Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeter3460 Avatarı

Gerçek Adı
    yeter
    Son Giriş
    06.06-2015
    Saat
    14:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eski cihazını kıyaslama yapılırsa çok fazla artıları var yürürken dizimi açıp kapatabiliyorum otururkende daha hafif daha rahat görüntü itibariyle daha estetik istediğin ayakabı üzerine giyebiliyorum eski cihazla bunları yapamıyordum 6 ayda bir bir bod alıyordum yazın ayaklarım sıcakta bişiyordu çok ağır olup bel ağrısı yapıyordu çok cabuk yıpranıyordu parası olana tavsiye ederim pahalı ama bende çok zengin değilim kredi çektim aldım sağlıkğım için yapamıyacağım şey yoktur diyorum şimdilik bukadar yazıyorum iyi günler.

Üye
    asi2277 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ankarada yaptırdım 800 tl civarında uzun yürüme cihazı isveç kilitli belden kemerli .hepsinide sgk karşıladı ben çalışan memurum .

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar

özellikle Alifatih1958 yazdıkları malesef bir çok kez karşılaştığım konulardan biri. Lütfen kimse cihazını kendi yağlamasın. Eklemlerin aşınmalarını azaltmak vede korozyondan korumak için kendi özel yağları bulunmakta. Bu bilindik makine yağı veya gres değildir. Kesinlikle bunları kullanmayın. Senede 1 bakım uygundur. Eyer kumsal veya deniz havası olan bir yerde oturuyorsanız sende 2 veya 3 kez bakıma götürün. Bakım cüzzi rakamlardır ve sonuçta sizi daha fazla hasardan korur.

Yeter3460 bahsettiği eklemi biliyorum bu tür cihazı kullananların bir çok artıları olduğuna da şahit oldum. İçinizde özellikle az da olsa diz kontrollü olanlarda uygulanma imkanı bulunmakta. Bu kontrollün siz farkında olmaya bilirsiniz. Yetkili firmalara başvurmanızı tavsiye ederim.

Geçmiş olsun

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Ben sol bacak çocuk felciyim, 2,5 cm kısalık var. 24 yaşında post polio başladı bende. En son bu konuda yıllardır araştırması olan bir doktora gittim ve zaten yorulmaması gereken kaslarıma uzun bacak cihazı önermedi. Bu kaslarıma daha fazla zarar verirmiş. Şimdiki cihazların hafif olmadığını, hafif olanların da kırılabileceğini söyledi. Post polio açısından çocuk felci olanları bu noktaya dikkatlerini çekmek istedim. Bazen doktorlar da bilinçsizce bizi daha kötü hale getirebiliyorlar. Çocuk felci geçirenlerin Post polio konusunda forumdaki ilgili başlıkları okumalarını ve özellikle yürüyebilen çocuk felci hastalarının uzun cihaz konusunda tekrar düşünmelerini öneriririm. Aşağıda bazı başlıkları verdim:

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mavigül,

sizi ve doktorunuzu hayal kırıklığına uğratmak istemezdim ama evet ben o yaklaşık %50 daha hafif olan cihazları imal ediyorum. Dayanıklı olmalarının sebebi içine işlenen karbondur. Bizim için ilginç olan karbonun 180 / 90 ve 45 dereceli olanları bulunmakta. Bu derreceler binen yüke göre yerleştirilir ve işleme tabi tutulur. Karbonun kaç kat olacağı kişinin kilosuna göre belirlenir. Doğru işlenmiş Karbon uzun yürüme cihazı evet standart çelik barlı bir cihazdan çok daha fazla stabilize olur. Çelik barlı sistem yukarıda bahsettiğim tüm açılarda yükü taşıma özelliğine yaklaşa bilmesi için cihazın penceresiz ve tamamen çeik olması gerekir. Örneğim barların arasındaki kelepçeler Aluminyumdandır. ve deri ile negatif baskı / yara yapmaması için kaplanır. Her kısmını çelik yaparsanız cihaz cihazın ağırlığını tahmin bile edemiyorum.

Yeter3460 bahsettiği cihaz eklemi örneğin mevcut olan kasgücünün gerilemesini değil aksine çalışmasında yardımcı olur.

Bu bilgi eksikliği doktorunuz da olmasının sebebi ise Ortopedistler / teknikerler ve Fiziktedavi uzmanlarının bir üçgen içerisinde çalışmayı hala başaramamış olmalarından kaynaklanıyor.

Kısaca yazıyorum umarın yeterince anlaşılır şekilde olmuştur.

Geçmiş olsun

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

teknikgözüile; mümkünse karbon cihazların çeşitli resimlerini burada paylaşırmısınız.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Benim uzun bacak yürüme ortezimin ağırlığı 1.5 kg civarı. Bu ağırlık kaslara zarar mı veriyormuş
    Kaldı ki ortezsiz tek bir adım atamam , mezarda bile giymeyi düşünüyorum

Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: pluton... Mesajı Gör
    Arkadaşlar uzun yürüme cihazımı yaptırdım iskial destek eksik olduğu için tekrar ortezciye bıraktım.İskial destek nedir ne işe yarar nasıl bir şey bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum.
    aynı cihazdan bende yaptırdım 2 yıl oldu düşmelerim azaldı düşünce tehlikeli olmuyor, denge kurmama yardımcı oluyor..şimdi keşke küçük yaşda yaptırsaydım diyorum... hayırlı olsun

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Jem Mesajı Gör
    teknikgözüile; mümkünse karbon cihazların çeşitli resimlerini burada paylaşırmısınız.

Merhaba

eyer yeter3460'şın bahsettiği cihazı diyorsanız google / görsellere / e mag active yazarsanız size görüntüleri çıkıyor. Genel olarak Karbon cihazı farklı desenlerde / renlerde ve ya karbon desenli bulabilirsiniz. Cihazlarda önemli olan verilen dizayndır. Çelik cihazlarda standart olarak kelepçeler hep arkaya yapılır ek olarakta dizlik eklenir. Halbuki 3 nokta pirensibini kullanarak en azından dizliği ortadan kaldıra bilirler.
    Bana kas değerlerinizi gönderirseniz size uygun olabiliecek cihazın dizaynı nasıl olabileceği konusunda direk resim gönderebilirim.

ii günler

Üye
    alev913 Avatarı

Gerçek Adı
    ALEV
    Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeter3460 merhaba,

peki e mag active nerde yaptırıyosun?izmir de yapan yerler varmı?

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alev913;

Merhaba alev913

bu cihazı Ottobock firmasının testeği ile yaptıra bilirsiniz. İzmirde bu hizmet sanırım sunulmuyor. Ankara veya İstanbul olabilir.

Geçmiş olsun

Üye
    sevic Avatarı

Gerçek Adı
    sevinc
    Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kendımı bıldım bılelı kullanıyom uzun yurume cıhazını ısveç kılıtlı ama yurumede faydası sonradan elımızı tutmadan yuruyoz ama ayagımız yurume cıhazına alıstıgı ıçın cıhazı cıkarınca ne terlıkle nede ayakkabıyla yurume olanagımız olmuyo benım sahsen öyle ama dızımı tutmadan yuruyom ayamda terlık veya ayakkabı yokken

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Sol bacağımda polio sekeli var,15 yıl öncesi Ankara Hacettepe Üniversite Hastahane sinde olduğum ameliyattan sonra çıkartmış ve desteksiz yürüyordum yaş ilerledikçe bacak zayıflıyor ne kadar hareket etsemde kaslar tam çalışmıyor galiba?

Uzun yürüme Cihazını tekrar almayı düşünüyorum,

Daha önce kullanırken siyah kalın tabanlı ayakkabı ile birlikte oluyordu ve çok ağırdı nefret ederdim ,şimdi bazı arkadaşlarımda görüyorum spor ayakkabıyla bile giyiyorlar bacağımda fazla kısalık yok 2 -3 cm kadar hareketlerimi kısıtlarmı?

Bana tavsiyeleriniz neler olabilir nelere dikkat edeyim alırken?

Kafama takılan çok şey varda aklıma geldikçe paylaşacağım.. : )

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

teknik gözü ile; tasarladığınız yeni model ortezleri buradan paylaşabilseniz süper olurdu...

Üye
    teknik-gözü-ile Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selda*;

Merhaba bu tür çok istek gelmesi nedeni ile facebook ta gene teknik gözü ile adı altında üyelik açıyorum bir kaç güne orada resimleri bulabilirsiniz

Saygılarımla

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon