Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hawk , Emekli Sandığı bir kısmını karşılıyor. Protez ve Ortez Listesi (Ek-5/C) 'de belirtilen tutarlara göre ödeme yapıyorlar. Geçen sefer yaptırdığımda ithal orteze ödeme yapıyorlardı. Şimdi ithal orteze ödeme yapmıyorlar.

Duran Bey , aynı gün nasıl teslim yapıyorlar çok ütopik geldi. Ölçü almaları bile 1-2 saati buluyor. Bir aydan önce teslim edene rastlamadım. Zaman sorun değil aslında, memnun kalacağım bir ortez yapmaları, yapım sürecinde sinirimi bozmamaları yeterli.

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

bence protez imalatı yapan insanların özel insanlardan seçilmesi lazım.yada birkaç test yada en azından kurs.bana göre protez yapan insana verilecek en büyük ders ayakkabısının içine bir adet taş koyup o taşı akşama kadar çıkarmasına müsade etmemek.işte o zaman empati kurup engellileri anlayabilirler.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Sizin bahsettiğiniz afo tarzında olmalı, benimki farklı. Yine de telefonla ulaşır bilgi alırım. Teşekkürler.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Henüz araştırma yapmadım, olabilir
    Uzun bacak yürüme ortezi benimki. Kişiye özel yapılıyor. Önce bacağın alçı ile kalıbını alıyorlar. O kalıba göre yurtdışından gelen ithal carbon malzeme ile heykeltraş gibi bacağın birebir ölçüsünde ortez yapıyorlar. O yüzden bir günde olmaz dedim. Haftalarca üzerinde çalışıyorlar. En az 2-3 defa provaya gidiliyor.

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

izmir duru ortopedi de yaptırdım protezlerimi; çok memnunum ve soket yapımının tüm aşamalarını gördüm ...

Üye
    bioaktif Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    12:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiyede protez işini yapan çok değerli ustalarımız,teknikerlerimiz ve teknisyenlerimiz var.Protez yapmak kolay bir iş değildir.Çünkü kişye özel ve insanın direk cildine temas eden bir iş yapıyorsunuz..Yukarıda videolarda gördüğünüz sistemleri bazıları Türkiyede var ve uygulanıyor.Ama maliyetler kurtarmadığından yaygınlaşmıyor.SGK nın ödediği ücretlerle firmalar öyle 300 bin euroluk yatırım yapıp cadcam sistemler getirmez .
    Protez yaptıracak kişiler ruhsatlı protez ortez merkezlerine gitmeliler ve protezi yapacak kişinin eğitim ve tecrübesine dikkat etmelidirler.Eğer protezcinizle bir sorun yaşarsanız. www.opoder.org dernek ile irtibata geçebilirsiniz.

Üye
    emrahfb88 Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    09.09-2016
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa/Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkez işini iy yapmıyor genellikle insanları kandırıyolar ben 2 ayda cok sey gördüm nitekim bu işi dogru yapan yerlerde vardır bunlardan biride aktif protez bana güven verdiler insanlıklarından hiç şüpe etmem tanıyanlar bilirler zaten işlerini cok iy yapıyolar bunun yanısıra ilgi alakaları herseyleri dört dörtlük kendimi şanslı hissediyorum araştırmasam bende kandırılabilirdim biz protezcilere mecburuz ömrümüzün sonuna kadar onların eline bakıcaz o yüzden protezcimizi iy secmemiz gerekiyor bence

Üye
    bioaktif Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    12:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emrah bey siz hangi protezin takıldığını kaç yıl garantisi oldugunu ,protezi yapan ustanın kim oldugunu meslekteki tecrübesini ,hangi karbon ayagın kullanıldıgını soketin nasıl oldugunu bir yaz da turan bey bu sektörde iyi işler yapıldıgınıda görmesine yardımcı olur belki

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında derin bir konu değilmi arkadaşlar bu. a sen nerelisin o nereli falan nereli ordan adam çıkmaz.... denir hep genelleme bu genellemenin içine birgün sizde dahil olabilirsiniz bizde.şimdi bütün engelliler hepsi dürüst de protez ortez tekniker arkadaşlarmı üç kağıtcı. veya tekniker arkadaşlar dürüst de engelli arkadaşalrmı sahdekar.

Üye
    ihtiyar delikanlı Avatarı

Gerçek Adı
    erdoğan
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kartal
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mevlana kardeş parayı biz veriyoruz.tezgahtan mal alıyoruz.etiket fiyatı belli fakat aldığımız malın poşetinin içine veya kasasının içine yada sen ne dersen de görmeyeceğimiz bir yere. yada o malın kalitesinden anlamıyoruz ve satıcı iyi mal diye, çürük malı bize satıyor.ben alıcıyım arkadaş ve sana göre ben sahtekarım.çünkü ben alacağım itiraz veya şikayet etmeyeceğim yada almayacağım.yada alıp sana göre sahtekar olacağım.

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hawk 14 bahsettiğin bu konu engellilerin sömürülmesi adına tam bir oyun' tezgah ihale dönemi uygulandığı zaman bahsttiğin örneğe göre 35 tl fiatı veren de anlaşmayı kurum adına imza atanda şrefsiz haysiyetsiz insanlar , reel değerinin altında yapılan ihaleden ne olur.

Üye
    cem_akbas Avatarı

Gerçek Adı
    cem akbaş
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yıllarca bu sektörün içindeyim ve bir çok insana protez yaptım ewet bende bi medikalciyim fakat benim diğer medikalcilerden farkım ortez protez uygulama merkezi dındaki ruhsatlı her ay devlet yani sağlık bakanlığı tarafından kendi isteğimizle denetlenen bir firmayız bunların hepsi ni geçeleim benim diyceğim şudurki öncelikle turan bey yıllardır protez kulşlanıyo ama hala yanlısı doğruyu görememiş belliki göremediği içinde çok kazık yemiş ama burda millete yönlendirme yapartken de yanlış yapıyo mesela bioaktif çok güzel bir cümleyle özetlemiş yaz da bir görsün nasıl oldugunu diye katılıyorum ben şunu söylemek itiyorum istanbulda bir çok protez yapan firma var ve inanaın hiç biri 5 para etmez ve ben bu meslege girdiğimden beri ikitane adam gibi usta tanırım işini iyi yapan takibini yapan ve yaptıgı hiçbir işten memnuyet duymayan hasta görmedim halada görmekteyim bu ustalardan biri AKTİF ORTOPEDİ HASAN USTA diğeride ÖZEL BİLİM ORTOPEDİ ERCAN USTA bu iki önemli insan işlerini çok iyi yaparlar ercan usta 40 senedir bu işi yapıyo diğeri 30 senedir bu işi yapıyo ankrada izmirde istanbulda varsa bu ustaların yaptıgı işten daha iyisini yapıcak ben elini öpücem burda herkez atıyo tutuyo şöyle diyo böyle diyo ama kimse bilmiyo bugün hangi firmaya gidersen git para ödemek zorundasın sana kimse bdava yapmıyo turan bey diyo ya hani çok para istiyo aslında durum öyle değil adam medikalciyle otak çalışıyo ve komisyon alıyo medikalcide napıyo ben komisyon veriyorum 1 se 2 fiyat söyliyim diyo işte tüm sıkıntı burda başlıyo aslında herşey açıkça ortada ezbere bişi konuşmak yersizdir bence yanlış düşünceleri kafanızdan atın kiseye bakmayın orda o var burda bu var ortalık ewet sahtekar dolu ama 5 parmagın 5 i bir değildir benim ankaradan 10 tane hastam var izmirden 8 tane hastam var doğudan bilşe hastam var halbuki bunların yaşadıkları yerdede zaten protez yapanlar var ama yaptırmıyorlar neden çünkü herşeyi görüyolar biliyolar bence hiç bişeyin olumsuzunu düşünmeyin arkadaşlar ve kimsenin söylediğine kulak asmayın siz nerde yaptırıp rahat etmek istiyorsanız orda yaptırın maksat ticaret değil içiniz rahat olsun verdiğiniz paraya değsin yeterki sizler mutlu olun huzurlu olun ......... saygılarımla......

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    elin adamına protezi takıp normal insanlarla atletizm yarışmasına sokuyorlar ve adam herkesi geçiyor.benim protezcim yürüdüğüne şükret diyor.dünyadan farkımız bu.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12