Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    muş alpasraln ünivertesine memur olarak atandım ancak rektör tarafından onaylanmadım ... dpb evraklarım gönderildi ... ancak ..dava açabilirsin dediler .ne yapamam laaım arkadaşalr tercih edilmemem sebebim :şizofreni... kurum özerk olduğundan atamama olmadı ..ek yerleştirmede hakkım var mı acil yardım edin

Üye
    erologlu Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    30.12-2012
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum acilen dava açmalısın. Büyük olasılıkla mahkeme özür durumunun yaplılacak işe engeli olup olmadığını belirlemek üzere bilirkişi heyeti oluşturacaktır. Fakat benim bir devlet memuru olarak kanaatim büyük olasılıkla mahkeme işe geri dönmene karar verecektir. Birde önemli diğer husus işe alınma şartlarında (tercih yaparken koydukları şartlarda örn: Yurdun her yerinde görev yapabilir veya seyahat edebilir ibareli sağlık raporu v.b.) ne gibi kıstaslar mevcuttu?

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

İşin zorbe hemşo:

şizofreni memur nasıl olur bilmem forumda bilgi verecek Arkadaşlar vardır umarım.....

çorum merkezden misiniz ? ben merkezdenimde.....

Üye
    aydan_b Avatarı

Gerçek Adı
    aydan
    Son Giriş
    19.01-2013
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deli doktor;

% kaç raporunuz var sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

E ben dava çok uzun bir süreç ama .. ikinci yerleştirmeye katılabilirim ösym ye dilekçe yazıp acaaba...

sayın eroğlu bey ..sadece kalorifercilik belgesi istemiişlerdi çok pişmanım keşke sabır etsemde özerk olmayan kurumu seçseydim ... kalorifercilik ve özerk olması sonucu böyle bir karar çıktığını düşünmekteyim tabi takdir sizin

Üye
    erologlu Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    30.12-2012
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaloriferci sertifikan vardır o zaman zaten. Ki yoksa buna istinaden atama yapılmaz. Ayrıca kardeşim senin ortopedik bir engelin yok. anladığım kadarıyla gih sınıfında teknisyen yardımcısı kadrosuna atanmışsın. teknisyen yardımcısı genelde kamu kurumlarında daha çok beden gücüyle çalışır. Senin beden gücünü etkileyecek bir engelin yok. Kaldı ki benim şizofren raporuna sahip olupta bir kamuda çalışan bir tanıdığım var. Hatta bu arkadaş valilikte çalışıyor. Ama o atandıktan yıllar sonra rahatsızlandı.
    Ayrıca kurumun özerk olup olmaması çokta önemli değil. Sonuçta ülkemizde kadrolu olarak görev yapan devlet memurlarına genel olarak hitap eden 657 sayılı devlet memurları tüm kamu kurumlarını bağlar.
    Bence uğraşmaya değer. Kesinlikle idare mahkemesine dava aç derim. Bu konu ile ilgilide en detaylı bilgiyi sendika avukatlarından alırsın. Bulunduğun ilde herhangi bir sendikanın il temsilciliğine gidersen yardımcı olacaklarını tahmin ediyorum.
    Allah yardımcın olsun.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

özerk bir üniversiteye nasıl memur olarak atanıyorsunuz onu anlıyamadım
    hem o özerk değil ozel veya vakıf unversitesi olmalı
    siz ozel sektörde işemi basliyacaktınız kpss ile yerleşiyordunuz durum tam olarak nedir

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deli doktor ; öncelikle fazla detay vermemişsiniz ...Mezuniyetiniz, Rapor Oranınız ,Raporunuzdaki Çalıştırılamayacağı İş Alanları Bölümünde Herhangi birşeyin yazıp yazmadığı konularını da yazarsanız, daha iyi yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

Rapordaki Teşhisiniz Şizofreni ise iki tane Yüzdelik Oran vardır :
    1-) % 45 - Şizofreni -> Tedaviyle Çalışma Olanağı Veren
    2-) % 80 - Şizofreni -> Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ( Ağır Özürlü )

Eğer ; Teşhisiniz ikinci Şıktaki % 80 Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ve Ağır Özürlü ise ; Durumunuz biraz zor gibi . Cunku ; Komisyonun Yetkileri arasında ; uygunluk vermede öncelikli baktıkları Çalışamaz ya da Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen Yazıyorsa bu durumu , sizinki gibi değerlendirmiş olabilir ... Ancak yine de size yazılı bir karar veya sonuç verdilerse o sonuçla birlikte mahkeme yoluna gitmelisin ... İdare Mahkemesine Dava Açmanı Önerebilirim ... Ayrıca bu konuda internet üzerinden Avukatlık Siteleri olsun, Sendikaların Avukatları olsun Danışabilir , bilgi alabilirsin. Bence ; Sonuna kadar Hakkını Aramalısın. Tüm Hukuk Yolları Tükenmiş Olsa da ; Yeni Uygulamaya Konulan;ANAYASA MAHKEMESİNE BİREYSEL BAŞVURU HAKKINDA VARDIR , Bilgin Olsun... Gelişmeleri paylaşırsanız ; bu durumdaki arkadaşlarımız için örnek olmuş olursunuz ... ALLAH YAR & YARDIMCIN OLSUN ...

Saygılar ...

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ömss den atndım ancak şizofreni de dolayı atamamı yapmadılar ..ben şimdi dava açmamı söyledielr ancak kazanamm diye korkuyorum..ne yapmam lazım .. ömss şartına göre : komisyo iptal edebilirmiş ancak ..neden ben sınava girdim o zaman ya da neden kabul edildik ... lütfen cevap yazlım

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tedavi ile çalışabilir raporun varsa, ömss yi kazandıysan ve atamıyorlarsa açacağın davayı %100 kazanacaksındır, tek şizofreni raporu olan sen değilsin, ha kpss ile atamasalar belki kazanamazsın diyecem ama bu ömss zaten sınava girme şartlarından biri özürlü olmak, e şizofreni de bir özür olduğuna göre, yüzde yüz haklısın, peşini bırakma bir an önce adliye ye git dilekçeni ver hatta bir avukattan yardım al dilekçe yazarken.

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanlız ösym dformunda kurum seçici davranabilir diyor ... yani seçerbilir diyor bunu ösym vermiş .tedavi yle çalışabilir raporum yok raporum %45 çalışablir diyor .. çok teşekkür ederim .. yani komisyonun böyle bir hakkı var mış b kazanamayabilirm de

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır arkadaşım komisyonun böyle bir hakkı yok, hakkını aramalısın, hak verilmez alınır unutma.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

git su iç kardeş ben de ömss ile kara kuvvetlerini kaznmıştım ama rapor istediler yeniden... % 39 verdiler dolsayısıyla engel oldular mağdurum. Hakkını ara istersen ama bir şey çıkacağını zannetmiyorum.... 2 sene sonra ki sınavda görüşmek üzere .ek yerleştirmelerde de hakkın yok.

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım ösym komisyonu kanundan üstün müdür? Engellilerin atanmasında ruhsal durumun engel olmaması gerektiği 657 sayılı kanunun 53.maddesinde belirtilmiştir, hemen dava açman gerekiyor, 2 sene sonra diyorsun, devlet 2 senede sana 2000*24=48000 tl yi ödeyecek mi ki? Kaybın 50 milyar bunu sakın unutma.

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bı arkadassımın raporunda % 10 psikiyatri oranı vardı.devlet memurunun psikiyatrik sorunları olamaz die düzelttirdiler raporunu.çelişkiye bak.burdakı üniye atanan bi elemanda % 100 davranış bozukluğundan atandı.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon