Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gökhan şu konuda aydınlatayım eğer medikalci ortez protezcin protezcilerimniz össür unity biraz 3 veya 5 tane yapmaya başlarlarsa össür firmasıyla malzeme sık almaya başlarsa fiyat düşüyor

ve mesela benim protezimi yaptırdığım kişi ottobok değil de össür markada yaptırsan uçuk bi fark istemiyor

aslında eskiden harmonide pahalıydı kullanılmadığı az tercih edildiği içim devlet ödemesi gelince satışı çoğalınca otomatik fiyatı çektiler aşağı

össür da aynı firmalar biraz össüra yönelsin ottobok gibi devletin ödediğinin altına hemn iner fiyat bnilmem anlatabildimmi

Üye
    gokhan.35 Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.05-2015
    Saat
    06:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Turan bey evet dediklerinizde haklısınız. Ama o kadar değişik marka modelde ayak, diz eklemleri ve sistemleri varki kombine edilse yüzlerce varyasyon oluşur. Örneğin bildiğim birkaç farklı aktif-vakum sistemi var. Elektronik veya mekanik olanları var. Örneğin Ottobock Harmony ve Össur Unity dışında elektronik vakum sistemi Ohio Willow Wood firmasından LimbLogic VS var.

Bir Ottobock deyince tahtadan yapılma S.A.C.H. ayak da var Triton Harmony entegre karbon ayak da. Veya hiç duydunuz mu Endolite Elan mikroişlemcili ayak eklemi, Össur Proprio mikroişlemcili ayak eklemi, Hosmer Raize Foot mikroişlemcili ayak eklemi (doğu bölgesinde gazilere takılan normalde bilinmeyen bir ayak), Össur Cheetah sportif ayağı (bilateral diz altı ampüte ünlü koşucu Oscar Pistorius ayağı), Össur Re-Flex Shock/Rotate tarzı teknoloji harikası karbon ayaklar, kimsenin duymadığı USA menşeli Motion Foot denilen mekanik ve 50 derece eğilebilen ayak bilek eklemli ayaklar (çok eğimli arazilerde mükemmel) var. Ottobock mesela mikroşlemcili ayak üretmezken, dizüstülerde mikroişlemcili eklemlerinden geçilmez (son çıkan X3 Genium diz eklemi ise 50.000 euro ve Türkiye ye daha gelmemiştir. Bu eklem dizüstü hastaların dizaltılar kadar iyi hatta daha da iyi yürüyebilmelerini sağlar. Gözlerimle gördüm. Ben şahsen dizaltı olmama rağmen öyle güzel yürüyebileceğimi sanmıyorum.)

Yani olay sadece Össur veya Ottobock ayrımı değil. Ben Harmony ayak altına saçma da olsa bir ilkel SACH veya ucuz mafsallı ayak taktırırım. Sen gidersin bir havalı Axtion taktırırsın. Fiyatı yarı yarıya değişir. Ama ikisi de Harmony dir. Veya sen Össur Unity ayak taktırırsın ama altına en ucuzlarından düşük profilli K2 Sensation ayak taktırırsın. Ben giderim Ottobock Harmony ve altına da Triton ayak taktırırım. Böylece neredeyse aynı fiyata gelmiş olurlar belki de.

Ayrıca dizüstü değiliz ama dizüstü soketini Össur, eklemini de Ottobock ile kombine eden birçok hasta var. Yani olay sadece Ottobock ucuzdu Össur pahalıydı olayı değil.

Turan abi ben size daha önce sormuştum tamam Harmony sisteminiz var da ayağınız ne marka ne model. Kırıldığından bahsetmiştiniz. Ben olsam mesela Harmony altına C-Walk taktırırdım. Ama çok zorlayınca kırılır mı işte bunu bilmiyorum. Sonuçta yenisi çok pahalı. Duyduğuma göre Harmony altına en çok Trias ve C-Walk ayak takılıyor. Trias pek kırılacak gibi değil sanki C-Walk daha hassas duruyor. Ama siz de hangisi var paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlarımızdan da paylaşım bekliyoruz...

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gökhan kardeş o kırılma olayı görüntü seni aldatmasın

benim karbon ayağım :trias karbon ayaktı vekırldı nasıl kırıldı servis den inerken ayağın verdiği rahatlıkla yere basarak değildi bildiğin atladım ve o esnada çatırdama geldi kırıldı 2 yıl dolmadığından değiştirdiler garanti kapsamı altında
    Gökhan kardeş bu elbise değilki kombine edesin şöyle anlatayım kombine ettiğin zaman tam tersine pahalıya malolur çünkü
    örnek ottbok çift silikona 2500 derken vakumlu kısma 3,000 Euro derken komple protezi paket olarak aırsan uygun fiyat veriyor
    yada diğer bi örnekle össürdan 10 çift protez tam takım almak farklı fiyat silikon al tek pahalı anlatabildimmi

ve kombine ettiğinde sıkıntı yaşadığın zaman farklı yerlerle muhatap olmaktansa tek muhatap daha sağlıklıdır

ve devlet ödemesi aldığın ürünün barkodu olması lazım ödem için barkod hepsinde olabilir sorunda çıkmayabilir

dünyada çok farklı sistem modeller var özellikle karbon ayakta ama çoğu ülkemizde yoktur ve olsada ev fiyatında olacağından alma durumumuz olamaz

Üye
    gokhan.35 Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Turan abi kombine etmek derken dizüstüleri kastettim yazımda da öyle yazdım. Dizaltında farklı markaları kombine çok mantıklı değil. Ama dizüstülerde çok var. Örneğin soket kısmı Össur yaptırıyorlar, eklem kısmı Ottobock yaptırıyorlar. Devlet ödemesini protez firmaları bir şekilde ayarlıyorlar. Zaten bunun da üçkağıtçılığını hemen icat edenler olmuş. O yüzden git-gel Ankara yapıyoruz zaten. Eee, bir protez firması diz altı hastayı kalçadan yokmuş gibi gösterip devleti kandırırsa, veya bir vatandaş gaziyim ayağına bir protez firmasını kazıklarsa olacağı bu zaten. Duyduklarımın yalancısıyım. Ama artık kandırmacalar da minimize edilmiş durumda. Ama zarar gören dürüst hastalar, dürüst firmalar.

Ayrıca yukarıda örneğini verdiğim ayakların hepsi Türkiye'de var. Paradan haber ver. Sadece biz görmüyoruz. Bahsedlmiyor da. Ama dediğin gibi olsa da çoğumuz yaptıramaz. Ancak gaziler yaptırıcak veya zengin olanlar.

Eski ve yaşlı hastaların çoğu artık birçoğumuzun artık yüzüne bakmadığı silikon linerin nimetlerinden bile faydalanabileceklerini bilmiyorlar. Çoğumuza geçici yapılan protezlerle hayatları boyunca yürümek zorunda kalmışlar ya da bırakılmışlar. Çok üzülüyorum bu duruma. Bilinçsizlik diz boyu. Bilgilendirmemiz gerekiyor.

Üye
    bioaktif Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    12:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Unity aktif vakum SGK listesine girmiştir. Dizliksiz suspanse olabilen aktif vakum dizaltı protezi olarak

Üye
    gokhan.35 Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok iyi bir gelişme bu Bioaktif. Detayları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Üye
    bioaktif Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    12:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Össur Türkiye distributörü olarak artık daha uygun fiyatlarla bayilerimize ürün vermeye başladık.Tüm dizaltı protez kullanan engellilerimiz dizliksiz aktif bir yaşam için össur unity ürününü kullanabilecekler.

Unity aktif vakum sistemi ,çok hafif ,dizliksiz olarak aktif vakum yapıyor,uzun güdüklü hastalarda da uygulanabiliyor,Silikon liner daha uzun süre kullanabilirsiniz.
    Bu sistemin tek dezavantajı çok kısa güdüklü amputelerde dizliksiz olarak uygulanamıyor.

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bu güzel haber için teşekkürler bioaktif. Bu sistemin eksikleri yada deforme yapan yerleri nereleridir + ve - leri nedir..
    Saygılar

Üye
    maximilist Avatarı

Son Giriş
    04.05-2015
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    pasif ve sonrasında aktif vakumlu sistem kullandım.
    lakin Gökhan.35 beyin kast ettiği gibi dizlik ve ayağı katlayamama problemi büyük bir dezavantaj.
    protez yaptırdığım firmaya sormuştum lakin fiyat ve bilgisizliği sayesinde aktif vakumlu sistem yaptırdım.
    2 yıla yakındır kullanıyorum ve bel ağrıları çekmeye başladım. çok ağır bir sistem eski çoraplı modüler sistemi bile özlüyorum.
    dizliğin delinmesi ve katlanamaması da büyük problem. aktif bir yaşantınız yok ise fazla sıkıntı çekmezsiniz. lakin sosyal bir insansanız toplu taşımadan, sinema-tiyatroya hep sıkıntı oluyor.

Üye
    al neri Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,
    kullanan arkadaşlar tecrüblerini paylaşabilirlermi ?hangi şehirde ,hangi protez atölyesine yaptırıldı vs..
    Benim gibi bu protezi kullanmayı düşünen herkez bu konudan faydalanabilir.
    Saygılar.

Üye
    ERPASSAT Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben 95 yılında kaybetttim sağ ayağımı diz altından yok,
    slikon liner kullanıyorum 6 yıldır ve artık aktif vakumlu karbon ayak yaptırmayı düşünüyorum.
    taiwan amalı bir protez denedim topuk harket ettikçe vakum sistemi çalışıyordu. testti sadece dizin vakum nedeniyle fazla çalışıyor ama ağrı yapmıyordu.
    lakin ben ottoboc protezi de denemk istiyorum.
    össur güdüğümün 11 12 cm uzunlağa sahip olması nedeniyle olmayacağını söylediler bu nedenle test edemedim.

Üye
    ozoryum Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Güdük uzunluğunun kaç cm olması gerekiyor össur unity için

Üye
    al neri Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

katalaogda 10cm ve yukarısı diyor.

Üye
    Soykan35 Avatarı

Gerçek Adı
    Soykan
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Gökhan.35 Merhaba,

Bu konuyu takip ediyordum ve ona göre protezim için karar verecektim..
    Ama uzun zamandır bilgi paylaşımı olmadı..
    Ne yaptınız protezinizi aldınız mı ? Össur mu aldınız ? son durum hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen.

Üye
    ozoryum Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuyu bende takip ediyorum ama bir kaç arkadaşın dışında protezini yaptıran bir daha buraya uğramıyor anlaşılan.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Başlığın Etiketleri