Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    azraak Avatarı

Son Giriş
    25.04-2011
    Saat
    09:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Benim 6 yaşında doğuştan amniyotik bant sendromu sağ kolu dirsek altından olmayan bir kızım var.
    bu sene anasınıfına gidiyor, önümüzdeki öğretim yılında ilkokula başlayacak. okula başlayıncaya kadar çok sorun etmiyordu, fakat son dönemde protezi fazla konuşmaya başladık. anladım ki onu bazı şeyler rahatsız ediyor. işlerini çok iyi yapabiliyor, sağ kolunu çok iyi kullanıyor hatta makas kullanıp iyi kağıt kesebiliyor.
    internette araştırırken çocuklar için açılır kapanır bir protez olduğunu gördüm. otto bock firmasının ürettiği.. Myo electrically .

Merak ettiğim bunu kullanan arkadaşlar var mı?
    doğuştan sorunu olan bir çocuk çabuk adapte olabilir mi?
    özel bir kullanım eğitimi gerektirir mi?
    yoksa sadece kozmetik olarak görüntü olsun diye sabit bir protez mi olmalı ..otto bock tan randevu aldık ama kafamız çok karışık çocuğun kafasınıda karıştırmak istemiyoruz.
    bu konuda bilgisi olan arkadaşımız varsa paylaşırsa çok memnun olurum.

TEŞEKKÜR EDERİM.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Kullanım açısından bilemem ama, sigorta kurumlarının bu ürüleri şu şartlarda karşıladığını belirtmek istedim:
    www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=25240

Üye
    azraak Avatarı

Son Giriş
    25.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim verdiğin bilgi için arkadaşım.
    peki bu sağlık raporu özel hastanelerdende alınabiliyormu acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Kurumunuz ile anlaşmalı bir özel hastaneyse evet, alınabiliyor olmalı
    Bu konuda kesin bir bilgim yok, ama sonda, ilaç vb. ürünler için özel hastane raporlarının geçtiğini biliyorum. Bu sebeple, ürün farketmeksizin özel hastane raporlarının Myoelektirk kontrollü protezler için de geçerli olduğunu düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    azraak Avatarı

Son Giriş
    25.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ediyorum...
    Bu konuyu daha o kadar yeni başladım ki araştırmaya cahilliğimi hoşgörün lütfen..cevabınız için teşekkür ederim.
    bu hafta cuma randevu aldık bakalım gideceğiz otto bock firmasına umarım herşey yolunda gider..inşallah protez için uygundur..

Üye
    aksesmedikal Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet bazı malzeleri özel hastane raporuylada alabiliyorsunuz ama myo elektronik kol protezi için geçerli değil.türkiye genelinde ki tüm ssklı hastaların myo elektronik kol protezini yanlız simay medikal yapmaya yetkili onlardan konuyla ilgili daha iyi bilgi alabilirsiniz. 0232 460 15 40 bu numaradan ulaşabilirsiniz onlara