Protez konusunda bilgimi paylaşayım..

17 yıllık her iki ayak diz altı protez kullanıyorum.şükür allaha sabah 8 takar gece 24 cıkartırım hiç bir sıkıntıda yaşamadım..çok az aksarım oda bilmiyen fark edemez.bundan 9 yıl önce protezciler canımı çok yaktılar dogru kişiyi bulana kadar maf oldum diye bilirim..

İyi bir protez nasıl olmalıdır..

Öncelikle Soket sistemini yapan kişi çok iyi olmalı ..iş sadece soketle bitmiyor ayak ayarları bilek ayarları bunlaar soket kadar hayati önem taşıyor.

Protez kalite kalitedir..layner 'ı karbon ayagı karbon soketi kullandıgı denge vidalarına kadar mazeme kusursuz olmalı..

Ve kişiye göre boyuna kilosuna tenine göre protez yapılmalıdır.. ama insanlarımıza marka diye iyi diye maf eden firmalar var..

bunları nerden biliyorum ?

Bir protez şirketinde bilgi işlem koordinatörü olarak işe başlamıştım izmir de orda neler neler gördum ögrendim aglıyarak gidenide vardı gülerek cıkanıda..

artık çin malına kadar protez mazemesi malesef bulunmakdadır..firmalar devlet arpayı kesince onlarda mecburen ,bazende çok kazanayım diye adi mazeme kullanırlar.

Ben yaptıracak arkadaşlara her daim bilgi vermeye hazırım..

BİLİRSİNİZ BÜYÜK BİR MARKA VARDI PROTEZDE O MARKAYI HEPİMİZ BİLİRİZ YILLARCA TÜRKİYENİN KANINI EMDİ... O İLE BAŞLIYOR

gecen aktif vakum protezi kutudan cıkardım konturol ettim sadece güldüm ..laynerı yani silikononi okadar incelmiş ve kalitesini yapışma oranını düşürmüş bir protez sistemi gördümm..

fazla uzatmıyacagım Allah tüm engellileri ve tüm protez kullanan arkadaşlarımı korusun..

Selametle kalın...