Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sol dizaltı amputasyonluyum. silicon liner protez yaptırıyorum ama modüler protezim daha rahat geliyor bana şu anda. henüz bitmedi yapılıyor. benim diz eklemimde de total eklem protezi var. yeni yapılan protezi provalarda giyiyorum yan tarafı modülere göre daha kısa soketin. o nedenle diz kayma yapıyor ve ben bir türlü rahat yürüyemiyorum. diz eklemi sağ sol kayma yapıyor.
    benim dizimde eklem protezi var ondan mı kaynaklanıyor yoksa yaptıran arkadaşlarda bu sorunu yaşayan ve sonra alışan var mı?
    bu konuda tecrübesi olan arkadaşların cvplarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

bende yıllardır sliconliner kullanıyorum.çok rahat.terletme dışında.kışın pek sorun olmuyor ama yazları biraz bakım istiyor.bakım derken günde bir kere sliconu çıkartıp ayağındaki ve slikondaki teri silersen sorun olmuyor.mesleğim gereği 16 saat ayakta kaldığım zamanlar oluyor.7 senedirde protezli olarak çalışıyorum hiç sorun olmadı.yaşayan birisi olarak bikaç tecrübemi paylaşayım.slikon linerlerin kendinden çoraplısı (technojel)var.alkol sürmeden ayağa takıyorsun.çok rahat ama çok dayanıksız.benimki 1 senede yırtıldı.bende alkolle giyilen sonrada üzerine çorap takılandan aldım.3 senedir kullanıyorum.birkaç yerinden yırtıldı ama nalburdan aldığım 1 ytl lik slikon çok sağlam olarak yapıştırdı.yapışan yer birdaha yırtılmıyor.ama technojel dediğim model slikonla yapışsada çok çabuk yapıştığı yerden gidiyor.ayakta gün sonunda genelde diz kapağında güdük ucunda hafif şişmeler oluyor.ben tesadüfen termoramon diye bir romatizmal merhem keşfettim.ayaktaki şişlik sabaha kadar iniyor.birde ayağını dove sabunla yıkarsan terlemeyi bayağı azaltıyor.lafın kısası ihtiyaçlar insanı mucit yaparmış.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Üye
    aksesmedikal Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

havk 14 benden de sana bi fikir olsun terlemeyi önlemek içinde şeker hastalarında kullanılan çoraplar var onlar yazın teri engelliyo kışında sıcak tutuyo gümüş ipten yapılan güzel bi çorap denemelisin bence

Üye
    hayrettin Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    30.06-2012
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilknur kardeşim benimde yeni gecici kullanıyorum bende yaptırıcam bilgim yok gecmiş olsun sigorta karşılıyomu

Üye
    hormoni44 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Degerli arkadaşlar umarım hepiniz harmony i sistem protez kullanak nasip olur..

silikon liner terle birlikde ayagı yakıyo su toplatıyo...kışın iyi yazın berbat

Üye
    kayahak Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar silikon protezin içine alçı çorabı giyiyodum ama gümüş çorabı yeni duydum, protezim içine giymek uygunmudur gümüş çorabı.