Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sselma Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ismail bey,

Silikon ossur kullaniyorum doğrudur. Anlattiklariniza bakilirsa guduklerimiz aynı tedavileri görmüş. Çok zor bir süreç ayrıca geçmiş olsun demek isterim.. greftli alan ve gudugun yamuk yapisi silikon olayını zorlaştırıyor evet. Benim de zaman kaybim tek körüklü silikon kullanimi oldu.. sokete tutunma problemi yaşadık. Bu guduk yapısına göre ossur un onerisiydi. Zayifladikca dıştan çorap geçirilerek et kalınlığı saglanacakti. Fakat tutunma yapilamiyordu... beş körüklü silikon ile istedigimiz soketi yaptik.

Yazdiklarinizda dikkati çeken önemli konu terlemeyle olacak mantar riski? Ben ocak ayından bu yana kullanıyorum ( ki ara ara da olsa öncesi de var bunun) beni rahatsız eden bir durumla karşılaşmadım. Bir önceki yazimda bahsettigim şu soketi son safhaya kadar kullanma çabasi nedeniyle incelen bacagim soketin tabanina değdi ve tahriş oldu. Dinlendirdim. Kabuk bağladı ve attı. Hiç krem yada ilaç kullanmadim. Demek istediğim dolaşım var ve vücudun diğer uzuvlarindan farkı yok. Elbette bir travma geçirmiş hassasiyet istiyor. Ben onu duş sonrasi iyi kurulama, protezi çıkarınca dinlendirip yikayip kremleme gibi özel davranıyorum. Ama elimin mantar olma riski kadar Gudugumun de eşit riskte oldugunu düşünüyorum. " konu hakkinda tibbi bilgisi olup açıklayacak varsa seviniriz"

Bir şey sormak isterim: silikonsuz kullanimda guduk sokete direkt değiyor doğru mu? Teninize sert bir malzeme sizi rahatsız etmiyor mu? Ve terleme olmuyor mu? Ben alternatif denemedim o yüzden bilgi almak için soruyorum.

Ayrica bir detay daha. C lag kullanma fırsatım oldu. Bi defa da r80 eklemime farklı bir ayak takildi. Öncelikle hepsi de ayak deyip gecmeyin. Müthiş fark var ! Bir ayağın bedeli diğerinin üç katı ise üç önemli özelliğim var diyordur Clag ayarlari size gore değilse bir hiç hersey tüm konfor sizin adım seklinizde ve temponuzda. Ayarsiz bacak, bacak değildir (reklam koktu)

Üye
    elvismail Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Sselma;

Mantık olarak düşününce sanki üstüne bastıkça ağrıyacak gibi görünüyor ama yük taşıma bölgesi yine kalça kemiği olduğu için güdüğün uç kısmında küçük bir baskı hatta onu temas olarak nitelendirebiliriz. Ama ağrım yok şükür ve günde 2-3 km yürürüm genelde zorlarsam da mesafe artar. Terleme oluyor ama silikon kadar değil. Ben hep youtube vs sitelerde soket sistemlerini araştırdım genel olarak videolar silikonlu. Ama ben silikonu sevmedim sevmiyorum her gün yıkamama ve dikkat etmeme rağmen inanılmaz kaşıntı yapıyordu ve kontrol daha zayıftı(pinli sistemden bahsediyorum) ama vakumluda giydirme poşeti vasıtasıyla giyiyorum ve yola devam (: ayağın da önemli olduğunu araştırmalar sonucu öğrendiğim için c walk aldım baya da para bayıldım Reklama girmeyelim... sonuç olarak vakumluda ısrar edeceğim saygılar (:

Üye
    ali ceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    ali ceyhan
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba özellikle 3R 80 İstediğinizi yazmışsınız ben ottobok C-LEK kullanıyorum önceki protezim 3R 80 'di 2 yıl kullandım şu anyedekte duruyor ayak olarakta mafsallı ayak (sol) var anlaşırsak size verebilirim telefonum 537 735 13 00

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

arkadaşlar ben de kullanmak istiyorum ama ankarada bana yardımcı olabilecek ilgili doktor veya mekanlar var mıdır bildiğiniz ...

Üye
    elvismail Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

ankarada birçok protez firması var doktorlar protez işinden anlamıyorlar maalesef cebeci ve civarda bir sürü protezci var ben bilim ve best ortopediye gittim memnun kalmadım sen iyi firma tavsiye edecek arkadaşlar varsa daha iyi olur

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

eyvallah ismail kardeşim inşallah vardı tavsiye edebilecek olan

Üye
    aselamkılıç Avatarı

Gerçek Adı
    abdulselam kılıç
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    02:45
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaşlarlar çift diz üstü protez kullanıyorum.mikroişlemci diz eklemleri takmak istiyorum mikroişlemci protez kullanan yada hakkında bilgisi olan olan arkadaşalr beni bilgilendirebilirmi .cevaplarınız için şimdiden tşkler..

Üye
    berkbilgesu Avatarı

Gerçek Adı
    Berk bilgesu
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sol bacak dizüstü amputeyim. protez çalışmalarına başlamak istiyorum tavsiye ve yorumlarınızı paylaşırmısınız.

Saygılarımla.

Üye
    ErmanHoca Avatarı

Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    08:39
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oncelikle geçmiş olsun bende yeniyim 1yil oldu ilk etapta eklem olarak otto bock 3R60 ile soket olarak silikon liener sistem var ayakts ossur esnek ayaklardan biri memnunum insanoğlu zamanla herseye alısıyor sıkıntı etme kib hersey gönlünce olsun

Üye
    elvismail Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

ErmanHoca;

hocam silikona geçtin rahat ettin sanırım

Üye
    bordomavi41 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan Ören
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar ben 10 yildir dizustu protez kullaniyorum . Size birkaç tavsiyem olucak. Her ne durumda olursanız olun hareketsiz kalmayın. Kendinizi tembelliğe alıştırmayın. Özellikle rahatına düşkün silikon kullanan arkadaşlara sesleniyorum. Silikon güdüğünüzü sararak kaslarınızın hareketini kısıtliyor buda fiziki güç kaybina neden olur. Bu yuzden egzersiz yapmalari faydali olacaktir. Malesef protezciler hastayı biran önce rahat ettirip parayi almaya bakiyor. Genc ve orta yastaki kisilere vakumlu silikonsuz soket tavsiye ediyorum kaslarinin aktif olarak calismasi icin. ileriki yaşlarıda düşünmek lazım dimi. Herkese selam harekete devam

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende 16 yıldan beri diz üstü protez kullanıyorum. 14 yıl 3R 15 protez kullandım. İki yıldan beri mikro işlemcili silikonlu protez kullanıyorum. Yürüme mesafesi olsun yürüyüş kalitesi olsun mikroişlemcili gerçekten süper bir protez.Silikon kullanmanın artıları şunlar yürüyüş mesafeniz uzuyor ve bacağınızı istediğiniz zaman istediğiniz kadar çıkartıp takabiliyorsunuz. Eksileri 3,4 ayda bir silikon yırtılıyor ve bir silikon 1.000 TL bu da bana ağır geliyor maddi olarak. ve başka bir eksi tarafınıda bordomavi41 arkadaşımızdan alıntı yapıp yazıyorum buraya.Mrb arkadaşlar ben 10 yildir dizustu protez kullaniyorum . Size birkaç tavsiyem olucak. Her ne durumda olursanız olun hareketsiz kalmayın. Kendinizi tembelliğe alıştırmayın. Özellikle rahatına düşkün silikon kullanan arkadaşlara sesleniyorum. Silikon güdüğünüzü sararak kaslarınızın hareketini kısıtliyor buda fiziki güç kaybina neden olur. Bu yuzden egzersiz yapmalari faydali olacaktir. Malesef protezciler hastayı biran önce rahat ettirip parayi almaya bakiyor. Genc ve orta yastaki kisilere vakumlu silikonsuz soket tavsiye ediyorum kaslarinin aktif olarak calismasi icin. ileriki yaşlarıda düşünmek lazım dimi. Herkese selam harekete devam

Üye
    Ezel45 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sselma

İyi günler selma hanım 2008 yılından beri protez kullanmaktayım sadece 1 firmada soketim çok iyi olmuştu , şu an o firmayla görüştüm fiyat çok yüksek geldi , izmirde soket dökümü vede baglantısını iyi yapabilecek bir firma öneriniz varmı şimdiden çok teşekkür ederim saygılar Not c leg kullanmaktayım

Üye
    Sselma Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mustafa Bey,

Protez kullanmaya 2013 itibariyle başladım ve Duru Ortopedi ile çalıştım... Sadece onları tanıdığım için bir görüşün diyebilirim.

Duru Ortopedi Tamer Bey : 0532 5265684

Üye
    Ezel45 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merabalar selma hanım izmirde diz üstü soket yaptırabılecegim adam gibi bi firma varmı önereceğiniz 2008 den beri sağ ayak diz ustu kullanmaktayım 1 kere soketım olmuştu x bı fırmadan şimdi tekrar o firmaya muracat ettım fıyat cok yuksek geldı izmir de cleg bağlayıp vede guzel sket yapan bı fırma aramaktayım yardımcı olursanız cok sevinirim ilgilerinize şimdiden teşekkür ederim

karşıyakada diye biliyorum yeri doru mudur ? c leg tecrübeleri inşallah vardır şimdiden cok teşekkur ederim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12