Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    12 yil önce bacagimi kaybetim Ve neredeyse hic bir protezimle yürüyemedim Halende yürüyemiyorum.protezimi degistirmek istedim ama bana sadece tamir ettire bilecegimi 2009 da yenisini alabilecegimi söylediler .protezcime danistim ve C-leg sigortamin ödeyebilecegini söyledi .

sizce C-leg iyi bi protez midir? yada c-legten daha iyileri var midir? Sürekli internet araciligiyle aratisiriyorum ama Internette protezler hakkinda fazla bilgi bulunmuyor

cevaplarini bekliyorum.

Herkese cok Tesekkür ederim .

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Protezciniz C-leg 'in fiyatından bahsetmemiş galiba... Kdv'siz fiyatı 30.000 Euro civarında ve hangi sigorta ödüyormuş merak ettim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.225

thm.php?flname=436 - C-Leg Protez kullanan var mı?

Üye
    KORYENT ORTOPEDİ Avatarı

Son Giriş
    07.01-2009
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelıkle geçmiş olsun bızde ortez protezcıyız devlet şu anda sadece moduler protezı verıyor bıde 5 yıl beklemende gerekmıor burda bı arkadaş daha beklıyodu 3 yıl olmuş benım dediğim şekılde raporunu yazdırdı şu anda bursada yaptırıyomuş tekrardan geçmiş olsun

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanirim KOnuyu acarken bazi seyler belirtmedim
    ben 5 yildir avusturyada yasiyorum.Yillardir C-leg takilmasini bekliyorrum yasalara göre 6 yili doldurmadan ne bu bacagi nede baska bi protezi alamayacakmisim.
    burada bulunan doktorumla ve Otto Bock firmasi yetkileriyle konustum Otto Bock firmasi C-leg in kurumlar yardimi olmadan hic bi sahsin ödeyemiyecegini söylediler ve bunedenlede sigortamin C-leg ödeyecegini söylediler. .

Ama ben nasil birseyimkine c-leglede yürüyemiyorum :S
    doktorum c-leglede yürüyemiyecegimi söyledi ((
    tek Umudum C-leg

Üye
    sivas Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
    Forumun bu bölümüne yazdıklarınızı okudum ve bende üye olmaya karar verdim. Bende bundan 18 yıl önce trafik kazası geçirdim ve birazda doktor ihmali ile sağ bacağım diz üstünden itibaren yok. Bende birçok kez protez yaptırdım.
    İlk başlarda çok rahat ediyorum protezim yapılınca, tamam diyorum bu gerçekten en iyisi, ama aradan bir yıl geçmeden rahatsızlıklarım ortaya çıkmaya başlıyor.
    İlk protezimi bulunduğum şehirde yaptırdım. Bilenler mutlaka vardır. Böyle odun gibi birşeydi belden bağlamalı falan çok ilkel birşey. Sonra saolsunlar İsviçre de bulunan yakınlarım dolayısıyla orda yaptırdım protezimi ve yürüme kursuna falanda gittim. Sonrasını hep Ankara da yaptırdım.
    Ama söylediğim gibi protezi yaptırdıktan 1 sene sonra ızdıraplarım başlıyor. Şu an son protezimi yaptırmamın üzerinden 4 sene geçti. Yeni bir protez yaptırmak üzere anlaşacak gibiyim. Belki adını duyanlarınız vardır. Kendiside 4 yaşında geçirdiği bir trafik kazasından dolayı dizaltı protez kullanan Alman teknisyen Heinz Biller İstanbul'da Marmara Ortopedi ile anlaşmış ve 15 günde bir oraya geliyor.

Bana c-leg önermişti esasında. Ama Marmara Ortopedi'nin üst katında Sakatlar Derneği Genel Merkez var. Başkan Şükrü bey bana cleg in Türkiye şartlarında özellikle yaşadığım yerin kış memleketi olması dolayısıyla (Sivas'ta yaşıyorum bu arada) çokta kullanışlı olmayacağını, en ufak bir düşmede yada benzer bir durumda bilgisayarlı olduğundan elektronik aletlerin bozulacağını bunu yaptırmanında çok maliyetli olacağını söyledi.

Ben şu an hangi protezi kullandığımı açıkçası pek de bilmiyorum. Ama çorap falan giymiyorum. Ayağım hemen diz kapağımın üstünden kesildi. Biller de bana mevcut protezimin 30 yıl önce yaptıkları protez olduğunu, buna nasıl tahammül ettiğimi söyledi.

Neyse biraz uzun oldu ama benim sormak istediğim c-leg kullanıpta gerçekten çok çok memnun olan kimler var. Ben sigortalı çalışıyorum ve tam olarak bilemesemde bildiğim kadarıyla sigortam protezin ancak 1700-2000 lirasını falan karşılıyor. Cleg de 30000 euro falanmış.

Önerilerinizi/şikayetlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    Teşekkürler.

Üye
    inanna Avatarı

Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    04:13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

c-leg i su an icin devlet ödemesi yok ... sunu bilmelisiniz arkadaslar devlet eskiden sadece gazilere karsiladigi dinamik ayakli silikon liner pin sistemli hidrolik pnomatik eklemli protezi ya da dinamik ayakli silikon liner pin sistemli elektronik eklemli protezi sosyal güvencesi olan herkese vermeye yakin bi zamanda basladi ... bunu cogu kisi bilmez ... ve bi protezin tutari 10.000 lirayi gecmektedir ...

klasik ya da modüler protez kullanip da rahat edemeyenler,bunlari arastirsin lütfen ...

Üye
    sivas Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kagit ucak tamircisi;

Lütfen bu konu hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. Mesela doktora protez yazdıracağım zaman raporda neyi nasıl belirtmesi lazım.

Teşekkürler.

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın sivas c-leg hakkında kim ödeme yapıyor dediyse yanlış bir bilgi alış verişi olmuş sgk kurumları c-leg ödemiyor.

ikincisine gelince c-leg durup dururken hadi kardeşim gel yürüyelim demiyor.bütün eklemlerde kişinin aktivitesi önemlidir.yani siz aktif bir durumunuz yoksa sizi cleg rahat ettirecek diye bir kavram yokturher protezde ilk sıraya gelen şey soket konforudur sonra kişinin aktivitesine göre değişik eklemler kullana bilir.ama siz soketten yaana ızdıraplı iseniz cleg de size çare olmaz.

siz genede bir protezcinizle kendinizi değerlendirmeniz daha mantıklı olur.

Üye
    sivas Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın mevlanauysal; hiçbir kurumun c-leg'in ödemesini yapmadığını biliyorum. Fakat kagit ucak tamircisi "devlet eskiden sadece gazilere karsiladigi dinamik ayakli silikon liner pin sistemli hidrolik pnomatik eklemli protezi ya da dinamik ayakli silikon liner pin sistemli elektronik eklemli protezi sosyal güvencesi olan herkese vermeye yakin bi zamanda basladi ... bunu cogu kisi bilmez ... ve bi protezin tutari 10.000 lirayi gecmektedir ..." yazmış.
    Sorum gerçekten devlet bu kadar parayı ödüyor mu ve ödüyorsa ben protez yazdırırken doktora nasıl ve ne yazdırmalıyım?
    Bir de ben 18 yıldır dizüstü protez kullanıyorum. Ama bugüne kadar birkaç yere protez yaptırmama rağmen birtürlü memnun kaldığım bir protezci bulamadım. Hepsi işi ticarete dökmüş. Protezlerimdende memnun kalmadım.
    Şöyle ki ben normal değneksiz yardımsız her işimi kendim görebilecek ölçüde protez kullanıyorum fakat benim istediğim çok daha rahat edebileceğim bir protez kullanmak. Yürüme kalitemi maximum seviyede istiyorum. Bununda en iyi c-leg ile olabileceğini söylüyorlar. Benim çok öyle aman aman hareketli bir yaşantım yok, ama spor yapmak istiyorum protezim engelliyor, yürümek istiyorum bir süre sonra hem çok yoruluyorum hem de canım acıyor. Hareketlerimde birşekilde kısıtlama istemiyorum.
    O yüzden bir c-leg kullanıcısıyla görüşüpde fikrini almak istiyorum ve devlet bana en çok ne kadar ödeme yapar onu merak ediyorum.
    Teşekkürler.

Üye
    inanna Avatarı

Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sivas,bi diz üstü protezi icin mesela ''dinamik ayakli silikon liner pin sistemli elektronik eklemli protezi'' kullanmaya karar verdin diyelim ... sen doktora gidip önce konusmalisin ... doktorumuz eger bu protez sana uygun oldugunu düsünürse receteye yazar ...

bu protezin tutari o verdigim fiyattan cok üstünde ... ve devlet de bunu karsiliyor ...

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEn avusturyada yasiyorum Ve protezcime sordum clegi devletin karsiladigini söyledi ama protezcimde is yok .
    Ama sigortanin karsilamasi icin sigortamin olmasi gerekiyor.sigorta olmadiginda dolayi ne yazikki hic bisi yaptiramiyorum.

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın sivas şimdi kağıt uçak tamircisi onu yazmış ama onunda bilmediği bir takım düzenlemeler var.

birincisi gaziler sınıflandırılmaktadır.bütün gaziler aynı statüde diğil.baza gazilere sadece modüler sistemleri ödemekte.
    gazinin sınıfına bakıp ondan sonra bunu söylemek lazım kanunen böyle.

ikinciye gelince tekrar söylüyorum sizin acı çekmeniz eklemden diğil sokettden. siz soketten gayet rahatsınızdır hoplar zıplar herneyse bir takım aktiviteleri rahatlıkla yapa bilirsiniz ama soket konforu iyi değilse sana dünyanın en uç noktadaki eklemini kullansalar sen gene sporunu koşmanı vs gibi aktivitelerini gerçekleştiremezsin.

sayın sivaas şuan hangi tip eklem kullanıyorsunuz ona bakmak laızm.ve ampute nedeniniz ne bana aktarıranız sevinirim.

sayın kağıt uçak tamiricisi reçeteye istersen altın kaplama yazsın doktor ödeyecek diye bir şey yok. bakın tekrar söylüyorum kişi ssk,bağkur,emekli sandığı gibi kurumlarda normal rahatsızlıktan uzvunu kaybetti ise ödemez.tabi bunlar şimdi kendi içerisinde iş kazası trafik kazası falan diye ödeme koşulları çıkıyor.her gaziye ödeme yapılmaz ödemezlerde zaten.

Üye
    sivas Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mevlanauysal benim ampüte nedenim trafik kazası geçirmiş olmam ve evet soketimden memnun değilim. Ama eklemden de çok memnun sayılmam, şu an hangi eklem kullandığımı açıkçası tam bilmiyorum, ottobock modüler sistem ama hangisi onu bilmiyorum. Yasada hiçbir açıklık yokmu yani, devlet sadece 2000 küsür liramı ödüyor (ondan da katılım payı kesilecek). Teşekkürler.

Üye
    inanna Avatarı

Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mevlana,ben ortopedi ve protez de calisiyorum ... ve inan bu dediklerin hic bi anlam ihtiva etmiyor ... asli yokken söylediklerinin,nasil böyle net konusabiliyorsun ...
    sivas,aciklamali olarak anlatacagim int.te bir de video eklemek icin bikac sorunu asmam gerekiyor ...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon