Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yalnızbana tekrar rapor al demediler . .zaten raporum var ... askeriye çok zorluyor her yerde benim ki sadece rahatzılığımı dena söyledi .. evraklarınız devlet personel başakanlığına gönderdik dedi oradan olumlu cevap çıktı ...ama bunu kayda aluınmadığını yenşi öğrendim .. İŞ ÇOK VAHİM ARKADAŞALR .. İŞİN İÇİNDE İŞ VAR .. DPB OLUMLU DİYOR ANCAK ÜNİVERSTE ALMIYOR .. DAVA İNŞ KISA SÜRER ..

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Davayı açtıysan sıkıntı yok,yakında başlarsın işe,hadi hayırlı olsun.

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Al arkadaşım sana cevap:

"Normal KPSS ile yerleştirilen özürlünün atamasının yapılabileceği

Özet: Memur olarak yerleştirilen adayın E oranında özürlü olduğuna ilişkin sağlık kurulu raporu alması sebebiyle, sağlık şartları itibariyle görevlerini yapmalarına engel bir durum bulunmadığına dair sağlık kurulu raporu alabilmeleri durumunda, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca atamalarının yapılmasının mümkün olduğu hk.

Özür oranı E olan bir adayın merkezi yerleştirmeler ile yerleştirilmesi durumunda atanıp atanamayacağı hakkında bilgi talep edilen dilekçe
    incelenmiştir. Bilindiği üzere, 03/05/2002 tarih ve 24744 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” çerçevesinde, merkezi yerleştirme işlemi neticesinde yerleştirmesi yapılan adaylardan, süresi içinde gerekli belgelerle atanmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına başvuranların, burada teşekkül ettirilen Sınav Değerlendirme Komisyonlarınca yerleştirildikleri kadrolar için aranılan nitelikleri taşıyıp taşımadıkları kontrol edilerek, nitelikleri taşıyanların atamaları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilmektedir. Diğer taraftan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Devlet memuru olarak atanabilmeye ilişkin genel ve özel şartların düzenlendiği 48 inci maddesinin (A) bendinin 7 nci alt bendinde; “53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.” hükmüne yer verilmiştir. Bu bentte yer alan "vücut veya" ile "veya vücut sakatlığı ile özürlü" ibareleri 21/04/2005 tarihli ve 5335 sayılı Kanunun 29 uncu maddesiyle yürürlükten kaldırıldığından, akıl hastalığı dışında özrü bulunan kişilerin sırf özürlü oldukları gerekçesiyle KPSS’ye girmeleri ve bu sınav sonucuna göre gerçekleştirilen yerleştirme işlemlerine başvurmalarının engellenmesi mümkün bulunmamaktadır. Bu itibarla, özürlü adayların KPSS’ye girmeleri ve ilan edilen kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadro pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri ve yerleştirilmeleri halinde, yerleştirildikleri kadro veya pozisyon için Kılavuzda yer alan diğer nitelikler yanında, 657 sayılı Kanun’un yukarıda belirtilen hükmü uyarınca sağlık şartları itibariyle görevlerini yapmalarına engel bir durum bulunmadığına dair sağlık kurulu raporu alabilmeleri durumunda, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca atamalarının yapılabileceği mütalaa edilmektedir."

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben muş alpasrsaln üniveretesişne atandım ancak rektör tarafınadan memurluğum rahatsızlığımdan dolayı onaylanmadı ... bay bir süre geçti ne yapmam lazım

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dava sonucu ne oldu arkadaşım, sen bu saatten sonra ancak mahkeme kararıyla görevine başlarsın.

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dava açmadım çünjü elime evrak vermediler .. bende yazılı beklgem yok

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kusura bakma arkadaş ama sen hakikaten rahatsız gibi konuşuyorsun, neden dava açmıyorsun, sınavı kazandığın belli atanamadığın belli daha ne bekliyorsun? Unutma hak verilmez alınır.

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim .. avukat redsömi bir belge sitedi . kabul edilmedğime dair o olmadan ben nasıl dava açayım .... o belge gelsin onsann sonra olur dediler.. bunlarda hala belgeler göndermediler

ömss sınavına girdim heyet raproum yüzünden atanamadım dava açtım hala beklemekteyim ... ikinci sınac,v gelecek ... çözüm sizce ne olmalı şimddien iteşekküreler

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

davayı açtım bekliyorum ... ama daha hzılı nasıl hzılandırabilirim

Üye
    ahuse Avatarı

Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    nija uganda
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bende %80 şizofrenı hastasıyım 2014 dekı sınavı kazanırsam atamam olmazmı bu durum korkutu benıde arkasdlar

Üye
    elest Avatarı

Son Giriş
    20.09-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yuzde 80 sızoffektıf bozukluk tanısı var sorumluk getırsen ıslerde calısamz yazıyor bızzat pskıyatrı doktoruna sordum.herhangı bır sorun cıkmaz atanırsın dedı.sadece cok dıkkat gerektıren bır ıs vermezler rapora gore dedıler hatta soyledıgı yuzde doksan sıozfrenı hastası bıle memur olabılır dedı.sadece bu ısler atandıgın kurumdakı memurun nıyetıne kalmıs bırsey dedı

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elest;

Arkadaş kusura bakma ama 80 ile 90 arasında bir fark göremiyorum sonuçta ikisi de çalışamaz, atanıp atanmayacağın konusunda ise kpss ile kesinlikle atanamazsın akıl rahatsızlığım yoktur diye beyanda bulunursan suçtur ayrıca, ancak ömss ile atanmana hiç bir mani yok sonuçta adı üzerinde özürlü memur sınavı, ömss ile atanmanın tek şartı en az %40 engelli olmak dikkat edersen en az yüzde 100 engelli de olsan atanırsın diğer şart ise atanacağın kadronun eğitim vs.. gibi şartlarını tutturman, başka kim ne derse yalan inanma. Bu arkadaşın atanmaması ise sadece bir istisna atamayı yapacak adamın cehaletinden kaynaklanıyor, kesinlikle mahkeme kararı ile işe başlayacaktır.

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askeriye çok zorluyor her yerde benim ki sadece rahatzılığımı dena söyledi

Arkadaş askeriye neden zorluyor seni? Sen zaten askerden muafsın, ki zaten yüzde 45 engelli raporu almışsın, muaf olabilmen için askeri heyete bu raporu göstermen dahi yeterlidir. Bence askerlikten korkma kimse seni askere alamaz, tabiki sen raporlarını gizleyip normal bir insan gibi askerlerin içiner karışmadığın sürece, ki tavsiye etmem sakın böyle bir şey yapma, heyete raporunu göster sonra kazandığın memuriyetinden de olursun. Ayrıca memurluk ile ilgili tavsiyem dava sonucunu bekle yeni bir tercih daha yapma sakın, dava sonucunda ataman yapılsın, eğer yapılmazsa o zaman yeni tercih yaparsın.

Üye
    deli doktor Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tekrar merhaba ... ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum .. kötü bir şansızlığa denke geldim ... şu an sabırla bekliyorum ...ek tercihte yapamadım ...şu an bekliyorum soğuttular hayttan beni iyice ... allah sabır versin herkeze

Üye
    veyselozaydin Avatarı

Gerçek Adı
    veyselozaydin
    Son Giriş
    27.08-2013
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşyerlerinin özürlülerin çalışma şartlarına göre düzenlenmesi
    Madde 24- Özürlü memur çalıştırmak zorunda olan kurum ve kuruluşlar çalışma yerlerini özürlülerin çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde düzenlemek, gerekşi tedbirleri almak ve özürlülerin çalışmaları ile ilgili özel yardımcı ve destekleyici araç- gereçleri temin etmek zorundadır.
    Özürlerin çalıştırılacakları işler
    Madde 25- Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.
    Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan özürlüler, özür durumlarına göre, yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır. Özürlüler, özürlülüklerini arttıırıcı veya ek özür getirici işlerde çalıştırılamazlar.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon