Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam Hawk

oldukça ilginç vede beraber çalışması zevkli birine benziyorsun. Bu konuyu yazalı oldukça zaman geçmiş fakat ben genede desteğimi sunmak istiyorum. Özellikle suyun içindeki denge olayını basit olarak çözmen için. Öyle içini doldurmana ve protezini gereğinden fazla ağırlaştırmana gerek yok. Klasik olarak kozmetik olan soketin olabildiğince üst ve olabildiğince alt kısmına serçe parmak genişliğinde delik açılır ve suyun devir dayım yapması sağlanır. Böylelikle denize girdiğinizde içi su dolar ve diğer bacağınaza eş olarak suya batar ve çıktığınızda su atl delikten akarak gereksiz ağırlığıda üstünden atar. Diş kozmetiğin yapımında serbestsin tek dikkate alman gereken şey ise aşırı silikon diğer ürünlerden daha ağırdır.

Kolay gelsin.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

hawk14;

Kimse doğuştan yüzme bilmiyor herkes bir bilenden veya bir hocadan ders alarak yüzme öğreniyor bence sen git ve yüzmeyi ÖĞREN çünkü yüzmeyi öğrenmek demek suda özgür olmak suya hakim olmak demek suya hakim olamazsan en ala su protezini de yapsan suda özgür olamazsın oğlunla rahatça yuzemezsin bence birdaha dusun hem mutantı falan bırak " Senin bedenin sorun etmeyi bırak artık."

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Protez veya ortez her zaman için yardımcı araç olarak kalacaktır. Tıpkı araba gibi yürümeyi bilirsin hatta koşmayı bile fakat arabayı kullanırsın. Sadece konfor anlayışına bağlıdır hangi aracı nerede ve ne zaman kullanacağın. Bence her ikinizde haklısınız sadece farklı konfor beklentileriniz var. Teknikerlerin sıkça karşılaştı bir durumdur bu. Biz size konfor verebilmek için varız ve şartları isteklerinize ulaşmak için zorlarız. Eyer bizsiz siz kendiniz istediğiniz konfora ulaştıysanız zaten amacıza gelmişsinizdir.
    Bu da benim nacizane fikrim

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

teknik-gözü-ile;

kardeş kullanıcı adımı unuttuğumdan uzun zamandır siteye giremedim.o yüzden konuyla iliglenemedim.geçen seneki ayak projeme daha yeni başlayabilidim.şu anda ayağımın negatifini çıkardım.alçıyla doldurup pozitifi elde ettim.pozitif elimde.karbon elyaftım var.epoksi reçinem var.sadece tek eksiğim karbon elyaft ve kumaşı pozitife geçirdikten sonra en üst kata geçirilen huni şeklindeki naylon.onuda bulur bulmaz döküme başlıyorum.eğer bulumazsam bi şekilde uydurma bir naylon bulup yapıştırıp elde edeceğim o huni naylonu.güdük soketi yaptıktan sonra diğerlerine yavaş yavaş geçeceğim çünkü emekli oldum ve çok zamanım var.foto paylaşma imkanı varmı bilmiyorum sitede.

Üye
    jetboy33 Avatarı

Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deniz protezi benim de çok istediğim bişey çalışmanı merakla bekliyorum hawk14 resimli paylaşım yaparsın inşallah başarılar

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

hawk14;

imgurl yada tinypic gibi resim yükleme sitelerine resmi yükleyip ordan aldığınız linki sitemizde yazı yazdığımız panele yapıştırarak resimleri paylaşabilirsiniz...

Üye
    ihtiyar delikanlı Avatarı

Gerçek Adı
    erdoğan
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kartal
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili havk14 silikon liner yırtıldığında silikonla yapıştırdığını ve bunun bir daha yırtılmadığını söylemişsin bu silikondan kastın sıcak silikon mu bunu açarsan sevinirim.zira şu anda 2 tane silikon linerimi yırtıldığı için kullanamıyorum.yenisi de çok pahallı.şimdiden teşekkürler.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

sıcak silikon değil.şeffaf silikon.yırtık olan silikonunu iyice yıka kurula.daha sonra silikonu ince bir kürdan yardımıyla yırtık yere sür.falçata yardımıyla fazlalığını sıyır.ama kesme .silikon kaliteli olsun.birde eğer silikonlinerini ayağına benzeyen bir rulo üzerine giydirebilirsen gergin bir halde çok rahat çalışır ve taşmadan yapıştırma yapabilirsin.kolay gelsin.benim 3 ay önce aldığım slikon bile şu anda yapıştırılmış halde giyiyorum sıkıntısı yok

Üye

Gerçek Adı
    erdoğan
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kartal
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim.sevgili dostum .bir de şeffaf silikonu nereden temin edebilirim onu söylesen.(çok masraflı oluyorum farkındayım .) şimdiden Allah razı olsun.

Üye

Gerçek Adı
    erdoğan
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kartal
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nalburlarda satılan silikonmuş galiba aldım küçük bir tüp yapıştırmayı deneyeceğim.inşallah olur.tekrar teşekkürler.

Üye

Gerçek Adı
    erdoğan
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kartal
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili hawk14 kardeşim,Allah razı olsun dün silikon linerimi yapıştırdım.gerçekten de dediğin gibi çok sağlam oldu.sen neredeydin be dostum.aylar önce 2 silikon linerim de yırtılmış protezimi kullanamıyordum.ayıptır söylemesi alacak durumum olmadığından bu sitede ihtiyacım olduğunu belirterek yardım istemiştim.zira 400 ila 600 lira arasında satılıyordu ve benim alacak durumum yoktu.maalesef bulamadım.nihayet 5 ay önce alabildim. 10 larca medikalciyi gezdim yırtılan silikon linerimi nasıl tamir edebileceğimi sordum.kullanamadığımı ,ayağımı yara ettiğini söyledim .hemen hemen hepsi kaldır at dedi geri kalanı ise çorapla giy müddeti gelinceye kadar idare et dedi.tabi ki hepsi yenisinin kendilerinde daha kaliteli ve daha hesaplı olduğunu söyleyerek.
    ve ben tüm imkanlarımı zorlayarak yenisini aldım.ve onu kullanamıyorum.zira protezcimin verdiği silikon liner'ı femoral by pass ve diğer ameliyatlarımı rahatsız ettiğinden kullanamıyordum.şimdi bu eski silikon linerim sanki daha iyi oldu.tekrar Allah razı olsun.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

kardeş yazını yeni okudum.işine yaradığına çok sevindim.ben yırtık slikonla tam 4 sene idare ettim.yırtılan yeri yapıştırdım ve bir daha oradan yırtılmadı.ayağımın vuran yerlerini şişirmek için alet yaptım evde duruyor.evde soketi ısıtmak için makinam var.aslında komple ayak dökebilirm bile.yıllar önce 1c40 ayağımın topuk altındaki vidalar kırılmıştı.ottobock fahiş fiyat istemiş birde almanyadan geleceği için 1-2 ay sürer demişti.aynı vidayı ümraniye sanayide bulup ucunu keserek kafasınıda törpüleyerek taktım.maaşallah tam 6 sene oldu sıkıntım yok.şunu demek istiyorum her arızada cebimizden küçük servetler çıkıyor.biraz beyin jimnastiği yapıp kendi aramızda herşeyi çözebiliriz diye düşünüyorum.

bu arada konu başlığımız olan deniz protezi yapımına soketle başlıyorum.amatör olacak biraz ama sonuçta bizi denize kadar götürsün yeter

dscf9125v - Denizde takılabilecek protez yapmayı düşünüyorum. Fikirleriniz..?

dscf9096o - Denizde takılabilecek protez yapmayı düşünüyorum. Fikirleriniz..?

dscf9104i - Denizde takılabilecek protez yapmayı düşünüyorum. Fikirleriniz..?

dscf9120u - Denizde takılabilecek protez yapmayı düşünüyorum. Fikirleriniz..?

ilk resim aslında en son resim olmalıydı.ilk resimde ayağımın şeklini pozitife aktardım ve vuran yerlere alçı ilavesi yapıp zımparalayacağım.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

turan kardeş o dediğini ben hiç görmedim.yapışmıyor diye bir madde yoktur.teflona bile bişey yapıştırabilirsin istersen.o malzemenin fotoğrafını bir koyarsan bide sıfır fiyatı ne kadar marka model yazarsan muhteviyatını araştırır ve ona göre bir yapıştırıcı buluruz.fiyatını şu sebepten sormaktayım.atıyorum o şey 50 liradır.size tavsiye edeceğim yapıştırıcı 40 liradır gidin sıfır alın derim.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    büyük ihtimal oda slikondur.ve sıvı slikon tutar.şeffaf ve antibakteriyel silikon kullanırsan cilde zarar vermiyor.taşırmamaya bak ama.sadece yırtılan yere yapıştır.eğer slikon tutmazsa bir tek seçeneğin kalmakta.dayson extra diye bir slikon benzeri mükemmel bir yapıştırıcı.elastik olduğundan diz bükülmesinde gerilmede kopmaz.ama önce slikon.ve mümkünse sista marka ufak tüp kullan.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12