Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sagopa Avatarı

Gerçek Adı
    zeki koç
    Son Giriş
    22.10-2011
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    bursa/emek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

ben sağ ayağımdan ortapedik engelliyim (polio sekeli ve şekil bozuklu ) 7 yaşında bu rahatsızlığa yakalandım yaşım 33 ve ortalama 20 seneden fazla ortapedik yani çihazlı ayakkabı kullanıyordum ve ayağım sürekli yara oluyordu.
    ama ne zaman ki duru ortapedi yani TAMER bey ve eşi hanım efendi ile tanışana kadar bana o kadar yardımcı oldular ki ben ve eşim şaşırdık hep istemişimdir ki normal bir ayakkabı herkesin giyebildiği bir ayakkabı giymek en büyük hayalimde spor ayakkabı giymekti ve gerçekleşti
    bu da duru ortapedi taner beyin sayesinde oldu kendilerine çok tşk ederim.

Arkadaşlar ben çok aradım ve buldum sizi asla geri olumsuz bir şekilde geri çevirmiyorlar sizin için yapılması ne gerekiyorsa nasıl rahat edebileceksin onu yapmaya çalışılıyor. dediğim gibi ben çok rahatım benim gibi olan tüm arkadaşlarıda duru ortapediyi tavsiye edebilrim ben izmirde yaşıyorum eğer isteyen olursa
    DURU ORTAPEDİ
    KARŞIYAKA DEVLET HASTANESİ ARKASINDA TEL:372 72 46

Üye
    zor_bey_40 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

duru ortopedi tamer bey ve burcu hanımdan memnun olanlardan biriside benim.. umuyorumki kısa zamanda çok iyi yerler gelecekler çünkü fazlasıyla hakediyorlar bunu.. dünya tatlısı iki de kızları var burdan duru ve hayatı yanaklarından öpüyorum

duru bir hayat ....firma sloganları da çok hoş ve anlamlı

Üye
    ulusoyzade Avatarı

Son Giriş
    12.07-2010
    Saat
    18:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devletimiz için bacağa kola ne takıldığının önemi yok.Oysa devlete acil kalp nakli gerek.Bizler için çok önemli bacağımızın, kolumuzun yerine ne koyduğumuzun,nasıl konulduğunun.Kimi yapılan soket ve protez uyuşturucu gibi öldürürken esaret, acı içinde,muhtaç değilken muhtaç ederken, kimi protez ve soket de Tamer Bey gibi doğru ellerde özgürlüğe kavuşturuyor.Bazen etek giydiğimde bile (bu arada yeniden etek giymeye başladım) süngerle kaplı olmadığı halde öyle sağlam duruyor olmalıyım ki bazı insanlar görmedik diyorlar.Bende unutuyorum bazen bir akşam vakti cama yansımamışsam.Bana hep biraz canın yanacak denmişti.Biliyor musunuz canımın yanması gerekmiyormuş,işini seven ,iyi yapan birini bulmak gerekiyormuş.Toplu iğnenin başı kadar bile soket acısı çekmiyorum.Kaslarımı hissediyorum.Saatlerce dans ediyorum)). Bu konuda yardıma ihtiyacı olan varsa ve şüphesi de varsa Konak Diş Hastanesindeyim kendisi beni görüp karar verebilir.Bana inanmışsa Karşıyaka Devlet Hastanesinin sonundan sağa dönün ya da birine Duru Ortapedi nerde diye sorun eminim çevredeki herkesin saygı,sevgi ve güvenini çokkktannn kazanmışlardır.

Üye
    Neyan Avatarı

Gerçek Adı
    Neyan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ......
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zor_bey_40;

Vedat Abi aracılığıyla bende Duru ortapedi İle irtibata geçtim ve Tamer Bey ve Eşi Burcu Hanım gerçekten taktire şayanlargöstermiş oldukları ilgi,alaka ve en önemlisi işlerine olan bağlılıklarını görünce açıkcası yazmadan ve tavsiye etmeden geçemedim.Yaklaşık 23 yıldır protez kullanıyorum ama biz engellilerin engelini kaldırmak için bu kadar uğraşıyı ilk defa görüyorum.Vedat Abiye kesinlikle katılıyorum ilgi ve alakaları insanı o kadar rahatlatıyor ki o rahatlıkla bile insanlar kendinegüveniyor..Çok teşekkür ederim Vedat Abi yol gösterdiğiniz için ...

Duru ortapedi Ailesine denilecek kelime bile yok tek yapmanız gereken gerçekten protezlerinizin olmadığını düşünerekyürümek istiyorsanız gönül rahatlığı ile başvun derim....

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul'da yaşayan soldizaltı amputeyim ve bu siteden yaptığım araştırmalar sonucunda bende Duru ortopediyle tanıştım.Ve silikon linerr pinli sistem protezimi yaptılar.Çok memnunum ...Herkes protez yapıyor ama bence herkes soket yapamıyor.Protez yapımı bilgi, beceri ve deneyimin birleşmesiyle oluyor ve ben bunu Duru ortopedide buldum.Tamer ve Burcu Şahin ellerinize ,emeğinize ve yüreğinize sağlık diyorum..... Protez yaptıracaklara tavsiyem bizleri en iyi anlayan insanlarla çalışmalarıdır.Ben bu ortamı buldum ve herkese tavsiye ederim,

Üye
    ahmed.s Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet S.
    Son Giriş
    08.03-2011
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar arkadaşlar...
    Uzun zaman önce açmam gereken ,söylemem gerekenleri biraz geçte olsa söylemek için açıyorum bu konuyu.
    Yaklaşık 3 ay önce sağ ayak polio sekeli rahatsızlığımdan ötürü 10 yaşımdan beri kullanmakta olduğum uzun yürüme cihazımı yenilemek amacıyla yapmış olduğum araştırmalar ve görüşmeler neticesinde yine bu sitede görmüş olduğum Duru Ortopediyle tanıştım.Tanışmamızdan ve gereken görüşmelerden sonra 1,5 ay öncesinde Tamer Bey (Duru Ort.) sayesinde 29 yasımdan sonra ilk kez istediğim ayakkabıyı giyebildiğim, rahatlığına hayran kaldığım ve sanırım ne kadar doğru bir tercih yaptığım konusunda kendimle gurur duymamı sağlayan cihazıma kavuştum.
    Uzun sözün kısasına gelmek gerekirse sizler ve Engelliler.biz aracılığıyla bir kez daha Duru Ortopediye teşekkürü bir borç biliyorum.
    İzmir ve civarında iseniz sanırım bir kez de olsa mutlaka Duru Ortopediyle görüşmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.
    Duru Ortopedi; İzmir Karsıyaka Devlet Hastanesi yanı GSM:05325265684
    Saygılarımla...

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Trafik kazsı sonucu sol bacağımı dizaltından kaybettim.Sonunda mahkeme kararıyla ottobock harmony protezimi yaptırdım. İzmir Karşıyaka'da DURU ORTOPEDİ ye yaptırdım çok çok memnunum.Dünya genelinde protez konusunda ottobock'un en iyisi olduğunu duyuyoruz ve biliyoruz.Ama soket yapımı deneyim ve elişçiliğine bağlıdır.Her güdük farklıdır onun için bi kalıp yoktur bundan dolayı burada yapan kişinin el mahireti ortaya çıkar.Çünkü ben kendimden biliyorum benim güdüğümde çıkıntı bir kemik vardır bu da protez kullanımını zorlaştırıyor du.Ama Duru ortopedi Tamer Şahin 'in ustalığınınsayesinde bi sorun olmaktan çıktı.Gayet rahatım.
    Buradan Duru ortopediye teşekkürlerimi iletiyorum ve protez yaptıracak kişilere tavsiye ediyorum ...

Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben protez maduruyum.(sol dizüstü) bahsettiğniz protezi uludağ üniversitesinden aldığım raporla yeşil bursa ortopediden İDRİS ÇETİN e yaptırdım. 5 nisan 2011 de protezim ayağıma takıldı.. bu gün ayın 28 i bu protezi ancak üç (3,üç ,tree)kullanabildim. 6-7 nisanda protezin ayak tabanından içeri döndü,istanbulda olduğumdan 2 gün protezi böyle kullandım. 8 nisanda protezi verdim. allahtan kırık dökük yedek bir protezim vardı.. onu kullanmaya başladım,14nisan akşamı protezi aldım. 15 nisan günü protez döndü,tekrar iade ettim. 25 nisan akşamı aldım. 26 nisanda protez tekrar döndü.ama bu sefer vermedim... 3 kere aynı problemi gideremiyen kişiye neden protezi vereyim.. ey protezciler, protez kullananlar hemen her şeye hemen cevap verenler ben ne yapayım şimdi...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk ödemesi ilemi yaptırdın protezin?

Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet saw arkadaşım.. ama asıl sorun ..ben bu protezci idrise ne yapayım... cevap arkadaşlar.. lütfen...

Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya benim sevgili engelli arkadaşlarım ve onun protezcileri ve reklamını yapan arkadaşlar bu kadar süre geçti biriniz benim problemimle ilgilenmedi ... ne biçim dayanışma sitesi bu...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MESUT CURA Mesajı Gör
    evet saw arkadaşım.. ama asıl sorun ..ben bu protezci idrise ne yapayım... cevap arkadaşlar.. lütfen...
    Hiçbişey yapma!
    2000 tl ye protez olmaz..
    Nasıl yardımcı olalım ki
    akp reklamlarda engelliler üzerinden gene yalan haber yapıyor!
    Neymiş efendim engelliyi evinden alıp okula götürüyormuş!!!
    Okula senin götürmene gerek yok! Sen kaldırımları yolları düzenle adam kendi de gider!.
    Bunu nasıl bir insan gurulanarak reklam malzemesi yapar!! Ya ben cahilim ya bu millette zerre beyin yok!
    Geçen günde siyaset meydanında bir engelli arkadaşımız AB de t.sandalyesi ile toplu ulaşımı kullanarak 2-3 ülke değiştirdiğini anlatıyor. Yardım almadan kendisi bütün ihtiyaçlarını görmüş!!
    Bunlarda evden eşya taşıyorlar sanki... Bu milletin kafası hiç basmıyor...
    Millet aya çıkmış bunlar halen bizi cansız eşya muamelesine tabii tutuyorlar.

Üye
    durubirhayat Avatarı

Gerçek Adı
    BURCU ŞAHİN
    Son Giriş
    26.03-2013
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın mesut cura beyefendi ;bundan 1-1.5 yıl önce ismi lazım değil başka bir firmaya gittiğinizi ve soketinizi hiç beğenmediğinizi yazmıştınız bizde size buraya gelebilirseniz yardımcı olmaya çalışacağımızı yazmıştık.ama sizden bir haber çıkmadı ve ayrıca siz sadece fikirlerinizi yazmışsınız bizden herhangi bir talepte bulunmadınız ama yinede teklifimiz geçerlidir.SAYGILARIMIZLA...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

durubirhayat,
    Anladığım kadarıyla firmasınız!
    Siz söyleyin sgk nın ödediği parayla protez olurmu?
    1C40 parçası 5000 tl dir en az... en basit parçası protezin bu para...
    Bu işe bir çözüm bulun!. En azından sizin bir sürü hastanız var.
    Reklamlarda akp ayrımcılığı ortadan kaldırdık diye reklam yapıyorlar. Hukukta yalan haber yapmak suç değilmidir?.
    Alın ayrımcılık size... Gazi ile diğer hastaların farkı nedir? İkiside aynı hasta değilmi? Hastanelerde ameliyatlar insanların rengine, ırkına göremi yapılıyor?
    Ben de gazi ye verilen günümüz şartlarına uygun protez istiyorum!
    Ne yapılabilir.? Bütün hastaları bi örgütlesenizde şu meclise bir yürüsek.. Basın medya falan....
    YARDIMCI ve ÖNCÜ olun....

Üye
    durubirhayat Avatarı

Gerçek Adı
    BURCU ŞAHİN
    Son Giriş
    26.03-2013
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın saw duru ortopedi facebook ta geçen sene ileri teknoloji protezlerin ödenmesi için imza kampanyası başlattım ve kaç kişi katıldı biliyormusun????sadece 3 ...
    ayrıca firma olarak böyle birşey yaptığım için sanırım yanlış anlaşılıyor.oysa 4-5 sene önce kısa bir süre elektronik eklemli protezler ve harmony devlet tarafından ödendi ve o sürede birçok kullanıcı kitlesi oldu.daha sonra kurum ödemeyi durdurdu dahada kötüsü ne biliyormusun şu an bu protezlerin tamir zamanları gelmesine rağmen devlet tamirleri ödemiyor..
    gazilere gelince onlara daha üst düzey teknolojik protezler veriliyordu!!! ama gazileri de 3713 terörle mücadele ve 2330 sayılı vazife malülü olarak ikiye ayırdılar.daha önceden böyle bir ayrım yokken şimdi ise 3713 e göre olan gazilere hertürlü protez bedeli sınırsız ödenirken 2330 a göre olan gazilere SUT un dışında hiçbirşeyi ödemiyor.
    anlayacağın eşitlik yavaş yavaş geliyor ama beklediğimiz gibi değil...
    şurada bile bana yazılan 3 sayfalık övgüyü bile reklam olarak lanse ettiklerinden uzun bir süre yazmamıştım böyle bir şeyi ben firma olarak başlatamam ama sizler başlatırsanız bende bütün hastalarımızı organize ederek size yardımcı olurum.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon