Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vays kurudu mu peki

(arkası yarın gibi takipteyim )

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

hayır maalesef daha kurumamış.havalar soğuk olduğundan yapıştırıcı daha geç kuruyor.zımpara makinasının rahat çalışabilmesi için tutkalın tamamen kuruması lazım.yoksa zımparaya yapışıyor

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bir zamanlar kendime 5 tane protez yapmışdım birini 5 veya 6 sene giydim pimdi soketi değişince . Adaptörlerini bir türlü satmadılar yada ucuk fiyatlar söylediler . çoğu protezci ile kötü oldum beğenmedim işçiliklerini çok karıştım diyelim yada. Sonra en az benim kadar deli bir protezci bulunca duruldum. Ama güzel çalışmaların olmuş , bahause değilde (bahause pahalı) başka ekipman satan yerlerde alırım soluğu.
    Evimde komprasör bile var fakat eksiklerimde var ekipman olarak. Yanlız degilsin yani.
    Selamlar.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

@forsa

protezlerini polyesterdenmi dökmüştün.eskiden protez için reçine bulamıyorduk ama şimdi protez için reçine karbon falan satan siteler buldum.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

kuruyan köpük uzun olduğundan 2 tane protezimede yetecek.ikiye böldüm 7P7W0v - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

köpükten birini ayağın aparatlarına göre oyup tutkalladım
    V6P84r - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

8QPWqQ - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

oyulup tutkalladığımız girinti çıkıntılara dikkat ederek protezi birleştirip köpüğü yapıştırdım.ve bir koli bantıyla sıkı sıkı sıkıştırdım.yarın sabaha kadar bekleyecek ve yarın tıraşlamasını yapacağım.
    o90qLm - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Polyester ve recine hepsinden nasibimi aldım. Bir zaman sonra bıktım. Aklıma ilk gelen. Çok canım yanmıştı ama! Alcılı sargı bezini güdüge sardım kurumasını bekledim ayagımdan cıkarmak nemümkün oldu ateşgibi hadi cıkaralım aman yarabi cıkmıyor. Mahaleden iki üçkişi çekiyor ben ağlamamak için ugraşıyorum. Cıplak tene sarılırmı alcılı sargı bezi. Neyse cıkardılar fakat komple ağda yapmış olduk güdüge. İki gün ara ara buzlu suya soktum. Ne ugraşlar verdim. Veya sen yazmadığın neler ile ugraştın bu aşamaya kadar. Bir tek delinin ben olmadıgını senin paylaşımlarını görünce anladım. Sevindim
    Bir de tavsiyem ortez protez kitaplarını okuman çok faydası oluyor deliligi bür tık üst versiyona taşıyor.
    Selamlar.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

evet gece yarısı merak edip bantları söktüm ve tutkalın kuruduğunu gördüm.keskin bir falçata yardımıyla fazlalıkları alarak baldır formunu verdim.gece yarısı olduğundan zımpara yapamadım yarın ilk işim protezin geriye kalan kısmınada köpük yapıştırarak zımpara işini bitirmek olacak.
    qRjX73 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?
    V6Pj5V - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?
    B4vjXv - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?
    68rjY7 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

bittiğinde şu şekil olmasını planlıyorum.
    D9Bj2m - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Bittiğinde şu şekil olmasını planlıyorum demişsin de bitmiş bu zaten )))

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

son resimdeki paintte çizilmiş basit bir plan.daha uygulamaya geçmemiş.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

evet protez üzerindeki köpük kurudu.falçata ile belirli bir yere kadar işleme yaptım.fakat son dokunuşun mutlaka zımpara ile yapılması gerekiyor.elle zımparalama köpüğe zarar veriyor.elimde titreşimli zımpara var fakat onunda işe yaramadığını gördüm.yapılacak tek şey ssırf bu iş için zımpara icat etmek.bunun için atölyemdeki eski küskülerin arasından bir tane tel makarası buldum.kulaklarını kestim ve elimde bir adet plastik rulo oldu.buna zımpara yapıştırıp onuda ahşaptan yapacağım bir aparatla elimde bulunan çıkma motora bağlayacağım.
    D9Bj2m - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

ZJEWo3 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

EpRVl9 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

9EdVpQ - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

9EdV93 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

68XZqv - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

PBr5kO - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

bu gün kendi yaptığım döner daire zımpara imalatı bitti.tutkalları kurudu ve birleştirdim ve kalın zımpara kullanarak işin kabasını bitirdim.yarın nalburlar açıkken ince zımpara alarak son kat zımparayı çekip işi bitireceğim.
    EpRLjB - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?
    PBrd8b - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?
    OBL6n0 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?
    D9dboz - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?
    vRp2Q6 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

çorap yapıştırılmadan önceki son hali.bildiğin şirin baba olduk masmavi bacağımızla vRJ686 - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

bunlarda köpüğün fazlalıkları.
    kJX9nW - Kendi protezimizi kendimiz yapabilir miyiz sorusunun cevabını arıyorum..?

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Eline sağlık. Daha ne olsun.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Ee daha ne olsun güle güle kullan

çorap neden yapıştıracaksın ki Denizde kullanmak için yapmamışmıydın bunu, Deniz mavi bacak mavi ))

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bunu deniz için yapmadım.deniz için yaptığımı şu an giyiyorum.şu anda 2 adet protezim oldu.bu şirin baba ayağını tenrengi çorapla kapladıktan sonra ayağımdaki protezi deniz protezine çevirmek için çalışmalara başlıyacağım.deniz protezimde kendi yaptığım karbon soketi kullanacağım.onun görseli daha farklı olacağından acele etmiyorum.planlama aşamasındayım

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon