Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Sonbahar 44
    kas ölçümü için iyi bir fizik tedaviciye gitmeni tüm bacakta ( her iki bacak olmalı ) ekstansiyon ve fleksiyon kaslarını ölçtür. Burada senin kaslarına 0 dan 5 kadar notlar verilecek. Gerekirse birde gövde kası ölçülmeli. Bu neticelerle bilgili bir teknikere gidersen sana yapılması gerek cihaz hakkında net bilgi verebilir. Belkide size uzun yürüme cihazı uygun değildir.
    Geçmiş olsun

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler kardeşim kas ölçümü yapıldı sinir ölçümü yapıldı,her hangi bir sorun yok yani spastik paraparezi dogumda beyine oksijen gitmediginden kaynaklanan bi sornmuş ani bi kasılma olayı ortaya çıkıyor özelliklede dışarı çıkınca artıyor bu sorunum beyinden de silmem gerek ki azda olsa normale biner düşüncesindeyim.

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bütün yorumları okuduğum kadarıyla bu konu benide ilgilendiriyor arkadaşlar bende kullanıyorum ve sadece sıcak ve ağır olması sıkıntıları yaşadım ve 2 senelik ömürleri var uzun yürüme cihazlarının ve yeni cihaz yaptırmaya gittim ama henüz başlanmadı ve eski cihazım bayağı deforme olmuş ki düştüm geçenlerde ve dizimi kırdım şimdi şunu söylemek istiyorum cihazlarınızın bakımlarına dikkat ediniz ve dr larınızın sizlere önermiş olduğu isveç kanallı uzun yürüme veya acı ayarlı uzun yürüme cihazları sizlerin rahatsızlıklarına uygun bir halde medikalcilerinize tam rahatınızı sağlayacak şekilde yaptırınız.herkese geçmiş olsun Allah acil şifalar versin hepimize

Üye
    alsaortopedi Avatarı

Son Giriş
    06.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir mezura yardımı ile şöyleki göbek deliğinden medial malleollara (ayak bileği iç kemiği)ikisinide ölç fark varmı bak geçmiş olsun

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok sagol kardeşim allah razı olsun mezro şuan yok bulayım ölçerim..

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladımki kanedyenle yürümeye devam, çünkü düşme riski beni korkuttu en iyisi ben bacaklarımı güçlendirmeye çalışayım doktorumun dediği gibi.

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar

şuanda bahsettiğiniz Uzun yürüme cihazlarının son teknolaji olmadığı tekrar size hatırlatmak isterim. Örneğin cihaz artık bota sabitlenmek zorunda değil. Farklı işlemlerle farklı botlar veya ayakkabı giymeniz sağlana bilir. Teknikerinizi seçerken mutlaka size önerilerini dinleyin. Eyer isterseniz önerilerini bana anlatırsanız doğru yolda olup olmadığınız hakkında bilgi verebilirim. Diğer sayfalarda da yazdığım gibi her polio veya her parapleji kilitli eklem kullanmak zorunda değil. Ve hiç biri hatta dizlik kullanmak zorunda değil.

Umarım doğru teknikerlerle karşılaşırsınız ve hakkınızda hayırlı olan cihazı yaptırma imkanınız olur.

Geçmiş olsun

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teknik-gözü-ile;

ben bişey sormak istiyorum cihazlarla ilgili ne kadar bilginiz var en önemlisi zaten doğru teknisyenlerin doğru teşhisleri çok önemli demiş olduğunuz gibi bir çok kişide bot veya ayakkabı ama bu botlar uzun yürüme cihazlarında kişiye zaten önerilmektedir kişi kendi kafasına göre zaten bu cihazları yaptıramaz diye düşünüyorum mesela benim sorunum dizde geri doğru ve yana doğru özellikle yürürken kaçma var ve 5 senedir 3 model uzun yürüme cihazı kullandım ilk kullandığım cihaz isveç kilitli uzun yürüme cihazı bunu ancak 1 sene kullana bildim tabi ki yapımında hata olduğu için işlevlerim eskisi gibi devam etti yani yana ve geri kaçmaya devam etti sonra sonrasına açı ayaklı uzun yürüme cihazı önerildi 2 senelik ömrü olduğu için 2 sene sonra tekrar açı ayarlı uzun yürüme cihazı kullandım bu arada botlu uzun yürüme cihazıda önerildi bana dr um tarafından falat ayaklarımda da sorun olduğu için bunu yaptıramadım belkide kesin çözüm botlu olanlar ama ben şunu söylemek istiyorum bazı medikalciler kendilerine kobay aramaktıdırlar ama ben bu teklifleri kabul etmedim.şimdi ise dr bu ay yazmış olduğu isveç kilitli uzun yürüme cihazını yaptıracam ama toparlandıktan sonra küçük bir kaza sonucu dizim kırıldığı için bu cihaza bir süre ara verdim ...

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Nefise,

ilk önce geciken cevabım için özür dilerim

uzun yürüme cihazlarında teknoloji oldukça ilerledi ve gelecek seneler içerisinde daha da ileriye ilerleyeceğimizin müjdesini verebilirm. Bir çok cihaz yapıyorum tabiiki kişiye göre cihazların baskı noktaları / destek noktaları değişkendir. Yazınızdan doğru anladıysam eyer diziniz geriye ( arkaya ) ve yana ( iç veya dışa ) kaçıyor. Bu kaçmanın tüm ayakta mı yoksa sadece dizdemi olduğu önemli. Tüm ayakta ise kurulan cihazın kurulumunu kontrol etmek gerekmekte. Sadece dizden geliyorsa tüm teknikerlerin bildiği 3 nokta pirensibini doğru kullanarak bu sorun çözüle bilinir. Ayağınızın sorunları olduğu yazmışsınız. Sizi görmeden ve ayağınızı incelemeden kim ne derse genel bilgidir fakat size şunu söyleye bilirimki son 6 senenin içerisinde sadece 2 kere bota sabit cihaz ürettim ki buda kullanan kişinin isteği üzerineydi. Uzun süredir bu tarz cihaz kullandığından vazgeçmek istemiyordu. Ayakta ki sorunun tam olarak ney olduğu önemli, ayak eklemini nederece kullana bildiğiniz önemli. Ayak eklemlerinin sadece 2 sene kullanıla bildiğini ilk kez sizden duyuyorum. Aşınma kullanımdan kullanıma değişkendir fakat süre ile ilgili kimsenin bir zaman birimi vermesi normalde mümkün değildir. Genel olarak bir çok üretici firma 2 sene eklemlerine garanti vermekte. Eyer kas değerlendirmeniz / Diz ve ayak bileği eklemlerin açısal değerleri mevcut ise ( bir fizik tedavi uzmanı tarafından yaptıra bilirsiniz ) arzu ederseniz bana mail ile gönderin böylelikle size daha net cevap verebilirim.

Çok size özel cevaplar veremediğim için özür dilerim. Umarım doğru yerde doğru teknikere denk gelirsiniz.

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Teknik gözü ile, ben tek kanedyenle ortopedik demirsiz botlar ile yürüyorum, uzun bacak yürüme cihazı ile kanedyensiz yürümem mümkün müdür?

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba petitgirl

teşhis nedir sizde neden bot kullanmak zorundasınız. Varsa bacak kaslarınızın değerlendirmesini yazarmısınız.

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Songül

özellikle sizin gibi çalışan kişilerde cihazın önemi yüksek ki iş hayatınızda deyneksiz olma imkanınız varsa bunun size getirisi çok büyük olacaktır. Deynekli yürümek zorunda olan hastalarım mevcut. Kendilerinde ek olarak ciddi başka rahatsızlıklarda bulunmakta bu yüzden deynekleri bırakma imkanımız yok. Sizde durum nedir bilmiyorum. Yukarıda üye 'nefise ' den istediğim bilgileri bana ulaştırmaya çalışın ve tabiiki ek rahatsızlığınız olup olmadığınıda.

Arkadaşlar

Niyetim internet üzerinden teşhis koymak değil ki bu mümkünde değil. Benim için önemli olan Polio olan kişilerin teknik açıdan ve cihazın kalitesi hakkında bilgi sahibi olmaları. Bu yüzden bilgiler tarafımdan çalıştığım Medikal faydasına değil genel olarak verilmekte. Sanırım bu kafalarda oluşmuş soru işaretlerini ortadan kaldırmaya yeterli.

Geçmiş olsun

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınız için çok tşk ederim ben şuan zaten yatıyorum ayağa kalktığımda zaten raporu çıkartırdım onu yaptıracağım raporun 6 ay süresi varmış o zaman kadar isveç kilitli uzun yürüme cihazı ölçümü yaptıracam.dizde ki kaçma ya gelince dediğiniz gibi geriarkaya) yana (iç doğru ) benim ki benim ayak bileğimde hafif yan basma var ama kalçadan kaynaklanılan sorun da dizimin şeklini değiştirmektedir dr bu konuda 50 yaşımı bekleme mi ve önce kalça protezi sonra diz protezi düşünürsün dedi bakalım zaman neyi gösterecem açı ayarları elimde değil çünkü artık rödgen ve tetkikler dr da kalıyor hastaye bek bişey vermiyorlar ben tomoğrafide çektirdim hepsi onlarda ama ilginiz için tşkler inş bir gün ist bir şekilde karşılaşırız

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nefise,
    benim bahsettiğim açılar fiziktedavi uzmanı tarafından belirlenen açılar ( diz eklemi nekadar bükülüyor gibi ) ektansiyon - fleksiyon ve abduksiyon - adduksiyon açıları tıbbi tabiri ile. Mutlaka bir doktorunda fikrinin alınmasından yanayım ben. Özellikle size önerilen Endoprotezlerde ( diz ve kalça eklemi ) bu konu hakkında mutlaka araştırma yapın. Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım

Geçmiş olsun

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben zaten şuan bile dr kontrolündeyim. ben bu ameliyatı bir çok dr tarafından araştırdım ve hepsi yaşımın genç olduğunu söylediler .

diz rahatsızlığıma gelince ben uzatma ameliyatı geçirdim ilizarov bu ameliyattan sonra dizimin (bükülme ölçümü p )fakat ben bu ameliyatın başarısız geçtiğini idea ettim ama bir türlü ispatlayamadım bana 0 iyi olma şansı verildi fakat sonrasında 6 ay sonra çıkarılan ilizarov erken çıkartılma sonuçu fizik tedavisi verildi ve kendim yapmış olduğum 2 parmağımla dizimi aşağı bükme sonucu kırıldı dizim sonrasında da dizimin kırıldığını 2 parmağımla yapmış olduğum haraket yüzünden olduğunu söyledim fakat fizik tedavi dr da bunu filimde görmedi ben ısrar ettim ve yaptırmadım kendime ve filimleri alıp acildeki dr larıma gösterdim ve kırıl olduğu anlaşıldı ve alçıya alındı o fizik dr varya oda beni acilde alçılar içinde görünce dedi ne oldu nefise hanım bende siz boşuna okumuşsunuz dedim o kırığı ben gördüm size ısrar ettiğim halde umursamadınız dedim burdan şunu anlatmak istiyorum herkez önce kendinin doktoru olsun ben 11 ameliyat geçirdim ve artık kırıl mı çıkışmı yoksa çatlak mı var herşeyi öğrenmiş oldum...iyi günler başınızı ağrıtmışımdır ama içimi dökmek istedim.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon