Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    otto bock un sitesinde malesef dediğin gibi bir ürün yok ama telefonları heryerde mevcut sormakta fayda var bu fiber karbon afo, bilekte ve parmakta sorun yaşayanlar için üst bölge için araştırmak lazım saygılar.

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cihazla veya cihazsız ayağa kalkıyorsanız ya da ileride kalkma ihtimaliniz varsa bu zamazingo sizin için gereklidir.
    mutlaka kullanın.
    sarkma dolaysıyla aşil tendronları kısalırsa işiniz epey zorlaşır.
    (bence)sürekli oturuyorsanız kendinize işkence etmenin anlamı yok.
    velakin...
    egzersiz yaparak, dizinizi kırmadan ayak bileğini kendinize doğru çekerek adeleyi esnetirseniz ve bunu hiç ihmal etmeden devamlı ve düzenli yapsanız da olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    955
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ahmet'in önerdiği atel daha bi özel. Omurilik felçliler yürümek için değil, yattıklarında ayak bilekleri düşmesin diye atel kullanır. Bende ilk felç olduğumda vardı böyle basit bişey. Kullanamadım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bülent sana bi soru
    hiç bir zaman üzerine basıp ayağa kalkmayacağın ayağının bileği düşse ne yazar düşmese ne yazar.
    diyelim ki düştü. bunun günlük yaşama ne gibi olumsuz etkileri olur?
    rehapdan taburcu olduğumda eller ve ayaklar için çeşit çeşit ateller verdiler ve bunlar ssk nın özel anlaşmalı ortez merkezlerinde astronomik fiyatlarla imal edildi. hiç biri bi halta yaramadı. sonradan öğrendim dr lar bu atel siparişlerinden komisyon alıyormuş.
    şimdilerde gerekli gereksiz MR lar tahliller isteyip hastayı özal laboratuarlara yönlendiriyorlar ya..!
    ve her yönlendirmeden komisyon alıyor bu doktorlar.
    (hadi hepsi deyip koca bi mesleği karalamayayım...büyük bi kısmı)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    955
    Verilen Beğeniler
    1.250

Valla abi, yukarıda da yazmışım yıllar önce, ben kullanmadım, ayağım düşse ne düşmese ne, dedim. Ama ben tembel adamım biliyorsun İnsanlara kötü örnek olmak istemem...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    numan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

7 yıldr engelliyim ve son 1 yıldır ne germe ne ayakkabı nede mod giymiyorum çok şükür 90 derece çekiyorum ama yinede yururken bilek düşüyo takılmsında cok fayda var sıkılmazsanız yosa simdilerde benim çektiğim gibi birde topuk dikeniyle uğraşmak zorunda kaşırsınız siz siz olum kullanın deniyosa kullanın ama sıkılırsanızda o size kalmış hadi hiçolmazsa gunde 10 dk gerdirin :lol:

Üye
    kalemkar Avatarı

Son Giriş
    04.01-2009
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamlar.Benim de sağ ayağımda sarsak ayak (düşüklük) mevcut.İlk zamanlar pvc türünden yapılma afolar kullandım ama bu tür cihazlarla da ne ayakkabı giymek ne de yürümek pek mümkün olmuyordu.Dış ortamlarda ise o kaba hantal kısa yürüme cihazı diye tabir edilen yontma çağ döneminden kalmış gibi görünen botları kullandım ve hiç hoşuma gitmedi.Daha sonra ise doktorum silikondan afo yaptırabileceğimi söyledi ve resimdeki gibi bir cihaz kullanmaya başladım.Baya hafif ve kullanışı rahat.Hatta bir numara büyük her türlü ayakkabi ile de giyilebiliyor.Tek sorunu yaz aylarında biraz ter yapması ama bu sorunda kullanım rahatlığından ötürü insanın gözüne görünmüyor.Sanırım 200-250 ytl civarı bir fiyatı vardı.Yaptırmak isteyen arkadaş olursa benimle irtibata geçebilirse yardımcı olmaya çalışırım.Saygılarımla.

http://img390.imageshack.us/my.php?image=dsc0098vf3.jpg
    http://img364.imageshack.us/my.php?image=dsc0101cv9.jpg

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12