Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim sol bacakta çocuk felci mevcut 3 cm. civarında da kısalık var bugüne kadar herhangi bir cihaz kullanmadım.
    Bursa'da Karma ortopedide ilk defa uzun yürüme cihazı yaptırıyorum. Yürüme esnasında elimi dizime destek yapmadan yürüyebiliyorum, ancak kaygan ve parlak zeminlerde yürümekte zorlanıyorum.

Şimdi bu cihazı ben kullanırsam ne faydası göreceğim avantajları ve dezavantajları neler olacaktır.

Bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yürüyüş açısından ne gibi bi fayda sağlar bilemiyorum. Yani zaten onszuz da yürüyebiliyormuşsunuz... Bence olası en büyük faydası, düşme vb. bir kaza olduğunda güçsüz bacağınızı koruması olacaktır...

Keşke bunu biraz denedikten sonra kendinize uygun çlçülerde yaptırmaya karar verseydiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturanboğa 2 sefer prova yaptı firma isveç kilitli her ayakkabı ile giyilebilen (patikli) bir cihaz yaptıklarını söylediler.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hastalığını en iyi sen biliyorsun.
    ben ofliyim uzun bacak yürüme cihazı yaptırdım,ama sadece ev içinde üç beş sefer dolanıp oturuyorm,dışarda kullanmam zaten mümkün değil.
    sizin hastalığınızda olay farklı olabilir,bunu da en iyi siz bilirsiniz

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar uzun yürüme cihazımı yaptırdım iskial destek eksik olduğu için tekrar ortezciye bıraktım.İskial destek nedir ne işe yarar nasıl bir şey bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum.

Üye
    DAMLA81 Avatarı

Gerçek Adı
    AYŞE
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

yıllar oldu bu özellikdeki ortezi ben de kullanıyorum.artık benim bir parcam oldu. ben cok memnunum.

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DAMLA81 İskial destek ne işe yarıyor.Yürüme esnasında iskial desteklimi daha rahat yürünüyor yoksa iskial desteksizmi daha rahat.

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Seyhan dizlik var ama ben kullanmıyorum.Daha doğrusu doktor diz hakimiyeti kısmen olduğu için kullanmayabilirsin demişti.Ben de kullanmıyorum.

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Pluton uzun yürüme cihazlarında iskial destek dedikleri cihazın en üst noktasının arka kısmıdır yani popo muzun alt kısmına temas eden bölümüdür.Dize kadar kasları yeterli olan kullanıcılar iskial desteğe ihtiyaç olmadan cihaz kullanabilirler.( Anlatabildimmi ) Şunuda söylemek isterim ( oturan boğanın hakkı var ) cihazı kullandığın sürece kaslarını zayıflatacak çünki şimdi kasların üstlendiği görevi sonra cihaz üstlenecek dolayısı ile kaslarınız gerileyecek ,eğer kısalığın 3 cm ise cihaz kullanma ve alacağın ayakabının içerisine 1 cm dışına topuk altınada 1.5 cm kısalık ilave ettir evde kullanacağın terliğin altınada 2.5 cm lik bir ilave yapıştır uzun yıllar ayağının gücü eksilmeden kullan.

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mısmıl kısalık 3 cm. ama doktor cihaza herhangi bir tabanlık ilave ettirmedi zaten patik 1cm. kadar kalınlığı var dedi kalan 2 cm. içinde tabanlık kullanmana gerek yok dedi.Cihazı asıl kullanma sebebim kaygan yüzeylerde ayağımın kontrolünü sağlayabilmekti.Cihaz şu anda bu işi görüyor.Sadece kaygan yüzeylerde örneğin alışveriş merkezleri gibi olan yerlere gidersem cihazı kullanıyorum onun dışında pek kullanmıyorum.Evde olduğum saatlerde de cihazı kullanmıyorum.

Üye
    polsem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pluton ben de bu cihazı 8 yaşımdan bu yana kullanıyorum evde genelde kullanmıyorum dışarda kalabalık yerlerde bu cihazla daha güvenli yürüyorum ben elimle dizime dokunarak yürümek zorunda olduğum için uzun mesefelerde elim yoruluyor yada dengem bozuluyor ama yürüme cihazıyla kendimi güvende hissediyorum avntajlımı tam olarak evet diyemem çünkü kasları tembelleştirdiği için ayak daha da zayıflıyor ve alışkanlık yapıyor onsuz dışarı çıkamıyorum hatta doktorlar amaliyatla bu cihazdan kurtulabileceğimi deselerde ben alıştığım için ondan vazgeçemiyorum.Sonuç izinde sorun yoksa kullanmanı önermem.

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

poli sekeli durumlarla halen memleketimizin birçok bölgesinde dizini eliyle destekleyerek yürüme gayreti gösteren bir çok arkadaşımız bulunmaktadır. yapılcak şey okadar basitki ya ben neden daha önce bunu denemedim diyecek kadar. el ile destekleyerek bir çok diz kalça ve bel deformitelerini engeleyemezsiniz bu diz kalça bel ve taki omur ilikde halk arasında kanburlaşma denilen pozisyonlara kadar zorlar. uzun yürüme cihazları fazla efor sarfetmeden yürüyüşünüze ve anatominize destekler sağlayacaktır. vucudu herzaman terazidde ttutmak gereklidir yoksa eksik olan tarafa doğru deformiteler artmaktadır. cihaz kullandığınızda bir çoğunu farkedeceksiniz kaybedecek bir şeyiniz yok cihaz kullandığınızda ama kullanmadığınızda ..... saygılarımla

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba..bende cihazın ölçülerini verdim.ithal isveç kilitli en ust barları hafif olsun dıye alımınyum yapılacak.acaba sız cıhazlarınızı ne kadara yaptırdınız?ben ılk kez yaptırıyorum.2.000 tl fıyat verdıler..sızden bılgı alablırsem sevınırım

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

İzmir'de hafif olanlar 1.500 civarında yapılıyor.
    Her tarafı çelik olursa 1.000 lira civarı.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cem bey bende bır kac yerden fıyat aldım.yerlı olursa 1300-1600 tl arası dedıler.ıthal celık olursa 2000-2500 cıvarı dedıler.bende ılk defa kullanacagım ıcın acıkcası cıkta fıkır sahıbı degılım.en son bır yerle 2.000 tl ıle anlastık.umarım makul bır fıyattır.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon