Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    omurilik felçli arkadaslar uzun bacak yada kısa bacak yürüme cihazı kullananlar varmı?
    ben evde kendim yaptırdıgım seyyar barla bacaklarımı (püşap-büşap adı herneyse) minderli tahta ile bağlayıp evde 10-15-20 metre hergün yürüyüş yapıyorum.
    t11 kırıgım var ve belden asagısında hiç hareket ve his yok. belden adım atarak yürüyorum, kukla gibi yani. ama kendim oturup kalkarak değil paralel barın arasına geçip kolllarımın yardımıyla parmak uçlarım takılıyor yürümemi çok engelliyor ama gene de geri geri çok rahat gidebiliyorum.

acaba böyle yürüyen var mı içinizde

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayaklarının ve parmak uçlarının takılmaması için uzun yürüme cihazına patik sistemi takılması gerekiyor.Bu sistem parmaklarını düz bir şekilde sabit tutarak yere düşmesini engeller

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yokki o cihazdan biz şimdilik kendi sistemimizle ilerliyoruz 5-6 milyar var devlet karşılıyor ama hastneden şimdilik daha devam etmemi söylediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yok Mustafa, ne 5-6 bin lirası. Sadece evde kullanmak için çok basit aparatlar yaptırabilirsin.

dizlerin arkasına bükümlmemelri için sert plastikten bir şey koyuyorlar, cırtcırtla onu dize kilitliyorsun. Spor ayakkabının ucundan da sert bi lastik ayak burnunu bu plastiğe bağlıyor önden; böylece ayağın öne düşmesi engelleniyor. Bu kadar. Eğer kalça kontrolün varsa ve ayak bileklerinde bir sorun yoksa, bu kadar basit bir şey de işini görür.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalça kontrolüm var yani ara sıra deniyorum iki elimide salarak durmayı 5-10 sn durabiliyorum ama tek elimi salarak rahat bi şekilde duruyorum dizlerimi kitleyemiyorum.his hareket yok.yürümeyide sadece kemik erimesi ve kabızlık bagırsak için yapıyorum.hiç kabızlık sorunu çekmedim 8-9 günde 1 kez tuvalet ihtiyacım oluyor o konuda biraz rahatım bide bu cihazların fiyatı konusuna gelince forumun taaaa arka sayfalarını biraz karıstırdım 1600 tl gibi rakamlar var.forumu iyi takip etmeyince yanıldım

Üye
    barış19 Avatarı

Son Giriş
    30.01-2011
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende var kardeş 6 senedir kulanıyon ben sabah giyiyorum akşam yatarken çıkartıyom onlar benim sanki bir elbisem oldu onlarsız hiçbir yere gitmiyorum merdiven iniyom çıkıyom benim evin 13 basamagı var günde 2 . 3 sefer inip çıkıyom volkırla evimin her tarafını gezebiliyorum bolkona vesayre çok gez bişey olmaz kendini alıştır faydası çok oturdugun zaman kalkıp yarım saat dikel yürü en azından yara riski olmaz

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Ben de paraplejiyim t-10 t-11 isveç kilitli uzun bacak cihazı kullandım ve evin içinde yardım almadan bağımsız olarak walker ile 30 dakika kadar yürüyebiliyorum. Sonra en az 15 dakika dinleniyorum. Çünkü çok yorucu.

Daha sonra Parapodium aldık. Daha rahat ve hareketler daha kolay. Paraplejilerin ayağa kalkması ve bir kaç adım atması bile iç organlarımızın daha düzenli çalışmasını sağlıyor. İmkanı olan her gün ayağa kalksın ve en az 15 dakika yürüsün yada ayakta dursun mutlaka faydasını görürsün.

Üye
    sadık Bayram Avatarı

Gerçek Adı
    sadık
    Son Giriş
    30.05-2010
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    Rize/ fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende uzun bacak protezi kullanıyorum.Yalnız günde bir saat paralel barda kalçadan
    ayaklarımı atarak.bana çok büyük fayda saglıyor.otuz senedir kullanıyorum şu ana kadar
    bası yarası oluşmadı allah şükür.Devam et kardeşim çok faydasını göreceksin.

Üye
    gazidağ Avatarı

Gerçek Adı
    gazi dağ
    Son Giriş
    17.10-2010
    Saat
    21:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba erol kardeş çok geçmiş olsun bende omurilik felciyim t 7.8. bölgesinden 6 yıldır böyleyim uzun yürüme cihazlarıyla 3.4. saat geze biliyorum

Üye
    ufkum Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    il
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende uzun yürüme cihazı kullanıyorum benim de T12 den kırık var ama durum çok şükür iyi... ilerleme de devam ediyor
    senin dediğin heralde evde yaptığına göre ayağını tahta ile arkadan bağlayıp öyle yürüyorsun spor ayakabı giyersen parmaklarına bi sorun olmaması lazım