Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    10:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ;

Yaklaşık 4 aydır protez yaptırmak için rapor almaya uğraşıyorum Bir şehirde bulunan üniv. hastanesinde (ameliyat olduğum hastane) raporu veremeyeceklerini söyledi sebebini sordum böyle bi rapor çıkmadı bu hastaneden diyerek gerekçe öne sürdüler.Ardından aynı şehirde bulunan eğitim ve araştırma hastanesine gittim sıra aldım ve ortopedi doktoruyla görüştüm oda mikro işlemcili protez yazamayacağını beyan etti bende sordum neden yazamazsınız diye cevabı : biz bu protezleri yazdığımız zaman (mikro işlemcililer) soruşturma geçiriyoruz dedi.. Doktorun yanına giderken istediğim raporun çıkmış bi örneğini SGK nın ödeme listesini ve kimlere uygulanacağını belgeleyen çıktılar götürdüm ona ramen yazmadı bende şikayette bulundum sağlık bakanlığına (raporum başka bi ildeki hasteneden çıkacak)şimdide davacı olacağım nasıl bi yol izlemem lazım davadan bi sonuç alabilirmiyim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Al koltuk değneklerini gez. Batırma ülkeyi...
    Bacak macak senin neyine?
    Ne verdinki ne istiyorsun?

Yada git nakil yaptır. 300-500 bin tl ameliyat masrafı çıkar. Dr. lar o zaman memnun kalırlar senden!

3 ay sonra ölünce mezarcılara devlete ekmek çıkmış olur. Malum mezar bile parayla...

Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birilerinin ayrıcalığı var evet ama buda ses çıkarmadığımazdan kaynaklanıyo ayrıcalık derken parti konusunda değil doktor istediğine yazıyo bu raporu ödeme kısmını geçtik daha rapor aşamasında bitiriyolar işi belki inanmazsın ama 5.000 km den fazla yol yaptım bu rapor için saww dostum..

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk rapor başvurumda ortopedi doktoru benim raporumuda imzalamamıştı. Gerekçe olarak senin dediğin gibi bu protezlerde dolandırıcılıklar oluyormuş soruşturmalar yapılıyormuş bu yüzden yazmıyorlarmış falan filan..
    birkaç hafta sonra fizikten giriş yapıp fizik ve pisikoloğa imzalattıktan sonra ortopedi doktoruda imzaladı ve daha bu gün imzalattım.
    asistanı bile myoelektrikli kol protezi imzalamıyor demişti.
    Allaha şükür imzaladı şimdi istanbul a gidicez bakalım... hakem hastaneye...

Üye
    mustafagönüzoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.12-2012
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim ben izmirdeyim bende diz üstü protez kullanıyorum ,senin raporunu çıkartmaya yardımcı olurum hiç bir menfeat gözetmeden

Üye
    bASKha Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    bende aylardır uğraşıyroum ama bana birçok doktor yanı cevabı verdi bir çok yerle görüştüm ama hiç bir faydası olmadı.

Rapor için yardım edecek kardaş bana yardım edersen sevinirim.

WHİTEKİLL adlı üye sizin adınız Erkan mı acaba? yoksa birinemi benzettim sizi.

Üye
    bASKha Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vermiş ama sonuçun değişeceğini sanmıyorum aylardır uğraşıyorum ama bir çıkar yol bulamadım protezlerim o kadar eskidi artık yüremeyecek duruma geldim en sonunda eski bir protez yazdıracam sanırım.

Üye
    bASKha Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Uğraşmaktan sıkıldım artık, siz hangi hastaneden aldınız acaba ? ve nasıl bir yol sizlediniz ki verdiler size

Üye
    cem_akbas Avatarı

Gerçek Adı
    cem akbaş
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar protez raporları okadar çok sorun haline gelmiş durumdaki herkez sorunlarla karşılaşıyorlar ama şu iyice bilinmeliki hiç bir hastane microişlemcili protez raporu yazmıyo adamlar bu raporu yazdığı zaman soruşturmaya giriyo ama normal slikon ve aktif vakumlu protezlerde sıkıntı yok hemen hemen ünüversite lerin bazıları hariç çıkartıyolar fizik tedavidende aynı şekilde bir çok medikalçi var ben çıkartırım ederim yaparım diyen ben okadar medikalci tanıyorum bitanesi çıkartamıyo maksat bi protez yapmak değil rapor almak değil maksat hastanın piskolojisini bozmamak bu arkadşım gitse mahkemeye verse ne olcak doktor herzman haklı oldugunu göstericektir bunlar daha önce karşımıza zaten çıktı bugün ankara gibi bi yerde bile micro işlemcili ve düz üstü protez raporlarında sıkıntı yasanıyo çıkartamıyo sadece fizik tedaviden protez için üst onay alıyorsun ewet ben bütün raporları çıkartıyorum sıkıntı yok ama şunada idda ediyorum burda isme gerek yok arkadaşlar kendilerini biliyorlar bana ankaradan herhangi bi hastaneden microişlemcili protez raporu çıkartsın ben ona bedava protez yaptırcam bu kadarda iddalı konuşuyorum öyle çıkartıyorum yapıuorum ediyorum demekle olmuyo icraat gösters,inler yada bu engelli arkadaşlarımıza bir yol göstersinle zaten acıları var bi acı daha eklenmesin ... saygılar...

Üye
    Giresunlu28 Avatarı

Gerçek Adı
    Refik KILIÇ
    Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende dirsek üstü myo elektronik kol protezi yaptırdım şimdi devketin bana tanımış oldugu iader alacağım para için rapor cıkarmam lazım ama doktor raporu imzalamıyor bununla ilgili bana yardımcı olabilecek biri varmı.... Istanbdayım...

Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şikayet et diyeceğim ama işe yaramıyor. Başka doktor belkide başka hastane denemelisin.