Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ,yaklaşık 10 aydır afo kullanıyorum, biri hasyanede yatarken yapılmak üzere şimdiye kadar iki afo yaptırıp kullandım (alçıyla ölçü alıp yapılanlardan yani hazır değil) ikiside kırıldı ilk afo biraz daha iyiydi ikincisini babamında zorlamasıyla başka bir medikalcide yaptırdım. ilki 6-7 ay dayanmıştı ikinciisi 3 ayda kırıldı.
    medikalciler bunların garantisi ve tamiri yok diyorlar. bana karbon afo yaptır o hem daha dayanıklı hem de onun tamiri oluyor dediler. bir çoğunnuz biliyorsunuzdur afolarda oldukça pahalı ortapedik malzemeler hele karbon afolar . bir de en önemlisi afoyu aldığınız medialcilerin afo yapmasından anlamaları lazım, biz yaparız siz merak etmeyin diyorlar afo bir geliyor ayağınızdan oldukça büyük kçtü bir malzemeden , ayağınızın orasını burasını vuran bir şey.

benim istediğim arkadaşlar ben gebzede oturuyorum istanbulda bu afo imalatında tamirinde gerçekten işi ehli olmuş bir mdikal firma tavsiye edebilir misiniz tecrübelerinizce. bir de bu ölçü alınılarak yapılan karbon afo akkında bir bilgi verirseniz sevinirim. wolk on isimli afo ayak bileğinin dönmesini engelliyor mu.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sana hazır olan afolardan kullanmanı tavsiye ederim. Daha rahat oluyor. Kardeşim kaç senedir kullanıyor ve kırılma gibi bir problemle karşılaşmadı. Devlet bir miktarını karşılıyor ücretinin. Biz buradaki bir medikalciye getirtmiştik. İmalat yapan medikalciye gitmemeni tavsiye ederim. Onlar güya getirttiklerini söylüyorlar ama kendileri yapmaya kalkıyor. Yaptıkları da o kadarlık oluyor.

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o ithal olanlar ayğımın düşmesine tam manada tkili olmuyor onlarlada ayğım yine düşüyor ben marmara üniversitesi ortez protez merkezinden cuma gün için randevu aldım orda yaşar isimli bir hoca varmış. oraya gidicem. gittikten sonra kullanışını ve maddi durumunu yazarım.

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabı uzun bir ardan sonra yazdığım için özür diliyorum. sebebii yeni yaptırdığım afo nun tam kullanılabilir halini gördükten sonra yazmak istemem.

marmara üniv ortez protez merkezinde yaptırdım afoyu, ama kesinlikle kulanamıyorum. neden mi? Orda bir adam var yrd. doç yaşar isimli adam, tam afedersiniz ama tam ... afonun azcık daha kalın, arkasına hiç gerek yokken esnemesi için kırılması zor olamsı için bir şekil yaptılar. tmm bunların hepsi idare edilebilir önemsiz şeyler. gel gelelim afonun dercesine normalde afo 90 dercededir adamlar bana bir afo yapmışlar abartmıyorum 75 taş çatlasın 80 derece. aykata dik durmaanın imkanı yok yürüren topuklarınızın üzerinde yürüyorum. önümdeki insanların üzerie düşüyorum.
    bunları onlara söylüyorum zaten teknikerler hoca bişi demeden ağızlarını açamıyor. hocada yani yrd doç yaşar isimli şahıs aynen şöye diyor "öyle olucak zaten, öyle olmasını istiyoruz doğrusu öyle" ben diyorum ama hocam kullanamıyorum bunlar oluyor aynen dediklerini tekrarlıyor. hoca yine aynı şeyleri söylüyor.
    hoca gitti tekniikere bi daha dedim hoca ne diyorsa öyldir diyor.

eve gelince hemen aradım teknikerle konuştum yolda yürüken insanların üzerine düşüyorum, açıyı düzeltmek için dizlerimi büküyorum ondan dolaayı olduğum yere yığılıyorum dedim. o da hoca bir söyliyim sen beni yarın ara dedi.
    yarın aradım hoca şöyle demiş teknikerin ağzından söylüyorum: Gitsin dışarda yaptırsın bizim yaptığımız bu başka bişi yapamayız, başka yerden yaptırsın.
    Ben de tşk ettim kapattım telefonu! yani anlıcanız ücretsiz yapıyolar ama kimseye faydası yok, çünkü adam yrd doç yaşar kafasına göre takılıyor!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    965
    Verilen Beğeniler
    1.254

Profesyonellerin kendi kafalarına göre iş yapıp bizleri dinlememeleri kadar gıcık olduğum bir şey yok!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bioaktif Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    12:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhab Ugur Acar ,

Kadıköyde Nesa ortopedi yi size tavsiye ederim.

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uğur acar istanbul aksaray bölgesine gelir iseniz bizede uğrayabilirsiniz hazır standart olanların yanı sıra diğerlerini görebilirsiniz. MARMARA ORTOPEDİ 0212 533 56 65. TSD ni girişindeyiz.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Ben karbon afo kullanıyorum, karbon afonun tamiratı olmaz malzemesi özeldir, yaklaşık 500 euro civarındadır, hem hafif, esnek, ve normal ayakkabı numarasıyla rahatlıkla giyersin.Yaptıracağınız afonun resmini görmek isterim.Kullandığım karbon afonun resmi ;

24d0rqp - Afo imalatı ve onarımı konusunda iyi bir medikalci önerisi olan var mı?

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende diz altı afo kullanıyorum.. en son 2006 yılında yaptırdım..
    tekrar yenilemem gerekiyor.. iyi afo yapan bir yer bilmediğim için erteledim.
    Ankara'da afo konusunda gelişmiş düzgün bir yer arıyorum?.. Bilginize

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

xxbey;
    Gecen sene bu aylarda karbon afoyu almıştım, firmaya mail atmıştım gelen cevap buydu, karbon afonun satış fiyatı 470 € + % 8 KDV dir.SSK son ek5-C de yer alan ödenenler listesinden ithal ibareli ürünlerin ödemelerini çıkartmış durumdadır, farklı ürünlerin olduğunu firmayı ziyaret etmemi istemişlerdi, denemesi bedava mühim olan ayağınıza uygun ürünü bulmak, bu ürünler Almanyadan ithal ediliyor,

Burak DOĞANCI
    Satış ve Mağaza Müdürü
    FORMED HEALTHCARE
    Medikal Ürünler Satış ve Uygulama Merkezi
    Gsm : 0 533 695 17 22
    Tel : 0 212 241 36 70
    www.formedhealthcare.com

Denizsu hanım, bu karbon afolar cok farklı, göründüğü gibi değil, görünüm demir gibi fakat defter yaprağı kadar hafif ve esnek, 1 senedir sorunsuz kullanıyorum, daha önce piyasada 3 farklı afo denemiştim, bu karbon afo bambaşka, en önemli özelliği yazın terletme olayı cok az oda cok yurumeniz lazım birde ayakkabının numarasını buyuk almaya gerek yok.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Bende sizdenim, firma yetkilisi değilim Afoyu görünce ilkten beğenmedim yaprak gibi ince, demir olsa kırılır bükülür sandım, nasıl bir malzemedir dedim kendimce, biraz tuhaf geldi, ürünü bir senedir kullanıyorum ilk günkü gibi.Yalnız ben bu üründe oynama yaptım biraz kendimce, ofonun ustunde cırt cırt yeri var, bu cırtcırt yeri ayağımı önden yara yapmıştı, ben bu cırtcırtı iptal ettim, corabın ust kısmını kestim ayağıma gecirdim, sonra corabı afonun ustune kıvırdım, artık yara yapmıyor urun daha kullanışlı oldu.

Şekil 1 deki resim corabın kıvrılmamış hali;
    2n1rme8 - Afo imalatı ve onarımı konusunda iyi bir medikalci önerisi olan var mı?

Şekil 2 deki corabın kıvrılmış hali ;

dfaws9 - Afo imalatı ve onarımı konusunda iyi bir medikalci önerisi olan var mı?

Diğer afo modellerin de de bu corap olayını uygulayabilirsiniz, şu usten vurma olayıma birebir.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Öteki bileğim kuvvetsiz sadece, hareket ediyor afo kullanmıyorum sağ ayak için, bu afo burkulmayı yürürken takılmayı önlüyor, tabi her kişinin durumu bir değil,, sol bileğimde hiç hareket yok 14 senedir, diz altındada baya bir incelme var dostum, bu afo ile kösele ayakkabıda giyersin, merdivenleri bile desteksiz cıkabiliyorum , önceki afolardan cok farklı bu.Afosuz bir hiçim, o benim 6 cı duyum artık.
    of13wo - Afo imalatı ve onarımı konusunda iyi bir medikalci önerisi olan var mı?

Ayakkabının içine giren kısmı, ayakkabı ile bir bütünlük sağlıyor, burkulma olmadı hiç, normalde afo giymesemde evde ayağım takılır ,burkulma olmaz, hoplayıp zıplamadığımız sürece, onuda yapmadığımıza göre sorun yok.

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hala bana ankarada iyi afo yapan bir yer önermediniz?..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşım bunun malzemesi karbonmudur, malzeme farklı geldi bana, denemek lazım işimizi görürse neden yüksek paralar verelimki.Malzeme karbon ise, karbon fahalı malzemedir altın gibi uzay gemilerinin kaplamasında kullanılıyor, ısıya dayanıklı madde.Gecen sene bu ürünü 970 liraya indirimli aldım mağazadan.

28cha2u - Afo imalatı ve onarımı konusunda iyi bir medikalci önerisi olan var mı?

25t94k2 - Afo imalatı ve onarımı konusunda iyi bir medikalci önerisi olan var mı?

Üye
    inanna Avatarı

Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    04:13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    düzeltici ya da giderici bir seyler yaptirirken, mesela afo gibi... gerek malzeme konusunda, gerekse fiyat konusunda iyi arastirmak gerekiyor. sonrasi bir firmada karar kildiniz diyelim; sartlarinizi belirtin. kesin konusun. eger ben memnun kalmaz isem; ya baska yaparsiniz ya da iade ederim deyiverin.

su da var. 2010'un ortez ve protez fiyat listesi ortalama iki ay öncesi cikti. simdilik hazir malzemelerin tutari ödeniyor. atölye imalati ya da ölcü gerektiren malzemelerin fiiyat listesi ise, yürürlüge ne zaman girecegini bilmiyorum. sistem degisecek cünkü. ayni eczaneler gibi olacak. kisi sadece kesinti payini ödeyecekmis.
    güzel olan bir sey daha ortez konusunda dogru dürüst hicbir bilgi sahibi olamayan bazi medikalcilerin artik her seyi satamayacaklaridir.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon