Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ürünü hala kullanıyorum tavsiye ederim

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaşlar bende afo kulanıyurum. dört yıldan beri çok rahat plastik bir afo alman malı.ve çokta memnunum.benim ayak bileklerim az oynadığından dolayı spor ayakkabıyla birlikte giyiyurum ve çok hafif bir malzeme ayak bilekleri oynamayan bir omurilik felçli afosuz yürüyemez yürüse bile çok tehlikeli olur ayak bileklerini kırabilir herkese geçmiş olsun

Üye
    kelepir Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben de afo alma arifesindeyim, ancak kullanan arkadaşlara fikir alma açısından bir sorum olacak :
    Dynamic Walk ve Otto Bock markalarından birini almak istiyorum. Acaba hangisini terih etmeliyim. Kullanan arkadaşların görüşlerini alabilir miyim?

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kelepirarkadaşım öncelikle geçmiş olsun .dokturlar hangisini tasviye tiyse o olacak herhangi bir afo kulanamasınız ayak bilekleriniz oynuyurmu oynamıyurmu düzmü basıyursunuz yan mı basıyursunuz ona göre ftr dru bakıp ona göre tasviye edecek benim öyle oldu

Üye
    kelepir Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

barisvan öncelikle teşekkür ediyorum.. fizik tedavi uzmanı baktı ve afo'ya karar verdi ancak, şu afo bu afo demedi...Ben de internetten araştırdığım kadarıyla bu ikisini buldum...Dynamic Walk Afo daha kullanışlı gözüküyor, daha fazla hareket kabiliyetine sahip oluyorsunuz sanırım...Ben kullananlar da burada görüşlerini yazarsa daha spesifik bi karar veririm diye düşündüm...

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben afosuz yürüebiliyorum hızlıda yürüyebiliyorum fakat koşamıyorum benim sol bacakta düşük ayak var ama yarı oranda kaldırabiliyorum ayağim yere takılmıyor benim öğrenmek istediğim omriliğe bağlı düşük ayak problemi yaşayan kişilerin her hangi bir cihazla koşma şansı varmı

Üye
    körfezli76 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa andaç
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    03:32
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Bende de düşük ayak problemi var ve afo kullanıyorum. Baştan alışana kadar insan biraz sıkılıyor ama alıştıktan sonra inanın insan çok rahat yürüyor.Afoyu dışarıda uzun mesafe yürüyeceğim zaman takıyorum kısa mesafe de kullanmak gerek aslında. Evin içinde kullandığım ayrı bir afo yok ama kullanmak isterseniz ev içinde giyebileceğiniz bir ayakkabı ile giyebilirsiniz. Bazı arkadaşlar afoyu kullanamamaktan şikayet etmişler saygı duyarım ama bence çok yararlı bir cihaz. Ayağın bilekten itibaren düşmesini önlüyor ve adımların daha rahat atılmasını ve ayak burkulmasını önlüyor ayrıca ayağın takılıp düşme riskini de engelliyor.Bende hem plastik malzemeden yapılı afo var hem de dinamic walk (Carbon malzemeden yapılı) var.Hangisini tercih edersiniz diye sorarsanız öncelikle Carbon malzemeden olan plastik malzemeden olana göre daha rahat ve hafif ama arasında fiyat farkı olduğunu söylemeliyim.Plastik malzemeden olan da rahat eğer ayağı sıkma gibi bir durum olursa medikalciler ısıtma yöntemiyle plastik malzemenin sıkan bölümünü açıp genişletiyorlar.

Üye
    adaliosman Avatarı

Gerçek Adı
    Osman ADALI
    Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    01:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://m.youtube.com/watch?v=Rf65ncuA3CM. Xft 2001 düşük ayak için elektronik kit kullanmanızı öneririm.

Üye
    kervan Avatarı

Gerçek Adı
    kervan
    Son Giriş
    03.05-2014
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faruk34 arkadasım ben Dynamic Walk - Karbon Grafit AFO almayı düşünüyorum fakat biraz ön yargılarım var gerçekten rahat hareket düzgün bir yürüyüş kazandırıyormu kişiye artı araba kullanılabiliyormu bu cihazla ilgili beni aydınlatırsan inan çok sevinirim anladıgım kadarıyla sende aynı cihazı kullanılıyorsun galiba şimdiden tesekkür ederim

osman adalı arkadaşım paylastıgın cihaz hakkında biraz daha bilgi verebillirmisin fiyatı ve temin yeri neresi acaba paylasımından dolayı sana çok teşekkür ederim

körfez 76 arkadaşım bende sağ düşük ayak var itme var ama çekme yapamıyorum bilekten carbon grafic afo kullansam araba kullanabilirmiyim cihazı almayı düşünüyorm bu konuda endişelerim var şimdiden paylaşımın için teşekkürler cvbını bekliyorum lütfen

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:21
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Düşük ayak dediğiniz ne tam olarak?Ben polinöropati hastasıyım yürürken ayaklarım yere takılıyor düşük ayak dediğiniz bu mu?

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sonunda bende carbon grafit afo lateral aldım aslında standart olanını almak istemiştim ama internet üzerinden aldım resime iyi bakmadığim için carbon grafit afonun lateral olanı aldım kullanımı kolay çok uzun mesafeleri dahi neredeyse normal insan gibi rahat yürüyorum aslında bu cihaz beni koşturabilirmi diye umutlanmıştım ama sanırım düşük ayak olupta eskisi gibi koşmak hayal ama hızlı yürüyebiliyorum buna şükür diyorum artık

Üye
    kervan Avatarı

Gerçek Adı
    kervan
    Son Giriş
    03.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yakups arkadasım bende sinir kesisinden dolayı sag düşük ayak mevcut evet ayagım takılıyor ama bende itme özelligini kazandım çekme özelligi ise çok çok az

cemal arkadas sana çok teşekkür ederim vermiş oldugun bilgiden ötürü tek birsey kafamda soru işareti araba kullanılabiliyormu bu cahsetmiş oldugumuz cihazla

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:21
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

cemal1453;

Hocam normalde nasıl yürüyordunuz ne değişti biraz açıklayabilir misiniz?

Üye
    kervan Avatarı

Gerçek Adı
    kervan
    Son Giriş
    03.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasım düşük ayak dedigim olay bilekten asagısının hareketsiz ve cansız olması yani bilegi geriye çekme kabiliyetini yitirmesi ve parmakları oynatamama durumu

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Zenginseniz Bioness L300 alın rahat edersiniz, Fakirseniz allah yardımcınız olsun. Bu arada ben fakir gurubundayım.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

LinkBacks (?)

1. 26.03-2011, 11:07