Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aksahin Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/KEÇİÖREN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SOKETİN DÖKME İŞİNİN İYİ YAPILMASI LAZIM SÖZÜNE KATILIYORUM AMA DÖKÜM İŞİNE GELİNCE KESENİN AĞZINI AÇMAK GEREKİYOR,YOKSA SAWW arkadaşın dediği gibi pekte gönüllü olmuyorlar bu işte.İstersenin bi deneme yapın iki farklı insanla aynı medikalciye gidin,biriniz ssk lı olsun diğeri ücretli.işte o zaman anlayacaksınız aradaki farkı.

Üye
    idriz çolak Avatarı

Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence çok mutavazı ve para ile pul ile ilgilenmiyor işinin eyli selamlar

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buradan rant kokuları geliyor ama hayırlısı!.

İcraat görmek istiyoruz. Referans arkadaşlar o kadar para veripte koşamıyorsanız işin ehli nasıl oluyor
    Youtube da hastalar koşuyor

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aslında ben bunu söyledikce sürekli tepkiler alıyorum ama tekrar söylemekde fayda var die düşünüyorum. Protez ve ortez ler provalı ve ölçülü olduğu için sizi mutlu eden bir teknisyen bir başkasını edemeye bilir. Bunu türkiye koşullarında hasta teknisyen teknisyen hasta ilişkilerinerina bakarak ve sanatı inceleyerek orantılamak gerekmektedir. Malesef protez ve ortezler elinize bir tik kağıdı alıp a doğru b doğru deyip elde edebileceğiniz bir protez veya ortez diğildir. Her mağdur ve engelli üzerinde özel ve itinalı çalışılması gereken bir bireydir. A ya uyguladığın yöntemle b yi mutlu edemezsin. Ikinciye gelince burdaki o yüksek rakanlarla veya ileri teknoloji protezlerle çok farklı yürüyeceğinizi veyahut farklı işlerinizi rahatlıkla yapabilceğinizi düşünmeyin markalaşmayın. Kişiye a firmasının diz eklemi uygunken b firmasının ayağı uygundur. Bakın bu unsur hiç bir zaman değişmez sadece a firmasının kompenatları sizi mutlu etmeye yetmeye bilir. Ikinci soket dediğimiz parça protezin can alıcı noktasıdır. Eğer soket konforu ve mekanik ayarlarını tam anlamıyla yerleştirememiş iseniz oluşturmamışsanız alt parçaların uç ması ve kaçması size bir katkıda bulunmayacaktır. Ilk önce protez ve ortez kavramını iyi yerleştimek gerekmektedir akılları . şu bu ötekiden ziyade siz iyi bir protez kullanıcısı olacakmısınız ona bakmak lazım.protezci istediği kadar iyi olsun siz iyi olmadıkdan sonra .... O yüzden siz ve güdüğünüz çok önemli saygılarımla.

Üye
    ali ceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    ali ceyhan
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aksahin Mesajı Gör
    İdriz çolak Şaduman'ıda iyi tanırım ben paracının tekidir o arkadaşlar uzak durun bence..
    arkadaşım ben şahzıman bey e 4 yıl önce 3R80protez yaptırdım piyasada 8000 auro istenilen protezi bana durumum olmadığı için yarı fiyatının altına yaptı belkide zararına ve bunun haricinde benim götürdüğüm amp.futbolu oynuyan bir arkadaşa ramazan ayında hiç bir ücret almadan sırf kimsesi ve sgk veya yeşil kartı olmadığından hibir ücret almadan diz altı protez yaptı PARACININ BİRİDİR sözünüze katılmadığım gibi yaşı itibari ile türkiyenin en deneyimli ve en iyi ustalarından biri olduğuna inanıyorum belki bilmiyorsunuz ahşap soketler var ,alman otto book firması personeline öğreten kişidir kendisi ve türkiyede yanlı kendisi yapmaktadır .

Üye
    aksahin Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/KEÇİÖREN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sana yaptığı iyilikle bana yaptığı kötülüğü tartışmayacağım ali,mevlana uysalın dediği gibi soket olayı çok farklı,kimine çok iyi gelen soket başkasının canını yakabilir onun için firma reklamını yapmadan ve başkalarının canının yanmasınıa engel olmak için yok şöyle çok rahatımda,bi işçilik yaptı sorma gitsin gibi laflar yerine sadece firma ismi ve iletişim bilgilerini yazmak daha mantıklı geliyor,göz boyama olaylarını bırakalım artık.

Üye
    hayrettin Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    30.06-2012
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba bende iki yıl önce kaza yaptıgımda caresiz arayış icerisindeydim yazılarınızı okuyorum bizler engelliyiz bizler birbirimizin dertlerini nasıl engelli oldugumuzu şu an nasıl oldugumuzu yazışmak yerine fiyatlardan markalardan şirket isimlerinden bahsediyoruz sitemize kayıt oldum arkadaşlardan cok şey ögrendim dediler cok dikkatli ol bu piyasa kurt kapanı dediler paranı alırlar kapıdan cıkana kadar ondan sonra yanarsın dediler derken siteden boludan boluda oturan erdal nimet tepeyle tanıştım ona inandım benim gibi engelliydi bana duru ortapediyi tavsiye etti tamer beyle tanıştım ben yürüyene kadar izmirden manisaya geldiler ben hala cebimden beş kuruş cıkmadı beni arabalarıyla getirdiler götürdüler daha beş kuruş harcamadım demem o ki işcilik ve moral hastayı motive etme cok önemli clışırken biriyle tanıştım tek degnekle yürüyo aynı benim gibi sag diz altı neden degnek dedim yapamıyorum dedi cesaret işi bu erkadaş almanyada yaşıyor altı ay orda altı ay burda yaşıyor o arkadaşı tamer beye götürecem ben oniki sat calışıyorum birbirimizin dertlerini paylaşalım arkadaşlar birbirimize faydalı olalım ha bu arada koşuyorum merdiven yokuş cıkıyorum yakında videomu cekecem arkadaşlara sunacam saygılarımla sevgiyle kalın

Üye
    illegal_adam Avatarı

Son Giriş
    28.06-2013
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bugün bir piyasaya çıkayım dedim hiç protez kullanmadım yeniyim bu alemde neyse bugün gata sonra izmit marmara ortopedi nesa gezdim hepsi tam zıt şeyler sölediler benim diz altı mı üstü mü bende bilmiyorum tam sınırdan ama diz kapağı var ve oynatıyorum bu sölediğim yarlere gittim biri önce 3 milyarlık mı ne varmış onu yaptır sonra değiştirirsin diyo biri iyisini yapalım diyor biri diyo ayağın tam sınırdan kesilmesi iyi olmadı diz kapağını da alsa güzel olurdu öbürü tam tersini söledi diz kapağın olduğu için şanslısın dedi bende şaşırdım kaldım ne yapacağımı bilemiyorum artık sıkıldım bu iş bir an önce bitsin diyorum ama güvenemiyorum da arkadaşlar pazartesi nesa ya bida gidecez inş. ne yapmam lazım neler sormam lazım bir yardımcı olsanız...

Üye
    Sselma Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Bacağım düz üstü ampüte ve şimdi protez zamanı geldi. sayfadaki yorum ve yönlendirmelerden çıkarılan, İzmir'de Duru Ortopedi..

Dikkat edilmesi gereken protezin markasından ziyade uygun soket ve kişiye uygun protez...

Birkaç soru ilavem olacak:

* Ölçü almak isteyen X firma beni alıp güdük ölçüsü için ofisinde ağırlayacak, bu beni onlara zorunlu bırakır mı? ( hastaneden beri arada arayıp üzerime düştükleri için kıramadım, tam araştırma yapamadığım için de kararsızlık yaşıyorum)
    * SSK ile bana tanınan protez miktarı ve süresi nedir. 3 yıl gibi biliyorum fakat bu beni tedirgin ediyor, çünkü ayaklandığımda kilo kaybı halinde protez değiştirmem gerekirse ne olacak?
    * derin yaralardan, kanamalardan ve acılardan bahsediliyor... Bunları önlemenin bi kremi yolu formülü var mıdır?

Teşekkürler

Üye
    halitc Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    08:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiçbir protezciye güvenmiyorum...hepsinin teker teker sınavdan geçirip bu işi yapma yeteniğine sahip olup olmadığı kontrol edilmeli.. benim canımı çok yaktılar...hepsi paragöz..yürürken her acıda onlara bol bol dua ediyorum..!!!!!!!.

Üye
    ermana Avatarı

Gerçek Adı
    erman
    Son Giriş
    26.12-2016
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

aydın da tralles ortapedi, ben 2009 yılında lüleburgaz dan 800 km uzağa burasının namını duyarak gittim. iykide gitmişim 15 gün misafir ettiler geceli gündüzlü denemeler yaptık uğraştılar ve herkezden duyduğum yaradır acıdır yürüyüş bozukluğudur hiç bir sıkındım yok. kullanılan protez markasından çok uyguluyan yer daha önemli. eğer piyasada bolca bulunan işini bilmiyen bir medikalciye giderseniz c-leg te kullansanız hayatınız zindan olur.

Üye
    halitc Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    08:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Protez mağdurları sesinizi çıkarın... Bizim acılarımızı ticari kazanç yapan protezcileri deşifre edelim,hep birlikte hesap soralım.diren protezli..

Üye
    bordomavi41 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan Ören
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaş soketti karbondu silikondu derken gunumuzde bir soket yaptirmaya kalsan 3,5 - 4 bin lira tutuyor.Sizce bunun maliyeti isciligi tum masraflari cikildiginda aldiklari parayi hak ediyorlar mi ? Malesef ticari gozle bakiliyoruz. 2 yil ortez protez bölümü okuyup bir yerde cirak olarak ise mi baslasak

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12