Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hangi kuruma bağlısınız:
    Nasıl temin ettiniz:
    Kurumunuz ne kadarını ödedi:
    Ne kadar kullanama süresi var:
    Tavsiye eder misiniz:
    Engel durumunuz:

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

sayın site üyeleri nasıl bir yürüme cihazı kullanıyorsunuz

Hangi kuruma bağlısınız:ssk
    nasıl temin ettiniz:ssk yolula medikldena
    kurumunuz ne kadarını ödedi:%70 ile toplam 1062 tl
    ne kadar kullanama süresi var:bilmiyorum
    tavsiye edebilirmisiniz:hayır kesinlikle hantal ve ağır
    engel durumunuz: yürüme engelli (omrl.felç t9-t11)

resim koyamadım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

İlk omurilik felci olduğumda (t5), uzun bacak yürüme cihazı kullanmam konusunda gaza getirilmiştim. O zaman kendi cebimden 1000-1500 tl arasında bi para ödeyerek almıştım. Sirk göstericileri gibi yürüme denemeleri yaptım 2 sene. Sonra hadi canım diyerek attım onlardan ve kurtuldum tekerlekli sandayemden memnunum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sinan Yagci Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    05:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SSK vasıtası ile 7 yıl önce bir uzun bacak yürüme cihazı yaptırmıştım. Facia derecesinde berbat bir cihazdı. Ayrıca uzun formalitesi canımı çok sıkmıştı. O cihaz yapıldıktan bir ay sonra isveç kilitli patikli bir uzun bacak yürüme cihazını parasını cepten vererek yaptırdım. Ancak patiğine alışamadığım gibi isveç kilidin açılmasını sağlayan arkadaki yarım çember yüzünden hiçbir pantalonum olmaz olmuştu.
    Neyse yüzük kilitli cihaza geri döndüm , yüzük kilit açılıp ayağımın kırılmasına neden olana kadar devam ettim kullanmaya. Yattığım 15 ay boyunca çok sık sövdüm sebep olanlara.
    15 ayın sonunda ayağa kalktığımda yeniden isveç kilitli patikli uzun bacak yürüme cihazımla devam ettim bir süre. Bu arada yüzük kilidini güvenli hale getirebilmenin yollarını arıyordum. Makina mühendisi bir arkadaşımın tasarımı ile kilidi güvenli hale getirecek mekanizmayı yaptırdım. Yeni uzun bacak cihazı yeni kilit sistemi ile parasını cepten vererek yaptırdım. 650 Tl ye maloldu. Yanlız kullanılan demirleri çekme demir olduğu için az biraz ağır gibi ama bir süre sonra bacak alışıyor.
    Yaptırdığım yer Çapa'da ki Şehremini Ortopedi

Üye
    maya Avatarı

Gerçek Adı
    berran
    Son Giriş
    13.01-2010
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yürüme engelliyim sandalye kullanıyorum bu cihaz nasıl ve nasıl kullanılıyo açıklarmısınız

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

posterior shell tavsiye ederim uzun yürüme cihazından ziyade kullanımı daha kolay ve hafif

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

bende 5 sene boyunca gece gündüz demeden uzun yürüme kulandım halada kulanıyom ama işin tuhaf tarafı ne için kulandığımıda bilmiyom

Üye
    guzgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çalışanın kendisiyim ssk lıyım uzun bacak yürüme cihazı kullanıyorum istanbulda yaptırdım bi arkadaşımın tavsiye ettiği medikalcide isveç kilitli ottobock markası çoookkk memnunummmm rapor alarak almıştım tek kuruş ödememiştim 2 yıl geçerli idi 2006 yaptırdım geçen yıl yeniledim bi yedek bulunsun diyereekten tavsiye ederim

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun yürüme cihazları ile yürüyebilmek için aylarca bakaklarıma germe tedavisi uygulandı ve cihazlara girmeyide başardım ama bundan karlı çıkan medikalciler ve beni denek olarak kulanan dr lar çıktı bana ise sadece aylarca çektiğim acı ve hala kırıklığı kaldı, yürüme eğitimi vereceğiz diyen sayın hocalarım cihazlar yapıldıkdan sonra sadece ayakda duracaksın güle güle vahide dediler o hayal kırıklığı içinde gittiğim profosör dr aslında bu cihazların avrupada çokdan rafa kaldırıldığını ve robokop gibi bu demir yığınlarına neden girmek istediğinizi anlamıyorum dedi ve sordu bu cihazlar ile tuvalete kaç dk da gidersin yardımsız gidebilirmisin '' uzun sürer ve yardıma ihtiyacım olur '' dedim sandalyen ile kaç dk yardıma ihtiyacın varmı '' 4 dk yardıma ihtiyacım yok '' o zaman kes ağlamayı git yüzünü yıka dedi ve beni o lanet tedavi pskolojisinden dr umun destekleri çıkardı ....

----------

MUR37;
    arkadaşım bu sanki bir medikalci sorgulaması gibi geldi bana sakın yanlış anlama beni ama kimin hangi kuruma bağlı olduğu ile neden ilgilendiniz? tamam cihaz kullanımı ile ilgili fikir alışverişi doğruda kurumları araştırmanız tuhaf geldi bana yabancı olmadığım sorular çünkü bir yıl medikal reprezantlığı yaptımm

Üye
    MİSTİK87 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa YALÇIN
    Son Giriş
    07.11-2013
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    KARADENİZ AÇIKLARINDA BİYER
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli hemşerim merhaba...

ben 2002 den beri engelliyim t.sandalyeye mahküm kaldık biliyosun bu süre zarfında kaç defa kalktın kac defa yürüdün de bilmiyorum he hastanede çok iyi oluyo böyle hareketler filan iyi gidiyo ama eve gectiğin an yok olmuyo orda bitiyo neyse uzatmayalım benim cihazım çok ağırdı umarım sen hafifini yaptırır ve kullanırsın...

günün güzel gecmesi dileğiyle MİSTİK87

Üye
    seeyoulater Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 2 yasımdan beri sol polio sekelı yım ve uzun yurume cıhazı kullanıyorum ve galıba alıştıgım için ıçın hıc zor gelmıyor artık bana taşımak tek degısen sey 2006 yılına kdar hıc ayagımdan cıkartamadığım bır bot vardı (hantal gıbı)ve şimdi ona da ıhtıyacım kalmadı cok sukr artık istedıgım ayakkabıyı gıyebılıyorum ssk aracılığıyla yaptırıyrum ve kendımı bıldım bılelı hep aynı ortapedıye yaptırıyorum cihazı mı cok memmunum cok sukr bır sorun olmadı olsa bıle hemen gerekenı yapıyorlar sağolsunlar (kadiköy de yeri) tavsıye ederım.....

Buna da cok sukür......

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

herkese slm ve geçmiş olsun
    vahide ben medikal felan değilim sormaktaki amacım cihaz var 1000tl cihaz var 4000tl
    kurum var hepsini ödüyor kurum var %70 ödüyor
    soruma gelince ben kastamonuda oturuyorum ve maalesef burada senin gibi fazla imkan ve olanak yok ben burada şerefsiz bir medikale yaptırdım ve bana o hantal ilkel şeyleri kakaladı bunları giymesi bir dert yürümesi bir dert
    ankarada yatarken bir hastada gördüm çok hafif geldi kendisi memur imiş ve cebinden para çıkmadan 3500tl almış hoşuma gitti ondan sordum belki yeni yaptırırsam nasıl olsun diye fikir edinmek için yazmıştım hatta resimde ekleyemedim
    yani uzun lafın kısası kullanan arkadaşlar varsa resmini ve özelliklerini istemiştim benimkiler köpek bağlar gibi
    tekrar herkese geçmiş olsun

Üye
    adsabey Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Isveç kilitli karbon sistemli uzun yürüme cihazı kullanıyorum

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

cihaı iyice yağlayın

Üye
    osalll Avatarı

Son Giriş
    07.03-2012
    Saat
    02:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dizlerdeki kilitler açılıyosa kilidi aşagı doğru çktiren yay yada lastik eskimiştir onu değiştir yada sağlamlaştır..bi iplede bağlaya bilirsin sanırım

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon