Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben dışarda 2 evde tek kanedyen ile yürüyorum dizlerimin kilitlenmesi falan normal, ben eğer uzun bacak yürüme cihazı yaptırırsam kanedyen olmadan yürüyebilir miyim? Bir de ben ortopedik bot yaptırıyorum eğer uzun bacak yürüme cihazı kullanırsam üzerine normal ayakkabılar giyebilir miyim? Teşekkürler.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Kanedyen kullan veya kullanma ben sana uzun bacak yürüme cihazını öneririm. Güçsüz bacağı bu şekilde koruyabilirsin. Bence yaptır, evde kanedyensiz yürümeyi dene . Merdiven , basamak, yokuşta denge problemin olur mu bunları düşünerek , deneme yaparak dışarı çıkmaya hazırla kendini .
    Normal ayakkabı kullanabilirsin

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Semacımm.

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şöyle sorayım, uzun bacak yürüme cihazıyla kanedyensiz yürüyen arkadaşlar cihaz yokken de değneksiz yürüyebiliyor mu yoksa cihaz mı değneksiz yürütüyor?

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

uzun bacak yürüme cihazın tek fonksiyonu dizlerin bükülmeden dik durmasını sağlamak bunun ötesinde bişey yok gerisi sende bel denge varsa ayakların güçlüyse herşey mümkündür

örnek olay..
    t6-t7-t8 paraplajik olan
    bir omur ilik felçlisi uzun bacakla dışardada evdede çift kanedyenle yürüyebılır bende yürüdüm ancak kulanışlı değil o şekilde bir yürüme benım ılgımı çekmedi kanedyensız yürümeyi denedim uzun bacakla ama becermedım kanedyensız sadece dik durabılıyordum geriis gelmedi bende bıraktım.

benim beklediğim şu ücize pantlon haberleri ne oldu hava oldu uçtu eğer estetik ve kualnışlık ve ağırlık yönunden düzenlemeler yapılabilirse omur ilik felçlileri için süper bişey olur hatta sgk bıle bunu karşılamalıdır çünkü düzenli olarak o pantlonu giyecek omur ilik felçlisi daha az ürolojı doktoruna vb ıhtıyaçları hissedecektir.

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım teşekkür ederim o zaman gerek yok ben zaten tek değnekle yürüyüp dik durabiliyorum.

Üye
    balengis61 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamun aleyküm. bende uzun bacak yürüme cihazı kullanmak istiyorum.ancak hakkında hiç bir bilgim yok.kullanan arkadaşlar bunun artılarını eksilerini bana rızaenlillah anlatsalar çok memnun olacağım.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelinin derecesine göre cihaz ve üstüne kanedyen kullanmak değişiyor. Bazı arkadaşlar sadece cihaz kullanıyor. Bazıları hem kanedyen hem cihaz kullanıyor. Ben de uzun bacak yürüme cihazı kullanıyorum.Bir tane de kanedyen... Evde kanedyene hiç ihtiyacım olmuyor ama dışarıda mutlaka oluyor. Onun elimde olması kendime güven duymama neden oluyor. İşlerimi daha iyi ve kısa sürede yapabiiliyorum.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yüreteç yardımıyla yürüyorum diz kapaklarımda kilitlenme sorunu yok ancak adım atarken diz kapağımdan aşağısı içeri doğru bükülüyor buda yürümemi çok zorlaştırıyor uzun yürüme cihazı bu sorunumu giderirmi

Üye
    alsaortopedi Avatarı

Son Giriş
    06.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mrblar herkese geçmiş olsun öncelikle anlattığınız veya bahsettiğiniz şeyler bu cihazın yapılabilmesi veya tavsiye edilebilmesi için yeterli değil bunu teknikerle konuşmanızı tavsiye ederim sağlık güvenceniz varsada orta halli bi cihazı fark vermeden yaptırabilirsiniz...

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Kesinlikle alsaortopedi arkadaşıma katılıyorum. Uzun yürüme cihazını yaptırtmadan önce kas testi yapılmasını ve hangi kasların hangi derecede çalıştığını tespit etmekte fayda var. Polio olan kişilerde genelde dizlikli - kilitli eklemli ve çelik bar sistemli bir cihaz yapılır. Aslında yapıla bileceklerin arasında en az 3 çeşit diz eklemi bulunmakta ve dizlik mecburi değildir. Mutlaka bilgili bir teknikere danışmanızı ve mümkünse bir fiziktedavi uzmanında bacak kas testini yaptırmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun

Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bende polio sekeliyim elimle destek almadan bir adım bile atamıyordum taki uzun yürüme cihazını yaptırana kadar artıları: en başta elinle destek almıyorsun duruşun daha dik oluyor aksaman fazla olmuyor ben birde tek kanedyenle bayağı bir yürüyorum -eksilerine gelince:merdiven inerken ve kaldırımlarda dikkat etmeniz gerekiyor düştüğün zaman kötü oluyor birde kilidine dikkat etmek lazım açılmaması için iyi bir medikalciye gitmenizi öneririm.Antalyada yaşayan arkadaşlar daha öncede yazdım yine bilginiz olsun sakın FUNDA MEDİKALA gitmeyin ben bir şekilde düştüm gittim beni beş ay oyaladı .Antalyada yaptıracak arkadaşlar için akdeniz medikal protem medikal, kalecan medikal bunların sağlık bakanlığı ruhsatı varmış il sağlık müdürlüğünden bilgi vermişlerdi tekrardan herkese geçmiş olsun dileklerimle.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar çok geçmiş olsun benimde bilginize ihtiyacım var,benim sorunum paraparezi kaslarda gerilme çekme var bu yüzden botoxs yaptırıyorum ama faydasını %50 gördüm diyebilirim,kaslardan dolayı fazla yürüyememe sorunum var az da olsa var yani,bide bu kaslardan dolayı sol ayakta aksama var ama az bu yürüme cihazı viva kardeşim aksamayı nasıl önlüyor ben bunun için nereye gitmem gerek,beni bi prof dr.bizzat ilgileniyor sadece botoxs yapıyor ama başka hiç bişe demedi şunu yap bunu yap gibisinden hiç bişe demiyor nasıl prof.dr anlamadım yönlendirmiyor yani

Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın sonbahar.44 ben cihazı takmadığım zaman sağ tarafa bayağı bir eğilyorum ve elimi sağ dizime destek vermeden yürüyemiyorum cihazla yürürken elimi kullanmıyorum benim yürüme cihazı ortopedik bota monteli ve sağ bacağımdaki kısalığı diğer bacakla eşitleyen botun içerisine koyulmuş ökçenin boşluğunu dolduran ilavesi var benim cihaz biraz ağır tamamıyla sgk karşıladı ithal yaptırmak istersen biraz fark verip daha hafif cihaz yaptırabilirsin yürüme cihazını taktığın zaman kilitliyorsun ve bacağın yürürken bükülmüyor ve bacağını geriyor eğer bulunduğunuz yerde medikal firması varsa gidip bir görüşün durumunuzu tam olarak bilmediğim için birşey söyleyemeyeceğim doktorunuza sorun yürüme cihazı kullanabilirmiyim diye geçmiş olsun kardeşim.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sagol viva kardeşim teşekkür ederim,allah şifalıgınızı versin ben normalde yürüyorum geziyorum ama sorunlu biraz,kaslarda çekme gerilme var o yüzden adımlarımı yavaş atıyorum yavaş yürüyorum artı kaslardan dolayı sol diz kapaktan az bi dönme oluyor gibime geliyor o yüzden aksama görüntüsü oluşuyor,ben bu ayak kısalıgını nerden ölçtürcem bilgisi olan varmı pratik olarak bilen varmı ayak kısalıgının ölçümü nasıl yapılr..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon