Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dılo babanıza ve Zor bey size çok geçmiş olsun .
    Protez kullanan biri değilim ama protezlerde bası yerinde yara ( sivilce ve enfekte )vss olmamasına dikkat ediniz . Kullananlardan duyduğum kadarıyla bilgi vereyim dedim .

Üye
    moreplava Avatarı

Gerçek Adı
    mihriban
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Dilo;öncelikle babanıza geçmiş olsun.Diz üstü protezde çeşitli giyme şekilleri olabilir veya pencereli bir soket yapılabilir.Bandaj kullanıyorsa onu bırakıp ouicfit denilen bacağa poşet şeklinde geçirilen ve subap deliğinden hastanın bacağı içe doğru pompalamasıyla giyilen bir sistem bu sistemde başarılı olmazsa dediğim gibi soket şekli değiştirilebilir.Denenecek yöntemler bitmeden karamsarlığa düşmeyin lütfen.Hacettepe protez ortez mezunuyum sormak istediğiniz başka bişey olursa yanıtlarım tekrar.

Üye
    mehmet ali kanık Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali kanık
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 1997 yılında trafik kazasında sol ayak dizüstü ayağımı kaybettim protez konusunda oldukca deneyimli ve azimliyim beni gören yürüyemeyen bir çok arkadaşı yürüttüm.protezde en önemli olay ayağın girdiği soket eğer soket tam olarak ayağınıza göre yapıldıysa sorun yok diz mekaniği ottobok en iyisi diyebilirim önemli olan bu olay başınıza geldikden sonra kabullenebilmekdir. ben ameliyattan sonra 3 ayda tek başıma taktığım gün yürüdüm zor oldu ama başardım aynı gün yürüdüm ömemli olan bunu kabullenmektir. bazen 24 saat çıkarmadığım oluyordu işimde oldukça ağırdı
    bu iş beyinde bitiyor bir süre sonra ayağı takınca unutuyorsunuz bile inanın bana gece yatarken ayağınızı muhakkkak temizleyin ve bandajla sıkıca sarın sabah rahat giyersiniz ayrıca hayalet ağrılar ve kaşınmalar geçmez sanki ayagınız varmış gibi parmak aralarınız veya diziniz kaşınabilir ben 18 sene oldu hala bu hayalet ağrı ve kaşınmalar oluyor .
    soru sormak isteyenler mesaj atabilirler ben antalyadayım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım hepinize geçmişö olsun

Üye
    İrfan ışık Avatarı

Son Giriş
    14.09-2016
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba babam ayağını 31 aralıkta 2015 te diz üstü ampute oldu . Protez konusunda hiç bi bilgimiz yok öneride bulunursanız çok seviniriz

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12