Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuray_34 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    34

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim ayağımda 25 cm gibi bir kısalık söz konusu .. Aslında tam bir kısalık ta sayılmaz aslında ama görüntü itibariyle kısa ve ilk okul çağlarında bir cihaz kullandım daha sonra kulanamadım ve yaklaşık 20 yıldır hiç cihaz kulanmadım . Benim durumuma uygun cihaz bulabilirmiyim bilgi verirseniz sevınırım ..

Üye
    yeter3460 Avatarı

Gerçek Adı
    yeter
    Son Giriş
    06.06-2015
    Saat
    14:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzun yürüme cihazı kullandım daha önce isveç kilitli şuan ottobock e-mag active yaptırdım 10 gündür kullanıyorum çok hafif rahat
    yürürken dizin otamatik açılıp kapanması otururken istediğim ayakabı giyebiliyorum şuanda alışma devresindeyim eminim zamanla daha iyi sonuçlar alacağıma kesinlikle tavsiye ederim maliyeti yüksek ama alma güçü olanlar harika bir cihaz diyorum.

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeter3460 yaptırdığın cihazın fiyatı ne kadar.Polio olan bacağını ne kadar kullanabiliyorsun yani dizden açıp kapama yapabiliyormusun.

Üye
    yeter3460 Avatarı

Gerçek Adı
    yeter
    Son Giriş
    06.06-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

polio olan bacağımı kullanıyorum. açıp kapamayı yapıyorum cihazın fiyatı 18 bin tl fiyat olarak yüksek ama ben kredi çekip aldım
    10 gündür kullanıyorum gayet rahat bir cihaz diyorum.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar..bugun uzun yürüme cihazını aldım.elimi bacağıma koymadan yuruyebilmek okadar garip geliyorki bana..bıraz daha kullanıp durumu sızlerle paylaşacağım.ılk ızlenımlerım neden ben bu cıhazı 32 yaşına kadar kullanmamışım dıye dusunmeden edemedim.gayet rahat elimi destek yapmadan yuruyebılıyorum ve daha onemlısı yorulma olmuyor..bu gercekten cok onemlı.ınsallah alısmam fazla surmez..

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aydın Bey hayırlı olsun ilk zamanlar biraz zorlanırsın ama zamanla alışacaksın en önemlisi yürürken kendini daha güvende daha rahat hissedeceksin.Cihazın kilit sistemi isveç kilitmi yoksa yüzük kilitlimi.

Üye
    yeter3460 Avatarı

Gerçek Adı
    yeter
    Son Giriş
    06.06-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aydın bey hayırlı uğurlu olsun zamanla alışırsın daha iyi sonuçlar alırsın inşallah kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Üye
    fatma_blk Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    10:39
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba..ben de yaklaşık 18 yıldır uzun yürüme cihazı kullanıyorum..şu an 23 yaşındayım.yani bu cihazla ilgili epey tecrübem var.öncelikle isveç kilidi kullanıyor olmak büyük bir avantaj.yalnız yürürken diz kıvrılmadığı için en başta kullananlar biraz zorluk çekerler.fakat alışması zor değil.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar herkese teşekkür ederim.evet bu yasıma kadar hiç kullanmadığım için cihaz biraz garip geliyor fakat zamanla alışacağıma inanıyorum.ama elimle bacağıma destek olmadan yürümek cok guzel.cihazın isveç kilitli olması buyuk bır avantaj.ama bırgun muhakkak bu ottobock e-mag yurume cıhazından alacagım.yeter hanımda bu konuyla ilgili saolsun bır cok bılgı aktardı.fıyat ne kadar yuksek olursa olsun duzgun bır sekılde yurumemı sağlayacaksa ınanın değer dıyorum.

Üye
    yeter3460 Avatarı

Gerçek Adı
    yeter
    Son Giriş
    06.06-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ben E MAG ACTİVE uzun bacak yürüme cihazı kullanıyorum yaklaşık 4 ay oldu. ve keşke daha önce kullanmış olsaydım en azın düşmeler sonucu bacağım kırılmazdı yağmurlu havada korkarak dışarı çıkıyordum en son yağmur bir günde düştüm bacağım kırıldı ve şuan emag active kullanıyorum çok memnunum dizimi açıp kapatabiliyorum yürütken otururken rahat bir cihaz olduğunu için tavsiye ediyorum evde her işimi rahatlıkla yapıyorum hem çok hafif hemde estetik görünüyor pahalı ama ben kredi çekip aldım.

Üye
    feyza Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    09:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar %42 sağ ayak polio sekeliyim.1990 dan berri Ankara erdem medikalden cihaz yaptırıyorum.memnunum.Ama her cihaz yaptırdığımda psikolojik bir sıkıntım oluyor.Her denediğimde oldumu olmadı, sıkan ya da vuran yer var mı yok mu?Bu sene yeni bir cihaz yaptırdım.Benim cihaz isveç kilitli ,sandalet ,dizlik ve T-bandından oluşuyor.3500 tl tuttu.850 devlet ödedi geriye kalanı ben karşıladım.Titanyumdan yapalım mı diye sordulaar kabul etmedim.Daha doğrusu edemedim.Arada 3-4 kat fiyat farkı var.daha hafifmiş.ottobock e-mag active dediğiniz cihazı kullanabilirmiyim bilmiyorum.Sizler nerelerde yaptırıyorsunuz?Halime çok şükrediyorum ama acaba bir gün cihaz giymeden dışarı çıkabilecek miyim ? diye de düşünmüyor deeğilim.Daha önceleri çıkabiliyordum çok olmazsa da belli bir mesafeyi gidiyordum.Ama yaş ilerledikçe maalesef gücüm tükeniyor.Herkese sağlıklı günler....

Üye
    aramiise Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yeter hanım, bende bu e-mag denilen sistemle bir cihaz yaptırmak istiyorum ama hala memnunmusunuz diye sormak istedim, sonuçta oldukça pahalı bir cihaz. Ayrıca eski cihazınızla karşılaştırırsanız ne gibi artıları var.

Üye
    reşit kartal Avatarı

Gerçek Adı
    reşit kartal
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben isveç kemerli yürüme cihazını yaptırıyorum maliyet 1200 dediler bana yeşilkartlı olduğum için sağlık il müdürlüğü karşılayacak parayı

Üye
    YILDO Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    26.10-2013
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ / İZMİT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Hayırlı olsun.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim de sol ayağımda çocuk felci olup kendimi bildim bileli uzun bacak yürüme cihazı kullanan birisiyim. uzun bacak yürüme cihazı kullanmadığım durumlarda (ev içerisinde, deniz kenarında gibi) elimle ayağıma destek yapmadan yürümek mümkün olmuyor. eskiden kullandığım yürüme cihazı halka kilitli olanlardandı. ancak yaklaşık 10-12 yıldır isveç kilit denilen türden uzun bacak yürüme cihazını kullanmaktayım. halka kilitli olanlarda cihazın diz kısmındaki sivriliklerinden ötürü sık sık pantolonlarım yırtılmakta (delinmekte, harap olmakta) idi. ancak isveç kilitli cihazımda bu sorun ortadan kalktı ayrıca diz kısmını bükmek isveç kilitli olanlarda çok daha rahat tabii ki. lakin iki kere bu isveç kilitli cihazımın diz kısmını yağlamak gafletinde bulundum. her iki seferinde de (her halde fazla yağlamış olacağım ki) yürüken mekanizma birden boşaldı ve yere kapaklandım ve her kapaklanışımda da felçli olan sol ayağımın baş parmağı kırıldı. kırılınca da doktorlar bir şey yapmıyorlar sadece bandaja alıyorlar. öyleki ikinci kırılışında doktora bile gitmedim evde kendim bandaja aldım. 20-25 gün sıkıntısı oldu (ağrısı değil). bu cihazı yaptırdığım yer 10-12 ayda bir cihazın bakımının yapılmasında yarar olduğunu, fazla yağ damlatmanın sakıncalı olduğunu bana söylemiştir. ben de yılda bir gidip bakımını yaptırtıyorum. bakım için aldıkları para da ahım şahım bir para değil işin doğrusu. neticede bir ayakta çocuk felci var ise ve elle ayağa destek yapılarak yürümek gerektiği durumlarda uzun bacak yürüme cihazını kullanmak sanırım daha avantajlı olur. en azından yolulmadan sıkıntı çekmeden 8-10 kilometre gibi uzun mesafeleri rahatlıkla yürüyebilirsiniz. ama felç iki ayakta varsa bu cihaz ne kadar verimli olur o konuda ukalalık yapmak istemem zira bilgim yok. ben istanbulda "istanbul ortopedide" bu cihazlarımı hep yaptırmışımdır. hamdolsun hepsinden de memnun kalmışımdır. en son 3 sene önce yaptırdığımda fiyatı 2400 tl civarında idi.
    saygılar

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon