Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emrah_37 Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 4 ay önce trafik kazası geçirdim ve sol bacağımı diz altından kaybettim protez aşamasına gelmek üzereyim ama hiç bir bilgim yok kastamonu da yaşıyorum hangi il olduğu sorun değil ama ne tür bir protez kullanmalıyım veya nerde ve nasıl bişi yaptırmam lazım yardım cı olur musunuz ,,,

Üye
    emrah_37 Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim gerçekden yardıma ihtiyacım var

Üye
    türk Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun diyelim adettendir.inşallah çabuk kabüllenirsin. arkadaşım ben 17 yıllık sağ diz altı engellisiyim. senin ilk protezinde olağan sorunlalar yaşarsın moralini yüksek tut .kesilen nokta yani güdük kısmında veya protezin kavrama noktalarında öncelikle vurma sürtme gibi sorunlar olacak .protezini yapanların becerisi teknolojisi ve fiat bu aşamada etkilidir.güdük boyuna ğöre farklı tabiki maddi protezler var .tavsiyem ilk protz den fazla beklentin olmasın sebebi güdükte incelme olacak zamanla duracak .benim tavsiyem teknik ortapedi izmir 0232 422 5126 ben protezle top oynayabiliyorum .öğrenmek istediğin ne varsa sor.başarılar

Üye
    aksesmedikal Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun.ufuk beyin de bahsttiği gibi ilk protezde bazı ufak sıkıntılar yaşabilirsin.şuanda senin yaptırabileceğin modüler diz altı yada silikon lineer pin sistemli protezler olabilir.

Üye
    Yasemin2010 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.11-2010
    Saat
    01:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, bende protez yaptırmayı dusunuyorum lutfen edındıgınız bilgileri paylasırsanız sevinirim, Benim diz üstuden ampute oldum,,
    Emrah edindiğim bilgilere gore en şanşlı protez kullanıcıları diz altıymış,

Ben ankarada 5-6 firma ile gorustum, yani çok guzel teknolojiler var, yani silikon liner ve carbon ayaklı sıstemler varmış, yanı en son onları soyluyorlar,
    ankarada 2-3 firma bana duzgun çalısıyor gibi geldi, herkes baska firmayı karalıyor, yanı acıkca suraya gıttım soyle soyle anlattılar dıyorum ben onları tanıyorum onlar sahtekar onlar işte yaparlar sonra sana ilgi gostermezler diyor yani aptal olsa anlıycam , evet beyfendi en guzel firma sizsiniz size guvenmeliyim,,

Bu nedenle protez yaptırcagın yer çok onemli diyorlar, kastamonudaysan ankara ve istanbulu kesin gez ama , istanbuldan korkuyorum aslında ordada 1*2 fırma ile konusmak istiyorum ama artık ankarada firma sayısını 3e indirdim, bunlardan birine yaptırmayı dusunuyorum,

Tekrar geçmiş olsun,
    silikon liner'lı ve carbon ayaklı olsun,,
    eger firmalarla ilgili tecrubelerı olan arkadaslar varmı? yani su firmada yaptırdım pişmanım diyen ve ankarada tavsıye edeceği firmaları yazarmısınız,,

teşekkur ederim

Üye
    emrah_37 Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekden çok iyi bir yer buldum ankarada keçiörende bir üniversite ortez ve protezle ilgili bir yer çok güzel ilgileniyorlar çok memnunum gerçekden ben karar verdim orada yaptıracam

Üye
    Yasemin2010 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.11-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilmiyorumda universite, yani haccettepe universitesi felan duydum ama 2-3arkadaş fırmaları tercih et dedi, bende

3-tane firma tavsiye ettiler
    *Anadolu Ortopedi
    *Proted Ortopedi
    *Otto Bock ,tavsiye ettiler ama ben, onumuzdeki gunlerde tekrar ziyarete gitcem bu kişileri bilgi aldıgımda 2-3gun sonra yazarım, senın dedıgın universite ne universitesi?keçiorende,,

Sana ne tavsıye ettıler protez biçimi bazında ve ne gibi izlenimlerin oldu emrah, Bizlerle paylasırsan bilgi edinmiş oluruz,
    Birde bana gudugum çok sarkık dediler ve 2-3hafta bamdaj uygula dedıler, gudugun de biçim alır dediler,
    Sana boyle birsey dedilermi , yani diz altı için fark ediyormu bilmiyorum ama,,

Üye
    emrah_37 Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

söylediğin firmaların hepsine gittim görüştüm ama hepsi de biz iyiyiz dedi hoşuma gitmedi ilgilenmeleri zayıf ama benim gittiğim yer gerçekden muhteşem sadece işleri protez satmak değil bir amaçları var en iyi olanı belirlemek ve senin yürütmek burada bişi diyemiyorum yanlış anlaşır msn de görüşebiliriz night_fire_19@hot.com

Üye
    Fzt. Gökhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Gündoğan
    Son Giriş
    10.03-2011
    Saat
    19:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben fizyoterapist olduğum için bir öneride bulunacağım.Diz eklemine çok dikkat et kontraktür-eklemin tam açılıp kapanmaması diyelim- oluşmasın.Araştırdıysan biliyosundur diz altı ampute hastalar normale çok yakın bir şekilde yürüyebilir koşabilir zıplayabilirler.Ancak dizinde kontraktür olan bir hasta ampute olsun veya olmasın bunları yapmakta zorlanır.

Üye
    Yasemin2010 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.11-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba emrah, Kusura bakma ben burdan tecrubelerı paylasmak isterim, yani sonucta herkesin bilgilenmesi acısından,

Birde bu gittiğin firmalarda kimlerle gorustun aynı kişilerlemi gorustuk, yanı sonucta calısanda olabılır, o dedıgın okulda kımınle gorustun,,

Üye
    emrah_37 Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hepsiyle görüştüm ve aynı kişilerle görüştüğümüze eminim çok araştırma yaptım gittiğim okula bir prf. dr. sayesinde gittim ve orada da bir prf. dr ilgileniyor ama ben kafama girmek istemem kimsede yanlış anlamasın ama özelde para için yapıyorlar bu işi benim gittiğim yerde amaç para değil yürütmek bunu öğrendim sen nerelisin istersen iletişime geçelim bir şekilde

Üye
    Yasemin2010 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.11-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gokhan bey teşekkur ederim, başka tavsiyeleriniz neler, Yani Şimdi emrah arkadasımızın dediği yere baktım keçioren protez ortez dedim,

ankara unıversitesi protez ortez cıktı,, Acıkcası ben olsam korkakarım, sonucta hoca konuscaktır bızımle ama ben zannetmıyorumkı oyerda hocaların yapacagını, ogrencılere yaptırırlar yapmasını ogrensınler dıye

Birde bir firma ama istersen ilk olacagı için, çorapla giy dedi,
    yanı gudugum cok kısaymış, silikon iyi olur ama giyememe olabılırmış,
    yani samımı buldum acıklamayı, sonucta fazla para almak ıcın pahalı seylerde sunabılırdı, ama bilmiyorum sizde ne tip protez tavsıye edersiniz?

Üye
    emrah_37 Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne tip bir protez kullanacağını siz değil doktorlar belirliyor ve size sunu yor size uygun olan bu dur diye seçim sizin ayrı ca benim söylediğim yerde öğrenviler değil prf. dr. yapıyor bu işi

Üye
    Yasemin2010 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.11-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorlar veriyor ama ben kendi imkanlarımla karşılıycam, yani doktor soylemıyor firmalar soyluyor ama, tecrubeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum soyle eklem kullanıyorum su tıp protez kullanıyorum, demelerını istiyorum, senin diz altı oldugu için 2-3çeşit ayak gordum
    1- agac var içinde
    2-plastik demirli eklem takılıyormus
    3-karbon ayak,

yanı gorunus olarak da carbon cazib ediyor acıkcası, ama
    Ben zannetmıyorum prf.dr senden olcu alıp, içerde kendısının yapacagını,
    senle konusur, belki olcunude alır sonra ogrencılere yaptırırlar ,

SON PİŞMANLIK NEYE YARAR DEMEDE, ginede sen bilirsin arkadaşım hakkında hayırlısı olsun,
    allaha dua et, allah en hayırlısını karsımıza cıkarsın,,
    Sonucta yaşamımızı onlara teslım edıyoruz,,

Üye
    emrah_37 Avatarı

Gerçek Adı
    EmRaH
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben sana şunu söyleyim dediğin bütün hepsine gittim yaptıran hastalarla da konuştum görüştüm özellerin çoğu yapana kadar yaptıkdan sonra sen onlara yalvaracak mış sın kara senin ama verilen sözlere inanma çoğu para tuzağı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon