Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hascan01 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben sağ yürüme cihazı kullanıyorum.. isveç kilitli ithal sağ yürüme cihazı..
    tüm türkiye de bunların fiyatı standart değil mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ürünlerin malzemesi yurt dışından geldiği için aşa-yukarı standarttır, ama son kullanıcıya gelene kadar işçilik vs. derken fiyat değişiyor. Aynı malzemeleri kullanmasına rağmen fiyatlar değişebiliyor...
    Yalnız, eğer kurum ödemesi ile ürün alınıyorsa, o zaman fiyatlar fark etmez. Yani firma SGK'dan ne öngörülmüşse onu alır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aksesmedikal Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sosyal güvenceniz varsa fiyatlar sabit.tabi buda 1 ocak 2009 a kadar.yeni yayınlanan bütçe talimatına göre kurumlar hiçbir ithal cihazı ödemiyecek.hasta ithal malzeme isterse fiyat farkını kendi cebinden vermek zorunda kalacakcihazınızı 2009 bırakmadan yaptırmalısınız ki cebinizden fark çıkmasın.sağlıklı günlerr...

Üye
    CIHAN_KAYRA Avatarı

Gerçek Adı
    cihan kayra
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım devlet artık ithal olan uzun yürüme cihazlarını ödemiyorumuş . en azından arkadaşın yalancısıyım.yerli olacakmış onlarda öalum zaten sanayii de yaptır daha verimli :cry: bende bikaç ay önce yaptırdım 1500 ytl ye bağkur hepsini karşıladı :roll:

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

benim zamanındada bi kısmını odemişti üstünü ben tamamlamıstım 2000de

Üye
    aksesmedikal Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet maalesef devlet 1 ekimden itibaren hiçbir ithal cihazın ödemesini yapmıyor ama yeni bi düzenleme daha yapılacağını söylüyorlar sanırım biraz beklemek gerek...

Üye
    KORYENT ORTOPEDİ Avatarı

Son Giriş
    07.01-2009
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelıkle geçmiş olsun turkıyenın neresını gıdersen git ithal cıhazın fıyatı sıtandartır devletın verdiği fiyt bellıdır ama fırma fark aldıysa bılemem tabı ama artık 1 ekımden ıtbaren ıthal olan herşey kalktı

Üye
    İbrahim Bayrı Avatarı

Son Giriş
    26.11-2008
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1-İthal cihazların kendi iclerinde cesitleri bulunmaktadır(Klenzak Eklemli-Normal Eklemli,Titanyum-Çelik-Aluminyum....)
    2-İthal cihazların farklı markalarda karsılıgı var ve her bir markanın fiyatı farklı
    3-Sektorde yaygın olarak kombinasyonlar yapılıyor.İthal eklem-Yerli yan metaller gibi.

Vs vs gibi sayamıyacagım ama fiyatı etkileyen yuzlerce neden var arkadaslar.Ben sektor icinde bir teknisyenim ve bizlere bakısınızı,bizlerin icinde oldugu insafsız,vicdansız durumu dogruluyor ve sizleri anlıyorum.Fakat bu noktada sizerinde bir oz elestiri yapmanız gerektigi dusuncesindeyim.

İthal cihaz baslıgı,kısa bir arastırmayla zor degil internet uzerinde,oturdugumuz yerden yapacagımız kısa bir arastırmayla farkında olacagımız gibi muallakta bir baslık.Onlarca marka ve cihaz model secenegi mevcut.Free walk,unilateral,klasik sistem,yüzük kilitli,isvez kilitli,klenzak sistem,karbon yuzuk kilitli,karbon isves kilitli,Emag elektronik vs ...sadece bazıları.İhtiyacımız olan ve yasamımızın geriye kalan bolumunde ihtiyacımızın oldugu bu denli onemli bir karar da arastırma icinde olmalıyız.Sgk nın tabi ki ne kadar odeme yaptıgı,İstanbul da a firması 3 liraya yaparken b firmasının 5 liraya yaptıgını bilmek durumundayız ama daha oncesi biz ne yaptırcagımızı bilelim.Sizin ihitiyacınız nedir?Hangi model ne derece daha effektif olur?2 liraya yaptırıp 2 yıl kullanmak mı,5 lira verip 10 yıl kullanmak mı tercihi gib...sorulara yanıt bulmalıyız.Bir araba alırken ne kadar arastırma yapıyorsak vucudunuzun bir parcası olacak bir orune ne kadar zaman ayıroyoruz..

Saygılar