Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

gelen tüm Myo elektronik kol protezleri ve ödemeleri hakkındaki sorulara bu yazı umarım bir miktar yardımcı olur.

Ocak 2012 de Resmi gazetede yayınlan ödemede Myo elektronik olarak bir açıklama bulunmamaktadır.

Fakat Sağlık uygulama tebliğine göre ( SUT ) uygulama yaparak ödeme alan firmaların bulunduğunu biliyorum. Bu ödemeler yaklaşık olarak

Dirsek altı ---> 2 Kanallı ---> 6000 €
    ---> 4 Kanallı ---> 7400 €

Dirsek üstü ---> 2 Kanallı ---> 6700 €
    ---> 4 Kanallı ---> 10100 €

Bilekdez ---> 2 Kanallı ---> 5700 €

Dirsek dez ---> 2 Kanallı ---> 6900 €
    ---> 4 Kanallı ----> 8400 €

civarındadır. Kankı payı bunlardan kesilmekte ve bazı şartları ve prosedürleri bulunmakta. Bu ödemeler malesef her kolprotezi ihtiyacı olan için geçerli olmaya biliyor. Mutlat detaylı araştırma gerekmekte.

Ek bilgisi olan diğer tekniker arkadaşlarımın bu sayfada paylaşmasını rica ederim.

Teşekkürler

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malesef myo elektronik kol protezinin ödemesi yapılmıyor en azından benim gibi tek kol doğuştan olanlarda yapılmadığını biliyorum ama çalışmalar varmış tüm protezlerin karşılanması yönünde.hep bekliyoruz nasıl olsa bunu da bekliyelim görelim...