Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tşk ederim arkadaşlar verdiginiz bilgiden dolayı sizlere bişey daha sorsam vazla bişey istemiş olmam umarım. şimdi diyelim ben amaliyat oldum sağlıgıma kavuşursam işallah çalışma hayatımda sıkıntı olurmu ben elinin emegi allının teriyle yanı kısacası zor işlerde çalışan bir birbireyim 4 nüfüslü bir aile ferdiyim.ve çalışmak zorundayım sıkıntı olurmu acaba.yoksa bana önereceginiz birşeyler varmı .amaliyat olmamın sebebi aileme iyi bir yaşam sunmak istiyorum şimdiden tşk ederim belki bu kalça protozu farlı olabilir obakımdan iyiçe araştırmam lazım benimki kazadan sonra meydana gelen ostoporoz diye bilinen bir rahatsızlıkdan dolayı meydana geldi

Zeynep, geçmiş olsun kardeşim umarım birdaha hiç düşmessin

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederin kader1,
    bu konuyu doktorunla konuşmanı tavsiye ederim. ameliyattan sonra düşmemen lazım zorlamaman lazım..

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim zeynep kardeşim .işte ben bu sordugum soruya çevap arıyorum arkadaşlar .çevap verebileçek bütün sitede bulan arkadaşlar yardıma ihdiyacım var belki zizin böyle bir sıkıntınız yok ama yakın bir akrabanızın dostunuzun kardeşinizin başından geçen varsa yardımedin .doktorların dedigi bana enson çare yaşın genç diyorlar yanı emekli hayatı yaşayacan diyorlar açaba ben protozu taktırısam agrılar izdıraplar biter diyorsunuz açaba ben çalışa bilirmiyim işte benim derdim bu simdiden tşkl

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktor ameliyat öncesi karar sürecinde bana nasıl bi işte çalıştığımı sormuştu. ben de masa başı bedenen yorucu değil deyince güzel demişti. bu konuyusormadım. o yüzden yardımcı olamıyorum kader ama şunu biliyorum ki: 90derecelik açıyı geçince hep çıkma riski varmış. o açıyı tabiki geçeceksin ama kendini zorlamıcaksın demişti. vee de çok hareketli bihayat platinlerin erken eskimesine neden olur.

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu konu ile ilgili olarak birkaç cümle yazıyım..ben bir kalça hastası değilim ama protezlerle ilgili bilgilerimi sizinle paylaşıyım.

Arkadaşlar türkiye iki çeşit protez vardır.bunlar yerli ve ithal(yabancı) yerli dediğim yani türk yapımı.protez deyince aslında abd menşei olan markalar gelir.ör.smith&nephew,zimmer,strayker gibi sanırım konuyu açan arkadaş genç bu arkadaşımızı, amaliyat yapacak olan dr.bunları biliyordur.protezin ömrü diye birşey yoktur .sadece protezi iyi kullanmak vardır.eğer hasta farklı hareketlerde buluınursa protezin kaymasını,gevşemesini ,hatta yerinden çıkmasına sebebiyet verir.bu durum söz konusu olduğunda belki 1 yıl bile sürmeyecektir.protez olan hasta hiç bir zaman normal tuvalete oturmayacak bağdaş kurup oturmayacak v.s. Bunları doktor tek tek açıklar ör.vucudun herhangi bir yerinde bir enfeksiyon geçirse bu da protezzi engeleyebilir.yine protezin çıkmasına sebebiyet gösterir.ama protez taktırıp 20 25 yıl da bundan sorun olmadan hayatı devam insanlar var.protezi genelde doktorlar genç olan hastalar pek önermezler.hasta artık açılara dayanamıyordur.hastanın kararı doğrultusunda... Benim bildiğim 18 yaşında her iki kalçasına protez taktıran var.protez taktıran bir hasta tam iyileştikten sonra çalışabilir. Oturarak ayakta (fazla kalmamak şartı ile) hiç bır sorun olmaz
    ör.bir protezi 20 yıl taşıyan bir kişi artık protezle ilgili sorun yaşarsa yine bir revizyon ameliyatı olarak hayatına kaldığı yerden devam eder.
    Umarım sizler için yardımcı olmuşumdur.allah tüm hastalara acil şifalar versin

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim zeynep kardeşim .arkadaşlar başından geçen arkadaşlar lütfen yardımcı olun

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bursa medicabil hastanesi kürşat kara ve hocası ömer faruk bilgen.
    bilgisine çok güvendiğim doktorlar ikiside. tavsiyemdir.

Üye
    çigdem çelebi Avatarı

Gerçek Adı
    çiğdem çelebi
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benimde kaçınılmaz sonum bu maalesef çok korkuyorum yaaaa :S

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır korkmayın.tamam kolay bi ameliyat değil ama inan sonucunu fazlasıyla aldım ben.
    sonuca odaklan..çigdem çelebi.

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merveenes;

havcı kardeşim teşekür ederim

Üye
    dsanem Avatarı

Gerçek Adı
    sanem
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kader 1 ne işle uğraşıyorsunuz bilemiyorum ama bu ameliyatı geçirenler olarak size şunları söyleyebilirim, ağrılı yaşamdan kurtuluyoruz çok şükür ama yeni bir hayata başlıyoruz, artık kalçada kemik yerine protezimiz olduğu bilincinde olmamız şart ve onu korumamızda şart(revüzyon sürecini uzatmak için) ağır işler bize göre değil maalesef, sürekli ayakta, koşturmacalı veya ağırlık taşımak zorunda olduğumuz bir iş. Tabiki sosyal yaşantımızda da dikkatli olmalıyız, arkadaşın dediği gibi düşmemeye dikkat etmek, sıçramak, yüksek bir yerden hoplamak sürekli bacak bacak üstüne atmak, sürekli alaturka tuvalet kullanmak, en önemlisi kilo almak, ağır şeyler taşımak(kucağa çocuk almak da dahil) bunların hepsinden kaçınmamız şart!!! Umarım hepimizin protezleri ömrümüz boyunca bize sorunsuz eşlik eder dileğiye..Çok geçmiş olsun herkese....

Üye
    haysel Avatarı

Gerçek Adı
    irem kurt
    Son Giriş
    20.08-2013
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrhb bende 35 yaşındayım ve aynı ameliyatı olacağım.mümkünse doktorunun ismini öğrenebilirmiyim.birde acıların son buldumu

Üye
    dsanem Avatarı

Gerçek Adı
    sanem
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haysel;

Doktorum Prof. Nejat Güney, hararetle tavsiye ederim. Ağrılarım bitti çok şükür. Geçmiş olsun sizede, acil şifalar...

Üye
    abdurrahman27 Avatarı

Gerçek Adı
    abdurrahman
    Son Giriş
    12.07-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese geçmiş olsun

Üye
    ferah diba Avatarı

Son Giriş
    02.03-2015
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın kazazede geçmiş olsun banda kalça protezi taklıdı yıl 1999 da şimdi enfeksiyon var değişmesi gerek diyorlar sizin iyileşme dönemleri hakında bilgi almak istiyorum sakıncası yoksa birde nered ve kime oldunuz bu ameliyatı ve ne kadara mal oldu

Revizyon ameliyatı ne demek açıklayabilirmisiniz teşekkür ederim.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon