Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ahmet bey..
    Gecirdiğim omurilik ameliyatı sonrası sol ayak bileğim felç kaldı (düşük ayak )yani kendi uydurduğum cok basit aparatın resimleri:
    afolr6 - AFO'ya benzer, daha kolay kullanımlı bir aparat bilen var mı?
    afoayakkabyl4 - AFO'ya benzer, daha kolay kullanımlı bir aparat bilen var mı?
    Belki cok basit ilkel ama piyasadaki bir cok aparattan kullanışlı spor ayakkabının içine giyiliyo tabi ayakkabının 2 numara buyuk olması lazım,ben 12 senedir kullanıyorum ayağı 80 derece tutuyo burkulmayı önlüyo,dengeli yurumemi sağlıyo,ayak ucu takılmıyo ve en önemlisi metal gart gurt sesi yok Maliyeti 1 y.t.L teknik malzeme listesi aşağıdaki resim gibidir ilgilenenler için:
    malzemeba9 - AFO'ya benzer, daha kolay kullanımlı bir aparat bilen var mı?

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gurur : çok teşekkür ediyorum en güzelini sen yapmışsın harika çok beğendim yalnız ayakkabının içine doğru içlik gibi gitmiyor sanırım ozaman parmakların yaptığı zıplatma özelliğide olmaz haliyle, ama yakından görmek denemek lazım ben oradaki malzemeyi nasıl yaptın tam olarak nasıl kullanılıyor anlamadım ,bantlar falan görüyorum .
    ilgine çok teşekkür ediyorum saygılar.

Üye
    aksahin Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/KEÇİÖREN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

düşük ayaklar için eğer kasılma yoksa ölçüne göre silikon afo yaptırabilirsin daha esnek ve kullanışlı bilgi için info@ormedortopedi.com a başvurabilirsin

Üye
    Nuran Ayan Avatarı

Son Giriş
    27.12-2008
    Saat
    20:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşük ayak rahatsızlığından dolayı afo kullandığınızı yazmışsınız Ahmet bey birde düşük ayak operasyonları var bir takım cerrahi müdahaleler ile bu sorun ortadan kalkabiliyo bu konuda hiç araştırma yaptınızmı?Benimde düşük ayak sorunum vardı uzun bir dönem afo kullandım 2005 yılında geçirdiğim bir operasyonla bu sorun ortadan kalktı kalktı derken dört dörtlük olmuyo tabiki sadece ayağınızın 90 derecede kalması sağlanıyo.

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nuran hanım amerikan has. bir dr bahsetmişti ama bana çokta cazip gelmedi.ottobock un walk on diye bir afosu var çok güzel , rahat çokta kullanışlı. Afo kullanan arkadaşlara tavsiye ederim temin edeceklere bayii telefonun verebilirim.ilginize teşekkürler.

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmet bey merhaba.
    Nette gezerken tesaduf sizin forumdaki başlığı gördum ve sırf buna cevap verebilmek için uye oldum.Gecirdiğin bir ameliyat sonrası sol ayak bileğimde duşuk ayak oluştu(bilek felci),ilk zamanlar ortapedi ortapedi dolaştım bu afo konusunda ,ayakkabıya takılan yaylı sistemi denedim 1 haftada bozuldu sonrada yine ayakkabıya takılan iki tarafından demirli dizaltından baglanan afoyu da denedim surtmeden dolayı yaralar oluştu,ve sonra kendim yaptığım bu ilkel aparatı kullanıyorum yaklaşık 13 seneden beri gayet memnunum ama buda cözüm değil , dikkat cekmek istediğim konu şuydu aslında,bu işlerle uğraşanların emeğine sağlık sözum onlara değil yanlış anlaşılmasın, afo da geriyiz abi neden binlerce dolar verelim dışardan bir afo almak için ,sizede teşekkur ediyorum ahmet bey bu konuyu actığınız için ,forumda fizyoterapist arkadaşlar da var onlarada teşekkurler bizlere cok emekleri gecti sağolsunlar.
    Saygılar...

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi gelelim afomatiğin yapına, öncelikle bu aparatın kullanılacağı spor ayakkabı bir veya iki numara büyük olmalı (benim ayakkabı 2 numara buuk 46 )ayakkabının içi ortapedik ve rahat olmalı ayakkabı tabanı ne cok kalın nede ince olmalı :
    Resimde görülduğü gibi bir adet kalın yapraklı dergi veya kataloğumuzun yaprak aralarını tutkalla birbirine yapıştırıyoruz,daha sonra resimdeki gibi bukup şekillendiriyoruz, ayak yapımıza göre boyutlarını ayarladıktan sonra plastik koli bantıyla üç dört kat sıralı şekilde sarıyoruz bir yandanda şekillendiriyoruz her aşamada daha sonra resimde görüldüğü gibi 1 adet vatka süngerini afo muzun üst iç kısmına yerleştiriyoruz ve ustune tek kat koli bantıyla sarıyoruz(buradaki süngerin amaçı ayağın arka kısmına gelen baskıyı azalmak) daha sonra en ust kısmını eczanelerde satılan, bez flaster bantla tek kat sarıyoruz(sarış şekli aşağıdan yukarı doğru tur atacak şekilde tekrar aşağıya gelecek ve fazlalık makaz yardımıyla kesilecektir, bu işlem sıralı şekilde devam edilecek tum ust düzey kaplana kadar) son katın bez flaster bantla sarılmasının amacı ayak terlemesini azaltmak ve ayda bir olarak kullanımdan dolayı,kirlenen yuzeyin rahatca söküp değiştirilmesidir.Daha sonra resimde olduğu gibi ust kısmı iki yandan da deliyoruz buradaki amaç ayakkabı bağını oradan gecirerek ayağı doksan derecede tutmaktır.Evet afo matiğimiz kullanıma hazırdır maliyeti 1 Y.T.L
    kolay gelsin denemekte fayda var.

Üye
    aksesmedikal Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. size yeni bi ürün söylicem adı walkaide . bi tür fonksiyonel elektrik stilumasyon cihazı. küçük konforlu bant şeklinde bi cihaz dizin hemen altında bacağa takılıyo ve giysi altından kullanılabiliyor. hasta istediği ayakkabıyıda giyebiliyor. tek kötü yanı fiyatı 5000 euro yada dolar tam emin değilim ama çalışan ve memursanız kurum tamamını ödüyormuş

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba aksesmedikal rumuzlu arkadaşım: önerin için teşekkurler
    Duşuk ayağı olan hasatalarda zamanla kas atrofisine bağlı ayakta incelme olur, bende var mesela normal tens aletiyle akım verdiğim halde bile bileğim bükülmüyo ama bu durumda yeni olan arkadaşlar için faydalı olur sanırım cunku onlarda kas atrofisi gelişmeden faydasını görur sanırım.

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gurur çok ama çok teşekkür ediyorum bulduğunuz kendi icadınız afo gayet güzel, tahmin ediyorum çokta kullanışlıdır ilgine çok teşekkür ediyorum saygılar.

Üye
    hasret_01 Avatarı

Son Giriş
    01.07-2009
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmetdemir arkadasım slm eyer zamet olmassa bana bu afo hakkında biraz bilgi ve nasıl alcamı söyleyebilirmisin şimdiden saol

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

WalkOn® Lower Leg Orthosis

For a dynamic heel strike

003670669 1 - AFO'ya benzer, daha kolay kullanımlı bir aparat bilen var mı?The WalkOn® lower leg orthosis is made of carbon, a material that provides excellent stability at minimal weight. The heel and forefoot zones are flexible, allowing for a dynamic and physiological gait.
    In addition, the WalkOn® offers a calf pad made of ComfortT material that can be cut to length for optimal comfort.

IndicationsWeak dorsiflextion, peroneal palsy
    003670669 2 - AFO'ya benzer, daha kolay kullanımlı bir aparat bilen var mı?WalkOn® lower leg orthosis made of carbon, incl. calf pad
    003670669 3 - AFO'ya benzer, daha kolay kullanımlı bir aparat bilen var mı?Calf Pad made of ComfortT

"Bu afo düşükayak sorunu olan yani bilek ve ayak parmaklarında sorun olan hastalar için üretilmiş oldukça hafif ergonomik çok sağlam ve esnek bir ürün, fiberden yapılmış olup ayakkabı içine giyilebilen 36-39, 39-42, 42-45 numara seçenekleri olan alman firmasının ürünüdür,tanesi yaklaşık 800 euro dur, ssk bir kısmını karşlıyor, çiftinde 300 ile 350 civarında bir kısmını ssk karşılıyor dr raporun olursa .
    Benim gözlemlerime göre diğer afolardan farkı diz kapağına yakın yere kadar uzanmasından kaynaklanan yapısından dolayı bilek ve dizde oluşacak dezanformasyonu enaza indirgiyor ve daha dik durmayı sağlıyor baldır altında bağlanmadığı için baldırda yığılmayı önlüyor.
    fiyatını sorun etmezseniz kesinlikle tavsiye ederim

nasıl alacağınıza gelince otto bock un İstanbul da temsilcilikleri var size satış noktalarına yönlendiriyorlar. mesela nişantaşında satış noktası var isterseniz size tel. yazabilirim ".

Üye
    hasret_01 Avatarı

Son Giriş
    01.07-2009
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol arkadasım eyer numarasını verirssen cok iyi olur bu karbon afo hakkında bilgi varmı arkadasım benim bileyimin saol kısmıkalkmıyor sence ben hangi afoyu kullanmam lazım

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşalr bnada yardımcı olun bnde bunu yapmak istiyorum afo ayağımı yara yapıypr afo kırılıyor bna ayrdımcı olun lütfen.bu arada ameliyat demişsiniz bnim kaza ile değil kırılan bi yerlerimde yok ama felçden sonra düşük ayak oldu sinir uçları zarar görmüş bnde ameliyatla çözüm olurmu?

Üye
    mansion Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Otto bock un dayn ankle ı var , sol da düşük ayak var 11 yıldır kullanıyorum kullanıma gore 6 ayda bır yada senede bır kırılıyor yenıden alıyorum. Ama hafıf ve rahat bılgılerınıze..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon