuz vardı.Yutma üzerine bir doktor baya bir teste tabi tuttu kızımı 2 saat muane etti bisküvi yedirdi ki normalde evde yiyemiyor.şu içir di gozlemledi.bu arada kas hareketleri yaptırdı kasları çok zayıf çıktı.bir sürü evde çalışması için baş boyun çene hareketleri verdi bol bol sakız çignicek.yemwk listesi verdi sıvı ve Kolay gıdalardan zor gıdalara doğru zorlama olmadan geçiş yapıcaz.ordan çıktığında çok motive olmuştu.şimdi bir yerde oturduk ayran ile küçük bir poğaça deneme yapalım dedik.yiyemedi.morali sıfır şu anda öyle oturuyoruz.

Üye
    ebubekir58 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Neşe_94
    Ablacım bendede yaklaşık 5 yıldır var bu hastalık, ben çoğunluğunu atlattım aslında alıştım diyelim birazda size elimden geldiği kadar psikolojik destek olmaya çalışırım bu hastalığa öyle alıştım ki artık arkadaş gibiyiz. Isterseniz konuşma şansım varsa bide ben konusuyum çünkü onu sizden daha iyi anlıyorum..

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@ebubekir58

Tabi konuşabilirsiniz.

Üye
    ebubekir58 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Neşe_94

Şuanda aktifmisiniz ablacım

Üye

Son Giriş
    05.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızınızla aynı yaştayım koç üniversite hastanesinde fatih aslana gittim ve akalazya olduğumu öğrendim alanında en iyi uzman diyebilirim bi buçuk yıldır gitmediği doktor kalmamıştı ama o doktor iki testle bende ne olduğunu bulabildi

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@ebubekir58
    @Marjinalinizdeniz

Bu doktoru biliyorum.Bende araştırmalarım sonucu bulmuştum kendisini.Akalazya ile reflü nun çoğu kez karıştırıldıgını anlatan bir yazısını okumuştum.Ssk yada özel sigorta geçerli mi? Muanesi ne kadar birde nasıl testler yaptı sana.

Üye

Son Giriş
    05.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ssk geçiyor ama oma rağmen muayene ücretine 300 lira Ödedim iki test yapıldı biri baryum testi nu teste 120 lira Ödedim diğeri özefagus testiydi buna da 2000 bin lira Ödedim başka teste gerek duymadı herkes bana psikolojik diyip gönderirken o doktor bana akalazya olduğumu söyleyerek ameliyatın sınırında olduğumu söyledi alanında gerçekten iyi biri tavsiye ederim

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:11
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    21

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. @Marjinalinizdeniz senin olay farklı hacı en azından neden yutamadığının sebebini bulmuşsun. bende herhangi bir sorun tespit edilmediği için pskolojik dendi gerçektende öyle . Birde ağız suyum az tükürüklerim zayıf buda yemekleri çiğneme öğütme parçalamada zorluğa neden oluyor .

@Neşe_94 mesajınızı okudum. aynı ve benzer şeyleri yaşadım. bi baryum testine girmedim o kadar. bende de reflü gastrit var. Bildiğiniz birşey söylücem kızınız korkmayacak ölümden korkmayacak boğulmayacağını rahatça yutacağını düşünecek ve yutkunacak dil yardımıyla besini geriye atıp yutkunacak son aşamalarda. Korkmayacak korkmazsa hastalığın etkisi baya azalır. Önce kendine değer verecek kendi için yapacak. Kendisi için birşey yapmazsa hiçbir tabip çare bulamaz.

@ebubekir58 hastalığım aynı seviyede. birşeye canım sıkıldığında moralim bozuk olduğunda yutabilme yeteneğimde zayıflık oluyor mutlu olduğum zamanlarda daha iyi oluyor. yani hergün her an değişiyor. sıvısız kolay kolay herhangi bir gıdayı yutmaya kalkmıyorum çok nadir yutuyorum. mümkün olduğu kadar aç kalıp acıkıp öyle yiyorum ki yutmama fayda etsin diye. ekmek tarzı gıdaları sıvısız yutamıyorum. o günden beri ekmeği %90 yemiyorum.

Ankara Hacettepe Üniversite Hastanesinde prof psikiyatri dr larının telini aldım. aradım en ucuzunun saati 500 tl . 500 tl ye 1 saatte iyileştireceğini bilsem veririm. Ama sihirli değnek yok ellerinde 500 tl yi verdim mi moralim daha bozulur O yüzden prof a muayene olamadım. Normal poliklinik muayenesine gittim. O da bir damla ve ağızda eriyen hap verdi. Uyku yapıyor yorgunluk halsizlik yapıyor. Başka bi faydasınıda görmedim. Ben bu işin çaresini terapide görüyorum. Emrd tedavisi lazım bize. Onuda uygulayabilecek hekim bulamıyoruz ya paralı ya yok randevu alamıyoruz yakın zamana.

Üye
    Neşe_94 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Marjinalinizdeniz @ebubekir @SuskunMutsuzUmutlu çocuklar ben kızımın gözümün önünde bu kadar fazla yıpranmasana dayanamıyorum artık.Ne yapacağımı nereye basvuracagımı şaşırdım.Çaresiz bir şekilde hep boğulma korkusu yaşayan,hayatında başka hiç birşey düşünmeyen,kendini herkesten her şey den soyutlamış biri benim kızım.Mücadele ediyorum olmuyor dediği halde bile mücadele gücü bile yok.Bakın burada bile sizle konuşan çözüm aramaya çalışan benim.Bu nasıl bir hastalıktır yarabbim.Birde etrafımızda insanlara laf anlatma var.Herkes anlamıyoŕ bizi.Sen üstüne düş me bu jadar sana yapiyor diye,bu olaya inanmayanlar oluyor.Hangi kisi rahat rahat yemek istemez.Şımarıklık gibi görenler bile oluyor.Marjinalinizdeniz senin dediğin fatih aslana da götürucem.olmadı maddi gücüm yettiği kadarı ile yetmiyor da psikolog tedavisi de aldırıyorum.Haftada 1 gün hiç bir işe yaramadı henüz gerçi.yemin ediyorum her hafta verdiğimiz paraya kendine harcasa daha mutlu olur gibimede geliyor.SuskunMutsuzUmutlu nun dediği gibi sanki mutlu olduğu zamanlarda daha iyi yiyiyor gibi geliyor bana.Ama o yemediğini sadece emerek yutma işlemini yapmaya çalıştığını söylüyor.Bugün yine başağrısı ilacı içeyim derken boğulma tehlikesi yaşadı hapı geri yutaktan dışarı çıkarmış.çok fazla korktu.Ağladı ağladı ben ne zaman normal bir insan olucam diye.ne zaman Diğer insanlar gibi mutlu olucam diye.yaşıtlarım hayata atıldı hedefleri var ama benim uğraştığım şeye bak,daha yemek bile yiyemeyen biriyim diye,bugün iyice deprosyana girdi.Zor bela kendine getirdim.Bu gittiğimiz psikolog güya emdr yapıcak yaptı mı ben anlamıyorum ki nasıl bir şey bu emdr.gözlerini kapattiriyormuş kızıma nerende rahatsız hissediyorsun derecelendir vs rahatlamış hisset vs.Kızıma bu da saçma geliyor.bir işe yaramıyor diyor.Ebubekir ile watsap dan konuşuyorlar arada.Sanırım sen buraz iyisin Ebubekir aşmışın.bu çok güzel.Ya valla bir araya getirsem keşke hepinizi.konuşun üsküdar da buluşalım dicem ama farklı şehirlerde misiniz bilmiyorum tabi.şimdi tekrar iyi bir psikatrist bulmam lazım,istemesemde mecburen tekrar ilaca veya damla ne verirlerse başlattırcam,durumu git gide daha kötüleşiyor,başka çarem yok.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon