Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozlem Avatarı

Son Giriş
    14.01-2005
    Saat
    22:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba dostlar.
    15 yaşındaki yakınım kemik kanseri nedeniyle bugün sabah saatlerinde ameliyat oldu ve bir bacağı kalçanın altından alındı.

Şimdi benim sorum şu:Aranızda bacak protezi yaptıranlar veya tanıdıklarının başına benzer bir olay gelen var mı?

Olay henüz cok yeni oğlumuz da çok küçük 15 yasında.bize yol gösterebilecek olanlarınız var mı?
    sevgiler

Özlem Tuncel
    tuncel13@hotmail.com

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Özlem Hn merhabalar..

bende kemik kanseri hastası olan biriyim..
    2001 yılında sol bacagımdan buyuk bir ameliyat geçirdim.. ve büyük bir protez takıldı bacağıma.. şu anda iyiyim.
    Paylaşmak istedim..

Mailden irtibata geçiyorum..

saygılar..

Üye
    ozlem Avatarı

Son Giriş
    14.01-2005
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle size geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Mailinizi bekliyorum , yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bacak protezi konusunda medikal bilgiler mi istiyorsunuz?
    Hasta kardeşimiz hangi şehirde yaşıyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ozlem Avatarı

Son Giriş
    14.01-2005
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara'da yaşıyor...
    Aslında ameliyatı yapan doktor protezin onun hareketlerine engel olacağını,sadece görüntü amaçlı olacağı için önermediğini söyledi.Ama biz henüz ikna olmuş değiliz ve protezle kendisini daha iyi hissedeceği kanaatindeyiz .Hem medikal bilgilere hem de tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacımız var...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Tecrübesi olan arkadaşlar çok daha iyi bilir, ama kalçanın altından kesilen bacağın yerine protez kullanmak, yürüme açısından çok büyük zorluklar getirir. Tam anlamıyla, protezi peşi sıra sürüklemek zorunda kalır.

Sitenin KÜTÜPHANE bölümünde de tanıtımı yapılan, Kendimi ENGELLETMEM kitabında mealen şöyle birşey anlatıyordu: uzun süre bacaklarımın kesilmesini hazmedemedim. Okula vs. giderken sürekli protez kullandım ve çok çok çok canımı acıtmasına karşın, "normal"ler gibi olabilmek için, o protezlere katlandım. Ama sonra düşündüm ve o yükleri taşımanın anlamsızlığını anladım. Artık çok rahatım...

kendimiengelletmem - Bacak protezi hakkında bilgisi olan var mı?

Yani şu andaki karar, hastanın psikolojisi ile ilgilidir. Sonrasında büyük ihtimalle kararını değiştirir diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    grapher Avatarı

Son Giriş
    14.10-2005
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara bilkent'te
    Türk silahlı kuvvetlerin rehabilitasyon merkezi var.
    googleden girip orayı yerinde inceleyebilirsiniz.
    (protez ile ilgili belgesel programını izlemistim.ileri teknoloji ile calıstığını belirteyim)
    Arkadasa gecmis olsun dileklerimi iletirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Evet rehabilitasyon çok önemlidir.
    Kendin gibi birileriyle olmak ve yeni halinle nasıl başedebileceğini öğrenmek, herşeyi aşmanın ilk adımıdır.
    Ankara'daki Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi 'nin de bu konuda çok iyi olduğunu duydum.

nizamiyeyeni1 - Bacak protezi hakkında bilgisi olan var mı? yenialbum12 - Bacak protezi hakkında bilgisi olan var mı?
    yenialbum13 - Bacak protezi hakkında bilgisi olan var mı? ortez protez2 - Bacak protezi hakkında bilgisi olan var mı?

Üye
    ozlem Avatarı

Son Giriş
    14.01-2005
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende kullanıyorum bu işi en güzel ankara gülhane daha iyi yapıyor.Meili ekledim.Daha geniş bilği vereceğim gelirseniz.