Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lodos38 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    16:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam, ben sıteye uye oldum. hastalık sonucu sag bacagımı dız kapagının bayagı ustunden kaybettım. sagda kalan guduk parca kısa oldugu ıcın kemerlı protez yaptırdık atılım ortopedıden (kayserı). kemerı omzumdan atıyorum ve guduk parca kısa oldugu ıcın bacagımı once sargı bezıyle sarıp sonra protezın hava sıbobundan cıkarıyorum bezı. boylece bacagım ıyıce ıcıne gırmıs oluyo. ama yıne de bıraz yol yuruyunce ve oturunce kalkarken hava alıyo ve protez cıkıyo. yanı hıc memnun degılım
    acaba baska turlu protezler var mı? yolun ortasında cıkmasından cok korkuyorum ve takmak ıstemıyorum.
    ayrıca soruma gelınce, ben ssklıyım ve bu protezde hıc para odemedım. tekrar yenısını yaptırsam yıne ssk karsılar mı protezı?

Üye
    lodos38 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar sormayı unutmusum benım durumumda guduk parcası kısa olan varmı ve ıyı protez fırması

Üye
    naziko Avatarı

Son Giriş
    30.04-2008
    Saat
    17:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence uygun olan protezi kullnıyosunuz zaten.her ayağa kalkmanız da ve ara ara havayı boşaltmanız gerekiyor.ayrıca zamanla güdüğünüz kapalı ortamda kaldığı için zayıflar , bunun içinde yaptırdığınız yere gidip dolgular yaptırmanız lazım.1 yıldan sonra değişim için ssk dan yararlanabilirsiniz.5 yılda birde yeni protez alabilirsiniz.iyi günler

Üye
    fatih tiryakioğlu Avatarı

Son Giriş
    02.07-2008
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

silikon takviyeli bel kemerli bi rotezde olabilir denemek lazım görmek lazım.kalça ampute değilse kısa güdüklere silikon uygulaması yapılabilmekte.

Üye
    lodos38 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

protezimi degıstık cok ılgılendıler sagolsunlar.sımdı daha sıkı tutuyo ve daha hafıf.sımdı tek ıs benım proteze alısmam ve degneklerden kurtulmam

Üye
    Yurdagül Avatarı

Son Giriş
    18.10-2009
    Saat
    01:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sağ bacağım protez ve güdük çok kısa..
    Sizin anlattığınız kemerli protez ilk protez kullanmaya başladığımda yapılmıştı bana.. dizi kilitli sadece otururken kilit düğmesiyle açılan ve belden kemerli..
    Anlattığınız protezi giyme piçiminiz bandaj ile güdüğünüze giyilen protezin anlatımı..

Bandajı bacak için olanından temin etmeniz, bandajla ayağınızı iyice proteze taktığınızdan emin olduğunuzda protezin şaft bölümünde havanın kalmadığına emin olduğunuzda sibobu kapatmanız gibi önerilerim olabilir..
    ayrıca şaftın hava alması sibobunuzun eskimesindende kaynaklanabilir..
    Yürüdükten sonra ve oturup kalktıktan sonra şaft bölümüne hava giriyordur.. Sibobun ortasına basarak şaftın içindeki havayı dışarıya vermeniz vakumun kalitesini arttıracaktır..

Şu anki kullandığım protez şaft bölümü vakumlu karbon şaft ve dizi otomatik sadece topuğa basıldığında kırılan bir protezdir..
    Silikon protez kullanmadım güdüğümün kısa olması sebebiyle düşünmedim de..
    Önerim Protezinizi İstanbul'da yaptırma imkanınız varsa
    Bahariye Nesa Ortopedidir..

Üye
    lodos38 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son soyledıklerınızden hıc bıse anlamadım dogrusu protezden anlamam daha hıc duzenlı kullanmadım.ama bugun deneme ıcın gıttık.protezı anlatayım size:
    yenı protez dızı kılıtlı sadece oturup kalkarken acılan bı protez bacagımın gırdıgı yer yenıden yapıldı ve suan cok rahat ve cıkmıyo.bugun takıp bayagı bı kemersız yurudum.sımdı bacaga belden baglamalı kemer takılacak ve demır kısmı kaplandıktan sonra gıdıp alacagım bu seferkı daha ıyı ve rahat oldu.
    sıze bı sorum olacak sız kac yıldır kullanıyosunuz ve degneklerden kurtuldunuzmu.ben yenı basladıgımdan cıft degnekle kullanıyorum protezı

Üye
    ecrinay Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili lodos 37 yaşını bilmem gerekiyor para ödeyip ödeyemeyeceğini söylemek için ama neyse iyi dinle devlet gelişmekte olan kişiler için yani 18 yaşa kadar her yıl protez parası ödüyor. Fakat gelişme durduğu için daha sonra ki protezi yenileme de 5 yıl sonra yeniliyor. ama protezin her hangi bir parçası değişecekse devlet karşılıyor bunu bilmeni istedim.

Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

lodos kardeş benim iki güdüğümde kısa ama sağ taraf daha kısa ve parçalı.ilk protezim anlattıgın gibi kemerli idi ve ne olursa olsun belli süre sonra çıkma meydana geliyordu ve hava alınca yanlış anlaşılmalara mahal veriyordu
    ikinci protezim şimdi kullandığımda kemer kullanmıyom.protezin içinde taktıktan sonra şişireceğiniz airback tarzı şişen iki adet nesne var.onları protezin üstünden şişirerek bacağınızı tutuyor.bacağı sıkarsa bunu indirebiliyorsun.tavsiye ederim.

Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol bacak için diz üstü protez kullanıyorumç bu sıcak yaz günjlerinde çok fazla terleme yapıyorum. yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Üye
    KORYENT ORTOPEDİ Avatarı

Son Giriş
    07.01-2009
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelıkle geçmiş olsun arkadaşım protezın en önemlı kısmı sokettır gerısını altındanda yapsan farketez önemlı olan soketın ıyı yapılması iıy vakumlaması yolda yururken protez hava yapıyosa sokette hata vardır ve yolda yururken protez çıkıp düşmene bııle neden olabılır protezını nezaman yaptırdın daha önce para vermemişin yıne aynı devlet hepsini karşılıyo istersen burdan ulaşa bılırsın sana daha iyı bılgı vermek açısından koryent@hotmail.com

Üye
    can erdem Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, kısa diz altı protezler genelde problem olasılığı yüksek protezlerdir, güdüğün kısa olmasından dolayı protezin temas yüzeyinin az olması ve kasların kısa olmasından dolayu kullanıcıya oldukca zor anlar yaşatır, iyi bir rehabilitasyon programı ve uygulanacak protez de bazı değişiklikler yaparak kemer kullanmanızı ortadan kaldırılabilir detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin www.canerdem.com 0212 621 13 14

Üye
    ferhatdikici Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasim öncelikle geçmiş olsun:
    aynı problem bende de vardı taki 3 ay önceye kadar. silikonlu soket yaprırdıktan sonra öyle bir sorunum kalmadı. yaptırdıgım yer izmir alsancak teknik ortepedi. 1 yılın dolduysa biraz kurum farkı ödedikten snra alabiliyosun.. diğer türlü ben 3bin ytl ye yaptırdım..

Üye
    aytekin86 Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    02.04-2011
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul/üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak kardeşim benimde diz altı protezim var sağ ayakta trafik kazasında kaybettim bu konuda bilgi sahibi olmak istiyosan medikale sorman daha sağlıklı unutmada bu hayat geçici zaten kafana takma üzülürsen sadece sen üzülürsün elden bişey gelmez kader arkadaşım hayatı bu şekildede sevmelisin ben çok seviyorum unutma böylesi bizim için daha hayırlıymış hayata bağlan 4 elle bırakma uçurumun kenarında bile olsan sırf hayata gıcıklık olsun diye gülümse aytekin

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam... Arkadasım geçmiş olsun ben sağ ayak dizüstünden kaybettim Ottobook marka Protez kullanıyorum. Sana egzersiz verildiyse mutlaka uy..
    bu Protezden bile önemli ve hırsla hayata sarılmaya bak. benim Protezi aldığım firmanın linki: http://www.tenortopedi.com/mobilitecozumler.html
    yardımım dokunduysa, Sevinirim. iyi günler...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon