Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    terapist77 Avatarı

Son Giriş
    22.05-2010
    Saat
    17:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle herkese selamlar..
    bundan 13 sene önce ayağımdaki kısalık farkından ve şekil bozukluğundan dolayı sol dizlatı ampüte operasyonu geçirdim.
    aktif çalışan birisiyim ama son yıllarda hatta aylarda fazlasıyla artan bir ödem problemim var. bugüne kadar sadece klasik yada modüler sistem protez kullandım, şuan kullandığımda modüler sistem.

sorun şu ki; gün içerisinde kendimi ne kadar rahat hissedersem edeyim, belirli periyotlarla güdüğümdeki fazla basının bindiği kısımda aniden ve ceviz büyüklüğünden küçük olmayan ödem, sonrasında da abse oluşuyor.. haliyle en az bir hafta rapor alıp protezi kullanmamak zorunda kalıyorum.
    oysa bilinçli ve hazırlıklı yapılan bir ameliyat geçirdiğim için; güdük boyunda,ş eklinde bir problemim yok.. üstelik kilom da çok az..

öncelikli olarak merak ettiğim; benimle benzer problem yaşayıp da bunu aşabilen var mı? ve nasıl kurtuldu?
    silikon protezler bu konuda ne kadar yardımcı olabilir?
    durumumla ilgili bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Üye
    terapist77 Avatarı

Son Giriş
    22.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güncel?

Üye
    Flofi Avatarı

Gerçek Adı
    Feyza
    Son Giriş
    09.04-2013
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ...Akdeniz...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bende modüler diz altı protez kullanıyorum. Benimde protezimin değen yerlerinde, özellikle dizimin arka kısmında ceviz büyüklüğünde, sizin de dediğiniz gibi şişlikler oluşuyor ve akşam protezi çıkardığımda içinde yağ bezesi oluyordu. Doktorum "eğer rahatsız ederse ufak bir operasyon ile alabilirim" demişti ama ben cesaret edemedim, kendliğinden de geçti ilerleyen günlerde.
    Hemen hemen 4 yıldır slikon çorap kullanıyorum. Şişlik yada vurma olayı ile sık karşılaşmıyorum artık. Yeni slikon protez yaptırıyorum. Bakalım memnun kalacak mıyım..

Üye
    terapist77 Avatarı

Son Giriş
    22.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle ilginiz için teşekür ettim..
    3 seneden daha uzun süredir kullanıyorum silikon çorabı..ama sonuç nafile..hala ve özelliklede son dönemde çok sık problem yaşıyorum..silikon proteze ne kadar bel bağlamalıyım merak ettiğim konu bu aslında..birde harmony sistem kullanan arkadaşların diğer protezlerden farklı diyebilecekleri bir rahatlığı varmıdır diye düşünüyorum..

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun tarifiniz bir enfeksiyona benziyor sedim crp testleri yüksek çıkarsa kültür antibiyogram tesleri yapılır uygun antibiyotik kullanılır.

Üye
    terapist77 Avatarı

Son Giriş
    22.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısınız..bende aynı yolla antibiyotik kullandım ve geçmişti ama tekrar tekrar nüksediyor..soft sokette benzer problemler yaşayıpta sonrasında silikon soketle bu sorunlarından tamamen kurtulan varmı özellikle merak ettiğim bu..
    teşekür ederim bu arada ilginize..

Yasaklı Üye
    xxbey Avatarı

Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    22:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kalça kullanıyorum ilk kullandığımda bu tür enfeksiyonlar oluyordu.Oda bası kaynaklı ve protezinizin konforu ile alakalı..
    Yeni nesil protez yapıldığında Allah a şükür hiç bası yarası ve enfeksiyonla karşılaşmadım.Protezin ağırlığı,yürüyüş esnasında size konfor sağlamayan süspansiyon görevi görmeyen protezler de bence buna zemin hazırlıyor.
    Malesef protez ödemeleri çok kısıtlı bu paraya insan rahat edeceği protez edinemez

c-leg (34000euroX2)+soket Fiyatı+ayak fiyatı =Türkiye fiyatı..

Böyle yürümek bence her vatandaşın hakkıdır....

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2010 da açılmış bir konu ama belki sorunu çözen birisi vardır. Bende aynı sıkıntıları yaşıyorum hatta şuanda mevcut
    Bu sorunu çözen arkadaşlar varmı acaba ? merhem krem vs. yada diğer protezlerin rahatlığı?

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana afo-dafo-ortez dalında ıyı olan Ankara'da medıkalcı lazım arkadaslar? ve karbon urun kullananların memnunıyetlerını ve sıkıntılarını oğrenebılır mıyım neler?..