Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhabalar dogustan beri (16 yildir) moduler sistem soft soket diz alti protez kullaniyorum Gecen sene bir proje yarismasi sayesinde yuksek teknoloji protezler hakkinda daha iyi bilgi sahibi oldum hele bir de turkiye sampiyonu olup amerikada dunya sampiyonasina katilinca protezlerle ilgili neredeyse herseyi ogrendim simdi ya silikon liner sistem yada harmony sistem protez yaptiracagim istanbulda yasiyorum bu protezlerden yaptiran veya kullanan varsa tecrubelerini ve ne kadara yaptirdiklarini merak ediyorum Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar;soldizaltı amputeyim ottobock silikon linerr'da kullandım ve şu an da harmony kullanıyorum.Çok memnunum ve tavsiye ederim.Bende İstanbul'da yaşıyorum ama İzmir Karşıyaka'da Duru Ortopedi de yaptırdım.
    Mecidiyeköy'de Ottobock'un distribütörlüğü var orada protez yapılmıyor ama herşey için çok yardımcı oluyorlar ben sık sık gidiyorum.Merak ettiğiniz,yeni çıkan ürünlerve ya size en uygunu hakkında bilgi alabilirsiniz.Tabi birde oradan ottobocktan eğitim almış protez firmalarını öğrenip kime yaptıracağınızın kararını verebilirsiniz.Kolay gelsin elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim...

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Peki bu harmony sistemi ne kadara yaptirdiniz? Devlet ne kadarini karsiladi?

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hazır emerikaya gitmişken keşke orda yaptırıp gelseydin.
    Burdaki fiyatla ordaki fiyat arasında dağlar var.

Ordada insanlar bacağını kendi cebindenmi yaptırıyordu?

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Amerikada cok kisa bir sure kaldim zaten sadece sampiyona icin gitmistik. Soruna gelecek olursam bildigim kadariyla orada daha cok ozel saglik sigortasi yaygin buyuk ihtimalle ozel sigortadan karsilaniyordur. Fakat protez yaptirmaya gidecek olsam Almanyaya Otto Bock genel merkezine ya da Heinz Biller'a giderdim

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet harmony protezi ödemiyor;ortalama 20bin civarı harmony protez (bu seçtiğiniz ayak,dizlik,silikon,vs gibi parçalarına göre fiyat değişir).
    Katıldığınız dünya şampiyonası nedir?

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim benim icin rahatlatici oldu. Katildigimiz sampiyona FIRST dernegi ve Lego firmasinin ortaklasa duzenledigi FIRST Lego Ligi(FLL) diye isimlendiriliyor. Yarisma iceriginden kisaca bahsedersem yarismanin iki dali var robot ve proje . Proje daha cok onem tasiyor. Bu alanda her sene degisen bir temayla ilgili bir soruna cozum bulmaniz cozumun gecerliligini arastirmaniz uzmanlara danismaniz ve en onemlisi bunu etkili bir sekilde yarisma jurisine sunmaniz gerekiyor. Gecen sene konu saglikti. Biz de kendi kendini uzatabilen bir protez tasarladik ve İstanbul ve Turkiye sampiyonu olduk Amerikada ise en ilhan verici ucuncu yakim secildik . Robotta ise Lego parcalarindan olusan bir robotla yine her sene degisen bir masa uzerindeki gorevleri programliyarak ikibucuk dakika icerisinde yapmaniz bekleniyor. Biraz uzun oldu ama en kisa sekilde boyle anlatabilirim

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Peki istanbul ve türkiye de birinci olduğunuzda maddi manevi ne kazancınız oldu acaba ?
    sorma sebebim;bana İstanbul Büyükşehir Belediyesinde lisanslı yüzücülük(ampute) teklif edildi fakat ben şuan çalışmıyorum ve özellikle sosyal güvence ve azda olsa bir maaş isterdim.Bana yarışmalarda ilk üçe girersem eğer; kazanacağım ödüller dışında birde tv de geçen haberin dışında bişey yapılmadığı sylendi.Bende sosyal güvencem olmadığından kabul etmedim)

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Bir yuzucu olarak sizi cok iyi anliyorum(bir donem engelli yuzme milli takimina secildim fakat sonra birakmak zorunda kaldim) Sorunuza gelecek olursam hala ogrenci ve 18 yasin altinda oldugum icin bir sigortaya ihtiyacim yok emekli cocugu olarak geciyorum. İkinci olarak yarisma devletin duzenledigi bir yarisma degil ozel bir yarisma bu nedenle maddi bir odul kazanmadik. Fakat yurtdisindaki universitelere basvurmakta kullanabilecegim ve cv'me koyabilecegim parayla satin alinamayacak belgeler kazandim ve bir daha unutamayacagim muthis anilarim oldu

Peki demet hanim harmony sistemde soketin kac yilda sistemin kac yilda bir degismesi gerekiyor?

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müsade ederseniz sizi Harmony sistemi hakkında bilgilendirmek isterim

aktif vakum sistemi olan Harmonyi iyi yapan güdükğün yükü tek bir noktasından taşımamasıdır. Buda özel soket yapısından ve sistemden gelmektedir. Protezin ağırlığını bu sayede çok daha az hissetmektesiniz - bastığınız zemine hakimiyetiz çok daha fazla - araba kullanırken freni ve gazı çok daha rahat hissetmektesiniz. Soketin ne zaman değişmesi gerektiği kullanıma - kilo almanıza veya vermenize göre değişir. Aşırı volüm değişiklikleri sorun yasatır. 3-5 kilo balki tolere edilebilinir fakat bu kişiye görede farklı olabilir. Evet fiyatı oldukça pahallı özellikle kendi imkanlarını kullanarak bu protezi yaptırmak isteyenler için. Fakat sizin gibi aktif kişilerde mutlaka olması gerekendir bence. Ödemesi olmaması büyük eksiklik. Belki bir avukata danışarak ödeme hakkında bilgi alabilirsiniz. İmkanlarınız eyer bu sisteme müsade etmiyorsa pasif vakum sistemli protezi öneririm. aktif her adımda vakumu kontrolü bir şekilde 7.2 paskal sağlar. Pasif ise 2.1 paskal sağlar.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

teknik-gözü-ile;

cevabınız için teşekkür ederim harmony sistem siparişini verdim inşallah hayırlısı olur

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim. Hayırlı cevaplarınızı bekliyorum

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar harmony sistem kullanan arkadaslar varsa onların tecrubelerini, ilk zamanlarda çektikleri sıkıntıları vs. anlatabilirlerse çok memnun olurum. Harmony sistemi yeni kullanmaya başladım ve yardımlarınızı bekliyorum?????

Üye
    TAÇLI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    heryer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sorum; bende bir ortapetikçiyle konuştum(bugün). bana kağıta bişyler karaladı. (engelimle ilgili). raporda onlar yazılcakmış.doktora gidince benim dediğimi yazıcak mı harfiyen. böyle bişey var mı? ya yazmasa ne olcak? artı uçuk bir mebla söyledi 145 bin euro felan sadece 12.5 bin euroyu karşılıyormuş devlet.bunu yaptırmam imkansz bişey. nasıl bir yol izlemeliyim? bilen arkadaşlardan tecrübelerine dayanarak bana yardımcı olurlarsa sevinirim.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    145 bin mi?

Dizaltı değilmi bu?
    Kafamı yapıyor ortepedici?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon